>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Speedway World Cup (24.07 - 31.07)

Status
Zamknięty.
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Dwa lata temu była podobna sytuacja. Półfinał w Coventry (pisać gdzie to jest chyba nie ma sensu), Anglicy mocno się spinają. Twierdzą, że jeżeli teraz nie zapewnią sobie miejsca w finale to będzie klapa. Buki dają im również sporo szans, bo w końcu półfinał u nich (ekipa identyczna jak tegoroczna, tylko w miejsce Woffindena jedzie Allen), ponadto wszyscy Anglicy startowali na torze w Brandon przez kilka lat, więc bajunia. O ile Duńczycy wydawali się być na papierze mocniejsi od Szwedów i Brytoli. I im miała przypaść pierwsza lokata, to jednak &quot;Rycerze Albionu&quot; bez problemu mieli się uporać ze Szwedami, którzy jechali w dość eksperymentalnym zestawieniu. Jakie były rezultaty? Dania 64, Szwecja 51, Wielka Brytania 25, Czechy 13. Większość punktów gospodarze &quot;uciułali&quot; na naszych sąsiadach, a sytuacja podobna do aktualnej ...
Szwedów lekceważyć po prostu nie należy. Zawsze mocno się spinają na Puchar Świata, rozegranych zostało 9 turniejów, a Skandynawowie wywalczyli na nich 8 medali (2-4-4).

Typy na SWC, King&#39;s Lynn (Event 2 / 26.07)


O tym dlaczego tak stawiam można przeczytać dwa posty wyżej -&gt; TUTAJ &lt;--
Teraz czas przyjrzeć się formie poszczególnych zawodników i coś ciekawego wyłapać.
  • Darcy Ward (suma punktów) Typ: Powyżej 8 @ 1.72
  • Chris Holder - Darcy WardTyp: Ward +4 @ 1.86
  • Jonas Davidsson - Kauko Nieminen Typ: Davidsson (-3) @ 1.72 ✅
  • Kauko Nieminen (suma punktów) Typ: Poniżej 4.5 @ 1.85 ✅
  • Tai Woffinden - Magnus ZetterstroemTyp: Zorro @ 2.00 ⛔
  • Lee Richardson - Tai Woffinden Typ: Richardson @ 1.50 ✅
  • Troy Batchelor - Rory Schlein Typ: Batchelor @ 1.60 ✅
  • Daniel Nermark - Magnus Zetterstroem Typ: Nermark +2.5 @ 1.83

To jedziemy po kolei. Skąd typy na Darcy&#39;ego? W ubiegłym roku śmigał bowiem po Norfolk Arena i był najjaśniejszą postacią miejscowych &quot;Gwiazd&quot;, gdzie regularnie legitymował się zdobyczami powyżej dziesięciu punktów. Co prawda teraz młodemu Kangurowi przyjdzie rywalizować ze znacznie bardziej klasowymi jeźdźcami, niż Ci ścigający się w Premier League, to mimo wszystko aktualny mistrz świata juniorów powinien być jasnym punktem zespołu dowodzonego przez Craig&#39;a Boyce&#39;a. Ten sezon jest jednak nie tak udany jak ten ubiegłoroczny, to zdaje się wydawać, że 18-letni Ward jest na fali wznoszącej. Ostatnimi czasy to właśnie o nim i o jego przyjacielu Chrisie Holderze było głośno i bynajmniej nie z powodu kapitalnych wyników, a raczej &quot;imprezowych wypadów&quot;. Obaj jednak chyba chcą udowodnić, że to tylko jednorazowe &quot;wyskoki&quot; i speedway jest dla nich najważniejszy. Liczę, że Darcy w pełni wykorzysta znajomość toru na którym w zasadzie się wychował, tudzież wykształtował na prawdziwego żużlowca.
Davidsson to dość charakterystyczny zawodnik, o ile zdarzało mu się w zawodach ligowych zawodzić, to ilekroć przychodził czas na Drużynowy Puchar Świata to był jednym z najpewniejszych punktów swojej drużyny. Peter Jansson z pewnością liczy, że i dzisiaj młodszy z braci Davidssonów nie zawiedzie jego oczekiwań. Co prawda Jonas został powołany w trybie awaryjnym w miejsce kontuzjowanego Jonssona, to jednak sam nie tak dawno był rehabilitowany. To nieco stawia jego formę pod znakiem zapytania, choć już w ubiegłym tygodniu wysyłał sygnały, że wraca do swojej normalnej dyspozycji. Dzisiaj liczę, że będzie wyróżniającym się zawodnikiem reprezentacji &quot;Trzech Koron&quot;.
Finowie powinni być tłem dla rywalizacji pozostałych trzech reprezentacji i jednym z odcieni tego marazmu będzie raczej Kauko Nieminen. Choć to zawodnik nieobliczalny, to jako jedyny obok Kylmaekorpiego może stanowić jakieś &quot;zagrożenie&quot; dla innych zawodników. Choć na wiele z udziałem Kauko bym nie liczył ...
Dla &quot;Woffyego&quot; ten sezon jest niezwykle trudny, w zasadzie na każdym froncie idzie mu słabo. Pojawia się sporo plotek, jakoby ten młody zawodnik miał problemy z alkoholem (sam go nie widziałem, ale ponoć balował nie tak dawno w naszym &quot;Świętym Mieście&quot;). Nie doszukujmy się jednak drugiego dna. &quot;Taiskiemu&quot; po prostu nie idzie i tyle. Chłopak po śmierci ojca pogubił się strasznie i chyba sam jeszcze nie wie co się dzieje. Zarówno &quot;Rico&quot; jak i &quot;Zorro&quot; powinni uzbierać od niego więcej punktów.
Batchelor przez dwa sezony bronił barw &quot;Gwiazd&quot; z King&#39;s Lynn. Znajomość tego toru wydatnie powinna mu dzisiaj pomagać.
- W tym roku jestem w dobrej formie - wygrywam sporo wyścigów i już nie mogę się doczekać zawodów w King&#39;s Lynn. Tamtejszy tor należy do moich ulubionych i znam go jak własną kieszeń, ponieważ przez dwa lata reprezentowałem barwy miejscowych Gwiazd.
Ja mu zaufam, tym bardziej, że &quot;Roo-Boy&quot; w tym sezonie nie przekonuje swoją formą.​
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
to w takim razie powiedz mi kim ma wygrać ta Australia i podaj argumenty.
Verti trochę opisał, Dwóch ma spore doświadczenie na tym torze, Holder spokojnie sobie poradzi, Watt doświadczony dorzuci swoje, no i Rory Schlein to trochę dla mnie niewiadoma.
To teraz ty napisz kim Szwecja ma wygrać i jakie argumenty ma po swojej stronie ?
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Szwedzi w DPŚ zawsze są mocni. W przeszłości zdarzało się, że brakowało Rickardssona i świetnie zastępował go Ruud czy Ljung. Davidsson w lidze brytyjskiej jeździł zazwyczaj przeciętnie a na brytyjskich rundach SWC zawsze robił sporo punktów (16 pkt w 2007, 16pkt w 2008)
W tym roku Szwedzi mają b. ciekawy skład. Lindgren na torach brytyjskich &quot;rządzi&quot;. Davidsson tak jak napisałem wcześniej, swoje też zrobi. Lindbaeck i Nermark mają też całkiem dobrą przeszłość na torach brytyjskich i nie powiedziałbym by Schlein-Watt czy Stead-Woffinden że są pewniejsi. Zorro to było nie było 9 zawodnik GP. Według mnie najrówniejszy zespół w tej stawce.
Buki faworyzują Anglię czy Australię. I rzeczywiscie na swoich, brytyjskich torach powinni być faworytem. Ale tor w King&#39;s Lynn podobnie jak ten w PBoro rok temu czy wcześniej w Coventry są zbliżone do obiektów polskich czy zwłaszcza szwedzkich. Jest długi, szeroki i nie jest trudny technicznie. Według mnie Brytyjczycy po raz kolejny strzelają sobie w kolano wybierając taki owal.
Moim faworytem są Szwedzi.
 
unicaja 7K

unicaja

Użytkownik
Ciekawą w mojej opinii ofertę wystawił na dzisiejsze zawody betgun. I tak ja widziałbym 2 takie pary:

S.Nicholls - F.Lindgren @1.92
Ch.Holder - D.Ward (0-4) @1.82

AKO = 3.49

Każdy ma jakieś swoje wyobrażenia co do dzisiejszego turnieju. Ja widzę w ekipie &quot;Trzech Koron&quot; lidera w postaci Fredki Lingdrena, który będzie mógł nawet 6-krotnie pokazac się na torze w Kings Lynn. &quot;Hot Scott&quot; powiedzmy sobie szczerze już najlepsze lata zdaje się miec poza sobą, nawet jadąc na Milenium z dziką kartą trochę ponad 2 tygodnie temu nie podołał zadaniu odpadając jeszcze przed półfinałami. A Lingdren co tu dużo mowic, na Wyspach nie przypomina w niczym tego apatycznego i nieskutecznego zawodnika z polskiej E-ligi. Fajny kurs jak na taka parę.

Co do drugiej dwójki dużo napisał już Verti i nie mam zamiaru dublowac tekstu, dodam tylko że gdyby Darciemu nie szło dzisiaj to betgun w zasadach żużlowych ma taki punkt w regulaminie:

Zakład pozostaje ważny jeśli każdy z wymienionych zawodników weźmie udział w minimum czterech biegach. ( ewentualne defekty i wykluczenia są traktowane jako udział w biegu ).
Nie będzie uznane za start zawodnika jeśli ten w powtórzonym biegu zostanie zastąpiony innym zawodnikiem.
A zatem jeśli ten turniej nie będzie należał do Warda i coach Australii będzie zastępował młodego Kangura kolegami w co najmniej 2 przypadkach możemy liczyc na zwrot. Ale mam nadzieję, że do takiej sytuacji jednak nie dojdzie i Darcy poradzi sobie sam, pokazując klasę na torze, który przecież dosc dobrze zna.
Powodzenia :!:

????
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Wielka Brytania 51 pkt.
1. Scott Nicholls - 14 (2,3,3,3,3)
2. Lee Richardson - 10 (1,2,2,2,3)
3. Tai Woffinden - 7 (2,w,2,3,0)
4. Simon Stead - 7 (3,2,1,1,w)
5. Chris Harris - 13 (3,3,3,1,3)
Australia 48 pkt.
1. Chris Holder - 12 (3,2,3,2,2)
2. Davey Watt - 11 (3,2,3,2,1)
3. Troy Batchelor - 11 (3,1,3,2,2)
4. Rory Schlein - 6 (2,u,1,2,1)
5. Darcy Ward - 8 (2,3,1,1,1)
Szwecja 40 pkt.
1. Fredrik Lindgren - 14 (w,6,2,3,3)
2. Jonas Davidsson - 14 (2,3,2,3,1,3)
3. Antonio Lindbaeck - 6 (1,1,1,1,2)
4. Magnus Zetterstroem - 5 (0,0,1,3,0,1)
5. Daniel Nermark - 1 (1,0,w,-,-)
Finlandia 14 pkt.
1. Timo Lahti - 0 (w,0,0,0,-)
2. Joonas Kylmaekorpi - 9 (0,1,2,0,4,2)
3. Juha Hautamaeki - 2 (0,1,0,0,1)
4. Kauko Nieminen - 1 (1,0,0,0,0)
5. Tero Aarnio - 2 (0,2,0,0,0)
Bieg po biegu:
1. Holder, Nicholls, Lindgren (w/u), Lahti (w/u)
Jadący jako ostatni Lahti upada na trzecim okrążeniu. W powtórce znów upadek - tym razem Lindgrena w 1. łuku.
2. Watt, Davidsson, Richardson, Kylmaekorpi
3. Batchelor, Woffinden, Lindbaeck, Hautamaeki
Australijczycy jak na razie są bezkonkurencyjni.
4. Stead, Schlein, Nieminen, Zetterstroem
Prowadzącemu Zetterstroemowi na ostatnim łuku pękł łańcuch. Długo za jego plecami jechał Nieminen, ale został wyprzedzony po szerokiej przez obu rywali.
5. Harris, Ward, Nermark, Aarnio
6. Ward, Stead, Lindbaeck, Lahti
7. Harris, Holder, Kylmaekorpi, Zetterstroem
8. Nicholls, Watt, Hautamaeki, Nermark
Watt do końca gonił Nichollsa. Nermark miał duże problemy z utrzymaniem się na motocyklu.
9. Lindgren (joker), Richardson, Batchelor, Nieminen
10. Davidsson, Aarnio, Schlein (u3), Woffinden (w/u)
Woffinden nie opanował motocykla i wylądował na bandzie. W powtórce na ostatnim okrążeniu Schlein atakując Aarnio nie opanował motocykla i również wylądował na torze.
11. Watt, Woffinden, Zetterstroem, Lahti
12. Batchelor, Kylmaekorpi, Stead, Nermark (w/u)
Nermark nie opanował motocykla w 1. łuku, potrącając jednocześnie Kylmaekorpiego. W powtórce Fin dzielnie walczył z Batchelorem.
13. Harris, Lindgren, Schlein, Hautamaeki
Kapitalna walka Harrisa i Lindgrena.
14. Nicholls, Davidsson, Ward, Nieminen
15. Holder, Richardson, Lindbaeck, Aarnio
Lindbaeck resztkami sił wyprzedził ostatecznie Aarnio.
16. Davidsson, Batchelor, Harris, Lahti
Kapitalna walka Batchelora i Harrisa o 2. miejsce w biegu.
17. Nicholls, Schlein, Lindbaeck, Kylmaekorpi
Piękna jazda Nichollsa, który na 3. okrążeniu wyprzedził po szerokiej Schleina.
18. Zetterstroem, Richardson, Ward, Hautamaeki
19. Woffinden, Holder, Davidsson, Nieminen
Davidsson za Nermarka. Woffinden świetnie bronił się przed szaleńczymi atakami Holdera.
20. Lindgren, Watt, Stead, Aarnio
21. Richardson, Kylmaekorpi (joker), Schlein, Zetterstroem
22. Lindgren, Kylmaekorpi, Ward, Woffinden
Kapitalny bieg! Lindgren po starcie jechał ostatni, ale brawurowym atakiem przy bandzie wyprzedził wszystkich rywali. Ward o milimetry szybszy na mecie od Woffindena.
23. Davidsson, Holder, Hautamaeki, Stead (w/u)
Upadek Steada i Davidssona w 1. łuku. Anglik wykluczony z powtórki.
24. Harris, Lindbaeck, Watt, Nieminen
Harris kapitalnym atakiem na ostatnim okrążeniu wyprzedził Lindbaecka!
25. Nicholls, Batchelor, Zetterstroem, Aarnio
Nicholls nie daje szans rywalom, dając Wielkiej Brytanii awans do finału DPŚ!
Aleeee zawody. Coś pięknego : ] Jutro może zdobędę się na jakiś komentarz, pierw muszę ochłonąć ????
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Verti wdech, wydech, wdech, wydech ;)
Mega zawody w King&#39;s Lynn. Całego półfinału nie byłem w stanie obejrzeć, ale kilka fajnych mijanek udało mi się zobaczyć. Szczególnie świetna była akcja Lindgrena w 22. wyścigu czy Harrisa w 24. W sumie bez niespodzianki wyniki. Trochę może więcej spodziewałem się po Szwecji i zaskoczyli Finowie. WB wykorzystała atut swojego toru. Aussie ładnie, ale jednak widać, że mieli mniej wyrównany skład od gospodarzy. W barażu raczej bez problemu powinni awansować Duńczycy oraz Australijczycy. Zobaczymy jaki zrobią tor w Vojens. Dania trochę powinna się ogarnąć, ale w sobotę i tak górą będą nasi ????
 
lysy-16140 268

lysy-16140

Użytkownik
Verti trochę opisał, Dwóch ma spore doświadczenie na tym torze, Holder spokojnie sobie poradzi, Watt doświadczony dorzuci swoje, no i Rory Schlein to trochę dla mnie niewiadoma.

To teraz ty napisz kim Szwecja ma wygrać i jakie argumenty ma po swojej stronie ?
przepraszam nie było mnie. Teraz po zawodach nie będę pisał, gdyż wyjdzie, że jestem mądry po fakcie. W każdym razie w naszych przewidywaniach 1-1 ???? i może na finał też się trochę posprzeczamy ????
 
unicaja 7K

unicaja

Użytkownik
Też się wypowiem co do wczorajszych zawodów. Coś niesamowitego, przepiękny turniej, walka w każdym praktycznie biegu od startu do samej mety. A wrażenia jak sie postawiło na live zwycięstwo Lindgrena w 22 wyścigu - bezcenne ;)
Oby więcej takich zawodów, juz nie moge sie doczekać czwartkowego barażu w Vojens bo zapowiada sie on jeszcze ciekawiej niż półfinał w Kings Lynn.
Także najbliżej mi do wytypowania finalistów w postaci Australii i Danii ale ciekawe czy Szwedzi nie zmobilizuja na czwartek chociażby AJ&#39;a. Zobaczymy zreszta...A do tego jeszcze nieobliczalni Rosjanie, ojj będzie sie działo :spokodfhgfh:
 
B 38K

bosky

Użytkownik
tu jest właśnie ten psikus, że Kangury w Vojens nie będą już aż tak mocne. Stąd można po cichu ryzykować stwierdzenie, że to Skandynawowie mają spore szanse zawładnąć barażami.. a potem? a potem bardzo prawdopodobne dwa miejsca na pudle, bo z Anglią może być podobnie, jak z Australią. Ale czas pokaże co będzie ;)
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Huhu, cóż to były za zawody! Warto było poświęcić przeszło dwie i pół godziny na oglądanie tak wspaniałego widowiska. Dawno nie miałem przyjemności oglądać takich zawodów. Co prawda przed rozpoczęciem wiedzieliśmy, że będzie to turniej niezwykle wyrównany i powinien przynieść sporo emocji, jednak rzeczywistość przerosła chyba nasze najśmielsze oczekiwania.
Brytyjczycy nie zawiedli licznie zgromadzonych fanów, było widać, jak bardzo im zależy. Zwyciężyli chyba dzięki odpowiedniej taktyce, Rob Lyon tak umiejętnie poustawiał swoich zawodników, że nominalni liderzy, czyli Harris i Nicholls jechali w dwóch ostatnich biegach - z kolei po stronie Australijczyków jechał Watt i Batchelor. Trudno teraz obwiniać Craiga Boyce&#39;a za zły dobór numerków pod nazwiskami, jednak wyszło na to, że Anglik przechytrzył swojego kolegę po fachu z Antypodów. &quot;Rycerzom Albionu&quot; należało się to zwycięstwo z przebiegu zawodów, nie mieli oni żadnego słabego punktu, a dwóch liderów &quot;Bomber&quot; i &quot;Hot-Scott&quot; jeździli popisowo. Liczyłem przed zawodami, że nieco słabiej pojedzie pozostała trójka - jednak i oni podołali zadaniu i wprowadzili Brytyjczyków do ścisłego finału. Brawo!
Powody do radości mają też o dziwo Australijczycy, bo pokazali, że bez starszych kolegów (Sullivana, Adamsa i Crumpa) są w stanie godnie reprezentować australijski speedway. Młode &quot;Kangury&quot; przez jakiś czas dyktowały warunki na torze, w końcówce jednak zabrakło zimnej krwi i chyba zdecydowanego lidera, który byłby w stanie zmobilizować i dać sygnał do decydującego uderzenia. Holder i spółka pokazali natomiast, że speedway&#39;em można się dobrze bawić i luźna atmosfera, brak jakiegokolwiek obciążenia psychicznego, presji może być kluczem do (połowicznego) sukcesu. Tylko czy Aussie nie mają za dużo tego luzu? Skoro menago Craig Boyce daje wskazówki młodemu Wardowi, jak ustawić motocykl - a ten trywialnie go &quot;zlewa&quot;, to chyba jest coś nie tak (później Darcy jeździ &quot;po płocie&quot; i zdobywa kolejno trzy jedynki). Luz jest ok, ale brak dyscypliny już chyba nie ...
Największymi przegranymi wczorajszego półfinału są zdecydowanie Szwedzi. Ale czego można oczekiwać, jeżeli w obozie Petera Janssona punktuje tylko dwóch jeźdźców - Davidsson i Lindgren -zdobyli 70% punktów całej drużyny, no i to chyba najlepiej obrazuje poczynania Skandynawów. Chłopaki chyba zapomnieli, że to puchar DRUŻYNOWY, a nie INDYWIDUALNY, co z tego, że w tej drugiej klasyfikacji Davidsson i Lindgren wiedli by prym skoro pozostała trójka nie dostosowała się do ich poziomu. Bezbarwnie prezentowali się Lindbaeck i Zetterstroem. To co wyprawiał Nermark lepiej pozostawić bez komentarza, byłem przekonany, że znajomość 342-metrowego owalu w King&#39;s Lynn będzie jego sprzymierzeńcem tego wieczora, a on wyglądał jakby po raz pierwszy wsiadł na motocykl, aż dziw bierze, że nie odniósł żadnej poważnej kontuzji. Czy Jansson sięgnie po Ruuda, Ljunga lub młodego Anderssona co by zastąpić Nermarka? Możliwe ...
Swój cel zrealizowali też Finowie, pokazali, że nie są tylko statystami. W zasadzie w większości biegów walczyli, nie poddawali się i &quot;siedzieli na kole&quot; innym zawodnikom. Co prawda większość ich dorobku stanowiły zera, to jednak nie mają się czego wstydzić. Brawo za ambicje!
No i na koniec wspomniany, przez unicaje bieg 22. Polecam : )
http://www.youtube.com/watch?v=k8kNBA9rm0Q
PS. Podprowadzające też palce lizać :p
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
&quot;Tor w Vojens kocha, albo nie&quot; - w związku z tym przyjrzyjmy się z kim arena Speedway Center w Vojens miała już romanse, a komu &quot;dawała kosza&quot;. Czyli garść statystyk z 300-metrowego owalu, z lat 2008-2010.
Speedway Vojens Center (Galeria Stadionu -&gt; TUTAJ &lt;-)
  • Pojemność stadionu : 22.000
  • Długość toru 300m
  • Rekord toru: 57,20s ustanowiony przez Nicki Pedersena (04.10.2008)

Na pierwszy ogień rzućmy okiem na poczynania w ligowych rozgrywkach :
Sezon 2010:
  1. 1. Hans Andersen - 15+2 (2*,3,2,3,3,2*) (Vojens - Holsted 52-35)
    1. Daniel Nermark - 19 (2,3,3,6,3,0,2) (Vojens - Slagenrup 41-46)
    1. Bjarne Pedersen - 14+2 (2,1,2*,1,3,3,2*) (Vojens - Holstebro 41-43)
    1. Adrian Miedziński - 17+2 (0,3,1*,6,2,2*,3) (Vojens - Brovst 43-44)

Sezon 2009:
  1. 1. Kenneth Bjerre (2,2,6,3,3,3,2) 21 (Vojens - Holstebro 41-46)
    1. Kenneth Bjerre (2,3,3,3,1,2) 14 (Vojens - Fjelsted)
    1. Kenneth Bjerre (3,3,1*,3,3,3) 16+1 (Vojens - Grindsted 52-35)
    1. Kenneth Bjerre (3,2,6,d,1*,3,3) 18+1 (Vojens - Brovst 38-48)
    1. Kenneth Bjerre (3,0,w,6,3,2,1) 15 (Vojens - Holsted 39-48)
    2. Nicolai Klindt (0,2,3,2*,1*,2) 10+2 (Vojens - Holsted 39-48)
    1. Hans Andersen (3,2,3,2*,3,2) 15+1 (Vojens - Slagenrup 43-44)
    1. Niels Kristian Iversen (2,0,3,4,3,2,2) 16 (Vojens - Esbjerg 46-40)
    1. Bjarne Pedersen (3,1,2,2*,2,3) 13+1 (Vojens - Holstebro) 41-46)

Po siedmiu latach przerwy arena Speedway Center po raz kolejny stała się miejscem zmagań najlepszych żużlowców z cyklu Grand Prix. Przed rokiem odbyło się tam Grand Prix Nordyckie. Oto wyniki zawodników startujących w tegorocznym SWC.
Speedway Grand Prix (Sezon 2009)

  1. 1. Andreas Jonsson (2,3,2,3,1,3,6) 20*
  2. 2. Rune Holta (2,1,3,1,2,2,4) 15
  3. 3. Kenneth Bjerre (3,3,2,1,2,2,2) 15
  4. 5. Fredrik Lindgren (2,2,2,2,3,1) 12
  5. 11. Tomasz Gollob (0,1,w,3,3) 7
  6. 13. Hans Andersen (0,2,0,1,1) 4
  7. 14. Scott Nicholls (1,0,2,0,0) 3
  8. 15. Chris Harris (0,0,1,0,0) 1
  9. 16. Niels Iversen (1,0,0,0,0) 1

* - co prawda AJ w kadrze Petera Janssona nie ma, to jest jednak szansa, że &quot;Adrenalina&quot; wspomoże swoich rodaków w zbliżającym się barażu.
Vojens jest nieodzownym elementem rozgrywanego Drużynowego Pucharu Świata. Przed rokiem była areną pierwszego półfinału, podobnie jak w 2007 roku. Natomiast przed rokiem odbywał się tutaj baraż i finałowa batalia o trofeum im. Ove Fundina. Zobaczmy, jak radzili sobie tam zawodnicy, którzy w najbliższych dniach będą toczyli boje o Puchar Świata.
Speedway World Cup (Sezon 2008, Race-Off) (Relacja -&gt; TUTAJ &lt;-)

  1. Jonas Davidsson (2,2,3,2,1) 10
  2. Andreas Jonsson (3,2,3,3,2) 13
  3. Fredrik Lindgren (3,2,3,3,3) 14
  4. Daniel Nermark (0,0,3,0,3) 6

  1. Tomasz Gollob (3,1,2,2,2) 10
  2. Rune Holta (3,3,2,1,d) 9
  3. Jarosław Hampel (2,1,1,1,3) 8

  1. Lee Richardson (0,2,1,-,1) 4
  2. Tai Woffinden (1,3,1,1,2,1) 9
  3. Chris Harris (2,3,2,2,2,0) 11
  4. Scott Nicholls (3,1,2,2,1) 9

  1. Denis Gizatulin (1,1,0,0,0,1) 3
  2. Renat Gafurow (w,0,0,1,d,1) 2
  3. Grigorij Łaguta (1,0,2,3,w,6) 12

Speedway World Cup (Sezon 2008, Grand Finale) (Relacja -&gt; TUTAJ &lt;-)
  1. 2. Bjarne Pedersen (2,3,1,2,3) 11
    3. Kenneth Bjerre (1,0,2,3,3) 9
    4. Niels Kristian Iversen (1,0,1,2,3) 7
    5. Hans Andersen (2,2,3,3,1) 11

  1. 1. Rune Holta (1,2,1,d,1) 5
    3. Tomasz Gollob (3,2,2,3,4) 14
    5. Jarosław Hampel (3,3,2,3,w) 11

  1. 1. Andreas Jonsson (0,1,2,1,3,2) 9
    2. Daniel Nermark (0,-,0,-,-) 0
    4. Fredrik Lindgren (3,w,6,3,2,2) 16
    5. Jonas Davidsson (0,1,3,3,2,1) 10

  1. 2. Chris Holder (1,2,0,w,1,d) 4
    5. Davey Watt (1,1,0,0,1,0) 3

Speedway World Cup (Sezon 2009, Event 1)

  1. Roman Povazhny (2,1,3,3,1) 10
  2. Denis Gizatulin (3,0,1,2,3) 9
  3. Renat Gafurow (2,3,2,2,1) 10
  4. Grigorij Łaguta (2,2,w,3,1) 8

  1. Antonio Lindbaeck (0,1,2,0,3) 6
  2. Fredrik Lindgren (2,1,3,3,2) 11
  3. Andreas Jonsson (1,3,3,2,4) 13
  4. Jonas Davidson (3,3,1,2,1) 10

  1. Bjarne Pedersen (1,2,2,0,0) 5
  2. Nicolai Klindt (1,2,2,1,2) 8
  3. Kenneth Bjerre (3,3,3,3,3,6) 21
  4. Niels Iversen (0,2,1,1,2) 6

Według powyższych rezultatów osiąganych przez poszczególnych zawodników, obliczyłem średnie biego-punktowe.
POLSKA :
T. Gollob = 1.933 (15 biegów)
J. Hampel = 1.900 (10 biegów)
R. Holta = 1.589 (17 biegów)
A. Miedziński = 2.000 (7 biegów)
J. Kołodziej - nskl.

WIELKA BRYTANIA :
L. Richardson = 1.000 (4 biegi)
T. Woffinden = 1.500 (6 biegów)
Ch. Harris = 1.090 (11 biegów)
S. Nicholls = 1.100 (10 biegów)
S. Stead = nskl.
DANIA :
K. Bjerre = 2.275 (51 biegów)
B. Pedersen = 1.869 (23 biegi)
N. Klindt = 1.636 (11 biegów)
H. Andersen = 2.045 (22 biegi)
N. Iversen = 1.272 (22 biegi)
SZWECJA:
F. Lindgren = 2.272 (22 biegi)
J. Davidsson = 1.875 (16 biegów)
A. Lindbaeck = 1.200 (5 biegów)
A. Jonsson = 2.174 (23 biegi)
D. Nermark = 1.571 (14 biegów)
M. Zetterstroem = nskl.

AUSTRALIA:

Ch. Holder = 0.666 (6 biegów)
D. Watt = 0.500 (6 biegów)
Pozostali zawodnicy nie startowali na owalu w Vojens.

ROSJA:
D. Gizatulin = 1.090 (11 biegów)
R. Gafurow = 1.090 (11 biegów)
G. Łaguta = 1.545 (11 biegów)
R. Povazhny = 2.000 (5 biegów)
A. Łaguta = nskl.
 
niccolo7 1,8K

niccolo7

Użytkownik
Szczerze mówiąc to Brytyjczycy tym swoim zwycięstwem uciekli spod topora, bo myślę, że w barażu przeciwko Danii, Rosji i Szwecji/Australii mogli by nie mieć wiele do powiedzenia. Osobiście uważam, że także w finale nie przewiduję jakichś rewelacji z ich strony i żadnym zaskoczeniem nie będzie zajęcie przez nich ostatniego miejsca, ale na finał przyjdzie jeszcze czas ???? . Co do barażu to jako pewnik stawiam awans Danii, której drużyna na tle pozostałych wygląda chyba najlepiej, a do tego dochodzi niebagatelny atut w postaci znajomości niełatwego toru w Vojens. Także Duny wg mnie wchodzą na pierwszym miejscu. Dalej postawiłbym chyba na Szwedów, których mimo fatalnego występu w King&#39;s Lynn nadal wyżej cenię niż Australijczyków. Nie wierzę, żeby tacy Batchelor, Schlein, Ward czy nawet Watt tak łatwo jak na wyspach radzili sobie ze Skandynawami. W półfinale byli lepsi od nich, bo jednak brytyjskie tory są im dużo bardziej znane, ale w Danii tak dobrze już mieć nie będą. Poza tym Szwedzi na pewno zamienią słabego Nermarka, bo ktokolwiek inny zrobił by już lepszy od niego wynik. Może właśnie za niego pojedzie Andreas Jonsson, który bardzo rwie się do jazdy, a że to było by wielkie wzmocnienie przekonywać nikogo nie trzeba. Co prawda w półfinale nie popisali się również Lindbaeck i Zorro, ale sądzę, że i tak powinni lepiej punktować niż Batchelor, Schlein czy Ward, którzy poza wyspami szału nie robią, więc tym bardziej w Danii nie liczyłbym na nich zbytnio. Pozostali jeszcze Rosjanie, ale nie wierzę, żeby byli w stanie nawiązać walkę z rywalami na tyle, by udało im się awansować do finału. Może z Emilem mieli by szanse, ale bez niego nie widzę żadnych, szczególnie, że zawodzi też Grisza Łaguta. To moje przewidywania jeśli chodzi o kolejność barażu:
Dania &gt; Szwecja &gt; Australia &gt; Rosja
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
niccolo7, w zasadzie podzielam Twoje zdanie ???? W niedalekiej przyszłości napiszę &#39;coś więcej&#39; na ten temat.
Póki co niezbyt bogata oferta z Fortuny, na Race-Off :

Hmm, kursy bez większych niespodzianek. Co do awansu Duńczyków jestem w zasadzie przekonany, aczkolwiek co do pierwszego miejsca można by już dywagować. Kto dołączy do ekipy z kraju Hamleta?
Jeżeli do kadry Szwedów wróci Jonsson, to z barażu powinny awansować właśnie Skandynawowie. Zarówno Davidsson jak i Lindgren pokazali, że są w stanie być jeźdźcami światowej klasy, do nich powinien dołączyć Jonsson. A dwójka &quot;Zorro&quot; i &quot;Toninho&quot; chyba gorszych zawodów niż w King&#39;s Lynn już nie objadą? Myślę, że nie.
Według tego scenariusza z turniejem pożegnają się młode Kangury i reprezentacja &quot;Sbornej&quot;. Jeżeli kadra duńska traci na absencji Pedersena 70%, to ciekaw jestem ile tracą nasi sąsiedzi za wschodniej granicy bez Sajfutdinowa - 85%? 90%?. Tego chyba w postaci procentowej się przedstawić nie da, bo Emil jest dla nich nieoceniony.
Młodzi żużlowcy z Antypodów pokazali serce do walki i luźne podejście do speedwaya. Tutaj jednak na wagę złota będzie doświadczenie i jak najszybsze odgadnięcie tajników 300-metrowego owalu. Podopiecznym Craiga Boyce&#39;a nie można odmówić talentu, jednak to chyba jeszcze nie jest ich czas ...
To tak pokrótce o mojej wizji na zbliżający się, czwartkowy baraż. A Wy co myślicie o tym? Kto dołączy do Polaków i Brytyjczyków? Zapraszam do dyskusji!
 
kamil307 0

kamil307

Użytkownik
Panowie ładnie tu wszytko opisali z czym się zgadzam. Dania powinna wygrać u siebie baraże a , druga Szwecja wsparta AJ, oczywiście nie należy skreślać Australii i Rosji, ambitne drużyny które chcą sie pokazać na światowej arenie.
W Dani lider Bjerre pewny punkt drużyny, bardzo dobrze czuje się na torze w Vojens do tego Andersen oraz B.Pedersen stanowią konkretny filar i trio warte uwagi. Młody nie obliczalny Klindt oraz Iversen o którym jest trudno coś napisać (częste wahania formy).
Szwecja po b.trudnym półfinale z 2 silnymi punktami drużyny Lindgren oraz Davidsson ( dokooptowany do składu w ostatniej chwili za AJ) więcej mogliśmy spodziewać sie po Zoro. Do składu wejdzie prawdopodobnie AJ za Nermarka który zawiódł w Kings Lynn. Adrealinie tor w Vojens odpowiada ( świadczą o tym wyniki podane przez Vertiego- wielkie dzięki dla ciebie za statystyki ). Do tego nieobliczalny Lindbaeck.
Australia osłabiona brakiem swoich liderów (Crump, Adams, Sullivan) z liderem z prawdziwego zdarzenia, czyli Chrisem Holderem i młodymi Wardem Batchelorem, Schleinem i doświadczonym Wattem napewno będą chcieć sprawić miłą niespodziankę swoim kibicom. Jednak w Vojens nie będzie już tak łatwo jak w Angli. Ale o jest sport wszytko może sie zdarzyć.
No i na koniec ekipa Rosji pukająca do bram na dobrym poziomie czołówki światowego ścigania ( bez sensu zdanie brzmi :razz ???? . Jak narazie drużyna bez lidera to zadanie miał sprawować Grigorij Laguta a nieoczekiwanie został najsłabszym ogniwem po półfinale w Gorzowie , z dorobkiem 4pkt. zakończył zawody. Co można napisać o Rosji ? ambitni, waleczni zawodnicy.
Na koniec.
Dania
Szwecja
Australia
Rosja
 
lysy-16140 268

lysy-16140

Użytkownik
Tak, tak zdecydowanie Szwecja i Dania. Australia na tym torze nie powinna już niczego wielkiego zwojować. Bądź co bądź z Rosjanami może powalczą... o 3 miejsce. Jakoś nie wydaję mi się, by Ward, Schlein, czy Batechlor byli w stanie powalczyć ze Szwedami, czy Duńczykami. Szwecja będzie mocna, a co i jak szczegółowiej okaże się jutro ????
 
kamil307 0

kamil307

Użytkownik
Składy na baraż w Vojens.
W porównaniu z półfinałami doszło tylko do jednej zmiany w składach. W Szwecji Daniela Nermarka zastąpił Andreas Jonsson.

Australia - kaski czerwone:

1. Davey Watt (kapitan)
2. Darcy Ward
3. Rory Schlein
4. Troy Batchelor
5. Chris Holder
Menadżer: Craig Boyce
Rosja - kaski niebieskie:
1. Artiom Łaguta
2. Grigorij Łaguta (kapitan)
3. Roman Povazhny
4. Denis Gizatullin
5. Renat Gafurow
Menadżer: Stanislav Khan
Dania - kaski białe:
1. Kenneth Bjerre
2. Nicolai Klindt
3. Niels Kristian Iversen
4. Bjarne Pedersen
5. Hans Andersen (kapitan)
Menadżer: Jan Staechmann
Szwecja - kaski żółte:
1. Fredrik Lindgren
2. Jonas Davidsson
3. Magnus Zetterstroem (kapitan)
4. Andreas Jonsson
5. Antonio Lindbaeck
Menadżer: Peter Jansson
 
B 38K

bosky

Użytkownik
chyba po raz pierwszy od dawna nie będzie żadnych sprzeciwów z niczyjej strony, ja również już wczoraj postawiłem kasiorę w fortunie na wygraną Danii oraz Szwecję lepszą od Aussie. I szczerze mówiąc, najbardziej obawiam się, że to właśnie Szwedzi zaskoczą Duńczyków ;)
ps: na fortunie wczoraj były również nieco inne kursy, bogato nie było, ale można było obstawić to o czym piszecie.
Dania 1,60
Szwecja-Australia 1 1,75
 
robson_26 612

robson_26

Forum VIP
Dania - zwycięstwo @ 2,1 ✅
Tobet
Na razie dałem tylko to. Wg mnie lepsza opcja niż granie Dania - Szwecja, bo lepszy kurs. Wątpię, aby dzisiejszy półfinał mieli wygrać Australijczycy czy Rosjanie :razz: W ekipie gospodarzy wiele będzie zależało od postawy Iversena i Klindta. Myślę jednak, że po niezłej reprymendzie Ole Olsena, Duńczycy zmobilizują się i wygrają. Oczywiście drugie miejsce ich też zadowala, ale będą chcieli pokazać, że są mocni. Wiadomo, że wrócił Andreas Jonsson i na tym torze, który wg niektórych przypomina w pewnym sensie szwedzkie owale, będzie łatwiej Szwedom powalczyć o awans. Biorąc pod uwagę nikłe doświadczenie Australijczyków na torze w Vojens i powrót do reprezentacji AJ&#39;a, Aussie mogą mieć problem z awansem. Gorąco im kibicuję, chociaż nie wykluczam, że zagram przeciwko nim ;)
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Ja nie rozumiem tego kursu na Szwecje z Australia. Czy buki wiedza cos wiecej? Tor w Vojens trudny i nie wiem czy trenowali bo pada. Przeciez Batchelor,Schlein i pijaczyna Ward nie powinni stanowic tam wiekszego zagrozenia. Nie wiem tez co ze zdrowiem AJ ale jesli wszystko w ekipie Szwecji gra to powalcza z Dania a Aussie co najwyzej pomeczy sie z Rosja chyba, ze Watt &amp; Holder pojada perfekcyjnie. W szwecji wkurza mnie jedno, wszyscy moga pojechac slabo. AJ wiecznie cos ma ze zdrowiem, Tonino robi raz 3 raz 10, Jonas podobnie chociaz akurat w Anglii nie zawiodl i chyba jest po klopotach, Zorro tez niewiadoma ale raczej powinien lepiej pojechac niz w KL. Mnie tu wychodzi latwa wygrana Szwedow nad Aussie, cos nie gra... jak dam to pewnie nie wejdzie a juz jest mini masowka...

Szwecja - Australia 1,75 4/10 fortuna ✅



Licze na frajera ze zdjecia, moze chociaz raz w zyciu pokaze, ze ma jaja? Zoabczycie, ze Wam przyniose pecha, dawno w zuzlu nie pisalam...
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
Buki strasznie się obijają z dodawaniem oferty ... niestety. Póki co tylko bet365 trzyma poziom, za co dla nich brawa : ] Z tej póki co jakże ubogiej oferty podoba mi się mimo wszystko kilka typów. Oto one:
  1. Szwecja - Australia Typ: Szwecja @ 1.97 | STS ✅
  2. Race-Off Winner Typ: Dania @ 2.10 | SJ ✅
  3. Rosja (Suma punktów) Typ: Poniżej 27 @ 1.80 | Bet365 ✅
  4. Kenneth Bjerre (Suma punktów) Typ: Powyżej 11 @ 1.83 | Bet365 ⛔
  5. Dania - Australia Typ: Dania -8 @ 1.83 | Bet365 ✅

O tym jak wielkie znaczenie ma własny tor przekonały się już reprezentacje Polski i Wielkiej Brytanii. O ile jeszcze Polacy do awansu nie potrzebowaliby handicapu w postaci własnego owalu, bo ich przewaga była miażdżąca. To w przypadku Brytyjczyków 342-metrowy owal w King&#39;s Lynn okazał się przewagą na wagę złota. Uważam, że również tor w Vojens zostanie skrupulatnie wykorzystany do tego, aby to reprezentacja gospodarzy triumfowała w tym barażu (i nie tylko barażu ..). Na arenie Speedway Center regularnie odbywają się ważne dla środowiska żużlowego zawody. W 2008 roku właśnie na tym obiekcie ekipa z kraju Hamleta sięgnęła po trofeum im. Ove Fundina, dzisiaj wszystkim Duńczykom marzy się powtórka z rozrywki, o to jednak będzie niesłychanie ciężko (zostawmy to na sobotnią dyskusję).
Mekka duńskiego speedwaya, bo tak niewątpliwie trzeba traktować obiekt w Vojens, to dla miejscowych spory handicap. Podopieczni Jana Staechmanna mają coś do udowodnienia, gdy przed rokiem zabrakło ich w wielkim finale na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie. Był to ogromny cios dla duńskiego speedwaya. Teraz wszyscy marzą o rehabilitacji i wywalczeniu jak najlepszej pozycji. Pierwszy krok to zwycięstwo w barażu. Uważam, że Kenneth Bjerre i Hans Andersen są w stanie wprowadzić ich do finału, właśnie z pierwszego miejsca. Zarówno bowiem &quot;Kenio&quot; jak i &quot;Ugly Duck&quot; tor w Vojens mają dobrze rozpracowany, bowiem w przeszłości lub aktualnie przywdziewali keevlar drużyny z Vojens. To oni powinni &quot;ciągnąć&quot; wózek z czerwono-białą flagą. Swoje powinni również dołożyć pozostali reprezentanci tego skandynawskiego kraju. B. Pedersen pokazał w Gorzowie Wlkp, że jest w stanie ścigać się na dobrym poziomie, ponadto dobrze czuje się w Vojens. Klindt i Iversen na duńskim owalu będą dwoić się i troić, jednak nie należy zapominać, że jeden jak i drugi tego sezonu nie mogą zaliczyć do łatwych. PUK cały czas zmaga się z bolącym nadgarstkiem, natomiast Nico niecały tydzień przed zmaganiami o Puchar Świata bardzo mocno się poobijał. Mimo tego, to właśni ekipa dowodzona przez Jana Staechmanna powinna dzisiaj świętować zwycięstwo.
Niemniej jednak zwycięstwa nikt Duńczykom nie odda bez walki. Głównym ich oponentem powinni być Szwedzi, poważnie zresztą wzmocnieni przez Andreasa Jonssona, który zastąpi najsłabiej radzącego sobie w King&#39;s Lynn Daniela Nermarka. O tym, że to zmiana zdecydowanie zwiększająca siłę ognia szwedzkiej reprezentacji nikogo chyba przekonywać nie trzeba. AJ to zawodnik znacznie lepszy od Nermarka, a ponadto na owalu w Vojens czuje się jak ryba w wodzie, o czym niech najlepiej świadczy chociażby ubiegłoroczne zwycięstwo w Nordyckim GP (rozgrywane właśnie na torze w Vojens). Co prawda w półfinale podopieczni Petera Janssona zawiedli. No może za wyjątkiem Fredrika Lindgrena i Jonasa Davidssona, którzy pokazali bardzo dobry speedway. Dlatego też dołączenie Jonssona do tej dwójki może być na wagę złota (proszę nie traktować tego dosłownie :p). Myślę, że również Zetterstroem i Lindbaeck na torze w Vojens poradzą sobie lepiej niż na ziemi brytyjskiej.
O ile w King&#39;s Lynn dawałem reprezentacji Aussie sporo szans na zwycięstwo, to teraz wydaję mi się, że przegrany półfinał oznacza dla nich koniec marzeń o wielkim finale. Kangury w końcu lubią ciasne, techniczne brytyjskie tory na których praktycznie się wychowali. Darcy Ward, który właśnie na obiekcie w King&#39;s Lynn wypływał na głębokie wody światowego żużla nie potrafił się tam zupełnie odnaleźć, jeździł po płocie. Nie lepiej jednak szło pozostałym zawodnikom z Antypodów. W Vojens gdzie miejscowy owal na pewno nie będzie ich sprzymierzeńcem, ciężko im będzie o korzystny rezultat. Młodzi zawodnicy mogą mieć problemy z dostosowaniem się do warunków panujących na tym 300-metrowym torze. W obozie Craiga Boyce&#39;a widać sporo luzu i na próżno doszukiwać się presji, czy też ciśnienia ciążącego na jego zespole. Może to być kluczem do sukcesu, ale to chyba nie jeszcze czas młodych Australijczyków. Muszą się jeszcze sporo nauczyć, ale zmagania w tegorocznym DPŚ mogą się okazać niezwykle cennym doświadczeniem, procentującym w przyszłości.
...Jesteśmy w tym sezonie jedynym zespołem, dla którego głównym celem jest nauka i dobra zabawa. Na wielkie sukcesy przyjdzie czas za rok - dodał zawodnik Unii Leszno.
Wszystko wygląda na to, że Holder i spółka już dzisiaj pożegnają się z rywalizacją o Puchar Świata. Będą przynajmniej mieli więcej czasu na przemierzenie licznych dyskotek znajdujących się na Półwyspie Jutlandzkim :cool:
&quot;Emil wróć, Emil wróć&quot; - słychać nawoływania kibiców bydgoskiej Polonii, jednak również fani &quot;Sbornej&quot; mają głowy w chmurach, gdy przypominają sobie o kapitalnych manewrach wykonywanych przez &quot;rosyjską torpedę&quot; na motocyklu żużlowym. Brak Emila w kadrze Stanislava Khana to przeogromna strata, w zasadzie nie da się ocenić jak wiele traci ekipa rosyjska na absencji dwukrotnego mistrza świata juniorów. Nieco więcej spodziewałem po nich już w Gorzowie, głęboko się jednak rozczarowałem, gdyż Łaguta i spółka rywalizowali, ale głównie z bezbarwnymi Czechami. Dzisiaj to chyba oni powinni stanowić tło dla rywalizacji pomiędzy trzema innymi zespołami.
27 punktów do przeskoczenia, to chyba ponad ich siły na chwilę obecną.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom