>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Turniej Czterech Skoczni 2017/2018 (28.12.2017 - 06.01.2018)

Status
Zamknięty.
filipeq 284

filipeq

Użytkownik
Wiatr trochę ucichł i treningi ruszyły z 7 belki. Od siebie dodałbym pojedynek Krafta ze Stochem ze wskazaniem n na tego pierwszego. Gospodarz, już bez presji, a Stoch raczej odpuści, nie ma się co przemęczać. Zresztą z tym wiatrem to będzie dużo niespodzianek, mam tylko nadzieje że kwali nie przełożą na jutro na 12, przed konkursem.
 
seanprice 500

seanprice

Użytkownik
Cholera, dobry jest ten Kobayashi...
Myślicie, że warto grać coś na niego? Jest w stanie powalczyć o podium w Innsbrucku?
 
dymultra 53

dymultra

Użytkownik
Z Krafta już całkiem uszło powietrze,niestety nie ta forma i nic u siebie nie ugra.Za to Hula-hoop,jak mówi o nim Sven Hannavald,powinien się zrehabilitować za Ga-Pa.Bardzo bym chciał,żeby powtórzył Oberstdorf.
 
K 25,7K

k0r0niarz

Użytkownik
C. Schmid - V. Stursa 1 1.50 (1 seria K.O)
Szczerze zdziwiony jestem tak dużym kursem na Niemca, 26 i 45 zawodnik TCS, Stursa dwa razy wszedł do fazy K.O i dwa razy był niej najgorszy za to Schmid dwa razy wszedł do drugiej serii raz pokonując Petera Prevca, Stursa jedynie raz w całym Pucharze Świata wszedł do drugiej serii będąc zaledwie 28, nie widzę tu innej opcji niż zwycięstwo Niemca, a Czech pewnie znowu zakręci się koło ostatnich miejsc, do jutra pewnie spadnie poniżej 1.4
K. Geiger - P. Żyła 1 1.30 (1 seria K.O)
10 i 25 zawodnik TSC, Piotrek po dobrym początku sezonu ewidentne obniżył loty i z wszystkich skoków na TCS wyszedł mu jedynie jeden w Oberstdorfie w pierwszej serii, w drugim konkursie zaś gdyby skakał z kimś lepszy niż Domen Prevc pewnie nie wszedł by do serii finałowej, Geiger za to w kwalach świetne wyniki 4,12,12 i w konkursach 7 i 17, Żyła będzie miał bardzo ciężko z nim tym bardziej po najgorszym występie w kwalifikacjach
 
dobrarada 87

dobrarada

Użytkownik
C. Schmid - V. Stursa 1 1,70 (K.O)✅
R. Johansson - S. Ammann 1 1,25 (K.O)✅
K. Geiger - P. Żyła 1 1,25 (K.O)✅
????G. Schlierenzauer - T. Zajc 1 1,45 (K.O)⛔
A. Fannemel - P. Prevc 1 1,57✅
= 5,68 ⛔iforbet
Na jutrzejsze zawody taki o to kupon.
Dwie pary wyżej opisane więc nie będę powielał tylko się pod tym mogę podpisać.
Johansson w dobrej formie podczas TCS. Dzisiaj troszkę słabiej w kwalach jednak w konkursie jestem o niego spokojny i znowu pewnie się zakręci w okolicach 10miejsca. Ammann przeplata skoki słabe ze skokami średnimi. Do tego dochodzi aspekt lądowania gdzie traci po kilka pkt.
Schliri najlepszy z Austriaków kto by pomysłał?Ale takie sa fakty. Nie jest jeszcze w wysokiej formie jednak pojedyncze skoki miewa już na bardzo dobrym poziomie. To jest jego skocznia co jest dodatkowym plusem. Młody Słowieniec pozytywnie zaskakuje i oddaje dobre skoki ale mimo wszystko do Gregora formy jeszcze brakuje.
Na koniec typ na cały konkurs gdzie stawiam na Norwega. Dobrze skaczący Fannemel który jest w dobrej równej formie. Prevc niestety więcej słabszych skoków niż tych udanych a w konkursach tym bardziej wypada blado. Gdyby nie to,że w treningach i kwalach czasami wyjdą mu skoki można by powiedzieć że cieniuje. Dopiero 29 miejsce w TCS. Jutro po cichu liczę,że już w 1 serii będzie miał problem pokonać swojego przeciwnika a więc Jakuba Wolnego. Norweg w parze z Colloredo więc problemów być nie może.
 
G 693

generalkaman

Użytkownik
Kto lepszy w całym konkursie
Hula S. - Kot M.
Typ: S.Hula
Kurs: 1.50
Kurs prawdopodobnie podyktowany wynikiem ostatniego konkursu w Ga-Pa gdzie Stefanowi zupełnie nie wyszło i zajął w nim 27 miejsce, Kot był natomiast 18. Moim zdaniem jutro jednak wyższe miejsce w klasyfikacji końcowej zajmie Hula. Po pierwsze Maciej niestety dla mnie jest strasznie bezbarwnym skoczkiem, robi to co musi, dostaje za to pieniądze i tyle - nie ma ikry, która by go poniosła. Póki był jeszcze młody można było liczyć na jakiś pierwiastek nieprzewidywalności jednak teraz jest stabilnie a jeśli ma się zdarzyć wyskok to na minus. Kot nie potrafi zrobić kroku do przodu, wyskoczyć w klasyfikacji parę miejsce ponad formę. A jeśli o tym mówimy to jego obecny poziom to początek drugiej dziesiątki. Hula natomiast pokazał się z dobrej strony w Obersdorfie gdzie był szósty, zdobył również wcześniej mistrzostwo Polski - widać że ma dobrą formę i być może jest bardziej loteryjny niż Kot ale za to potrafi skoczyć na prawdę dobrze i mocno zapunktować. W konkursie noworocznym zaliczył wpadkę, drugiej z rzędu przy tak doświadczonym zawodniku bym się nie spodziewał. Powinien spokojnie być kilka miejsc wyżej niż Kot.
 
yebaka 1,4K

yebaka

Użytkownik
Freitag R.- Stoch K. 1 @ 2.7 fortuna
Cos czuje , ze dzis Freitag zrehabilituje sie Kamilowi za konkurs w GaPa , gdzie jak bylo widac niemiec byl niemal pewny , ze wygral , a tu takiee&quot;akuku&quot; Stoch zrobil .
Wg. Mnie na dzisiejsza chwile jedynie ten jeden niemiec moze zagrozic naszemu rodakowi .
Od poczatku sezonu skacze rowno i na turnieju jest tuz tuz za Stochem .
W kwalifikacjach Freitag 0,4 za naszym .
W generalce 11.8 pkt. Straty .
Napewno beda decydowac tutaj szczegoly , a po takim kursie sadze ze warto sprobowac .
 
prezes27 1,4K

prezes27

Użytkownik
Ktoś wie czy fortuna zamierza wystawić inne pary na Innsbruck niż pary K. O.?
Właśnie wystawili.

Dyscyplina: Skoki Narciarskie - TCS - Innsbruck
Godzina: 14:00 (przyjmowanie zakładów do 12:30)
Spotkanie: Zawodnik stanie na podium
Typ: Junshiro Kobayashi ⛔ 6 miejsce
Kurs: 2,85
Bukmacher: forBET
Analiza:

Japończyk od początku sezonu prezentuje naprawdę bardzo wysoką i, co ważniejsze, równą formę. Wszystkie konkursy, w których uczestniczył, kończył w pierwszej 10. Na podium stanął dotychczas tylko raz, u nas w Wiśle na inaugurację Pucharu Świata. I od razu było to zwycięstwo. Ostatnio był blisko podium, bo zajął 4. miejsce w Garmisch-Partenkirchen. Swoją moc i dobrą dyspozycję pokazał we wczorajszych kwalifikacjach, które wygrał. Uważam, że na ten moment największymi kandydatami na podium są Stoch, Freitag i właśnie wspomniany Japończyk. Są oczywiście też inni, którzy mają szansę być w najlepszej trójce, jak Dawid Kubacki, Forfang, czy Kraft, ale im zdarzają się od czasu do czasu słabsze skoki. Kobayashi skacze równo, praktycznie nie miewa wahań formy i uważam, że ma dzisiaj dużą szansę, aby stanąć na podium w Innsbrucku. Moim zdaniem wystawiony kurs jest warty zagrania (dla porównania kurs w fortunie na to zdarzenie wynosi 2,25).
 
Waldi1979 1,6M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Innsbruck klas.koncowa
Stoch K. V @2,75 fortuna
Jeden zawodnik wygra wszystkie 4 konkursy Turnieju 4 Skoczni sezonu 2017/18 Tak @5,0 fortuna
Kamil rewelacyjnie wstrzelił się z formą na Turniej Czterech Skoczni, przed konkursem większość widziała jako zwycięzcę Freitaga lub Krafta, zresztą ja też należałem do tego grona, jednak życie zweryfikowało plany i dziś głównym kandydatem do końcowego triumfu jest Polak, dlatego proponuję typ, że Stoch wygra dzisiejszy konkurs i powiększy przewagę nad konkurencją, jedynie co może trochę martwić to to, że w mediach już pompują balonik czy Kamil powtórzy wyczyn Svena Hannwalda z 2002 i wygra wszystkie 4 konkursy, jednak Soch jest na tyle poukładanym zawodnikiem, więc wierzę, że &quot;odcina się&quot; od tego wszystkiego i robi to co umie najlepiej, czyli skacze, dzisiaj jeżeli pogoda nie wypaczy wyników to uważam, że nasz skoczek powinien zanotować trzecią wygraną w turnieju TCS. W konkursie podałem praktycznie same ryzykowne typy, ponieważ &quot;pewniakami&quot; już bym tam nic nie zwojował, a tak przy odrobinie szczęścia może jeszcze się wąłczę do zabawy, jednak nie to jest dziś najważniejsze, a to, aby Kamil potwierdził swoją wielką formę i wygrał, a Dawid Kubacki powalczył o swoje drugie podium. Powodzenia.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
T 126

tajemniczy

Użytkownik
Insbruck kto lepszy:

Tym razem nie widzę jakiś fajnych okazji po dobrych kursach więc zagram po prostu &quot;pewniaki&quot; po kursach małych.
Stoch - Kubacki 1 @ 1,30 fortuna

Kamil jest faworytem do wygrania całego konkursu, jednak taki typ na tej skoczni uważam za ryzykowny bo często tu może komuś powiać i może być sensacyjny zwycięzca. Aby zminimalizować ryzyko wybrałem więc zagranie na Kamila w jakiejś z par. Wybrałem parę z Dawidem, jako że uważam że najmniej prawdopodobne jest by Dawid pokonał Kamila ze wszystkich h2h wystawionych na Fortunie. Dawid skacze super ale 3 miejsce to max na co go stać. Myslę że jak będzie miał okazje wygrać konkurs to nie wytrzyma tej presji. W dodatku jak będzie miał przegrać z Kamilem to na pewno się nie załamie, gdyż umożliwi to Kamilowi powtórzenie historycznego sukcesu Hannawalda.
Kraft - Eisenbichler 1 @ 1,50 fortuna

Austriak jest u siebie i skaczę już bez presji walki o czołowe lokaty w TCS. W dodatku będzie chciał się zrewanżować za wpadkę w Ga-Pa i chociaż w pojedynczych konkursach w Austrii zając fajną lokatę, która mu pomoże w klasyfikacji PŚ. Niemiec z kolei z presją już pokazał że radzi sobie średnio i nie sądzę żeby wypadł tutaj lepiej niż na swoich skoczniach, wiec okolice 10 miejsca to max na co go tutaj powinno stać, podczas gdy Austriak przy dobrych skokach może powalczyć o podium
Schlirenzauer - Żyła 1 @ 1,40 fortuna

Gregor zaczyna skakać przyzwoicie i ocierać się o top10. Wczoraj też pokazał niezły skok w treningu będąc w top10, w kwali puszczony w trudnych warunkach też wypadł poprawnie. Piotrek niestety się trochę posypał i obawiam się że może przegrać parę i nie wejść do 2 serii, a nawet jak wejdzie to w dwóch skokach powinien okazać się słabszy od wracającego do formy Gregora, którego w Insbrucku zawsze stać na walkę o czołowe lokaty.
Zagranie tych 3 typów ako daje fajny kurs 2,73 z dużym prawdopodobieństwem wejścia.
 
axwell 0

axwell

Użytkownik
Ode mnie dwie propozycje:
Kursy z Fortuny
✅Kobayashi J. - Forfang J.A. 1 1,48 - Japończyk bardzo dobra i równa forma, wczorajsze kwalifikacje to potwierdzają, Forfang skacze bardzo nierówno (z reguły jeden skok b.dobry, jeden przeciętny)
????Kraft S. - Wellinger A. 1 1,5 - Kraft po słabym występie G-P, musi przed własną publicznością się pokazać z dobrej strony, myślę że spokojnie powinien być w czołowej &quot;6&quot;, Wellinger przeciętna forma, wczoraj kwalifikacje pokazały, że skacząc w podobnych warunkach co Austriak, różnica wyniosła ok 10 pkt na korzyść Krafta.
✅Kot M. - Zyla P. 1 1,35 - Para Polaków, Piotrek średnio sobie radzi, w G-P zamykał 3 dziesiątkę, dzisiaj skacze w parze z Niemcem Leyhe i coś czuję, że może nie awansować do 2 serii. U Maćka forma w górę, łapie się regularnie do drugiej dziesiątki.
Kurs: 3,0
Stawka: 8/10⛔
------------------

Druga propozycja to mały tasiemiec, bez analizy już:
Tande D.A. - Bartol T. 1 1.55 ✅
Prevc P. - Wolny J. (KO) 1 1.25⛔
Freitag R. - Forfang J.A 1 1.27 ⛔
Kubacki D. - Wellinger A. 1 1.45 ⛔
Kraft S. - Hula S. 1 1.40 ⛔
Kurs: 5,0
Stawka: 3/10????
 
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
Szkoda,że nie ma zakładu kto będzie miał więcej doliczonych punktów za wiatr,bo w tej kategorii Freitag zdecydowanie wygrywa z Kamilem przedziwnym trafem skacząc nieomal zawsze z wiatrem w plecy ewentualnie z niewielkim wiatrem pod narty.Oczywiście wiem,że pomiary prowadzone są z taka samą dokładnością i rzetelnością z jaka był mierzony skok Tande rok temu i dlatego nie pokuszę się o wytypowanie zwycięzcy dziś.
O typach na naszych skoczków nie chcę już pisać,bo znów coś nie wyjdzie,zamiast tego skupię się na parze K.O. Johansson R. - Ammann S. .Kurs na Ammanna @4,4.⛔
No niby teoretycznie Norweg powinien wygrać,ale jest to jedna z mniejszych skoczni gdzie przy wietrze w plecy tacy lotnicy jak &quot;wąsacz&quot; często mają problemy,Simon za to jak wiadomo posiada jedno z najmocniejszych odbić w stawce.
Gdy Simon zaczynał sezon i widać było,że skacze lepiej niż w poprzednim, wydawać się mogło,że będzie próbował walczyć o brakujące mu trofeum czyli TCS,jednak najwyraźniej w tym sezonie skupia się na tym co mu wychodzi najlepiej czyli &quot;wyskakiwanie z pudełka&quot; na pudło IO.
Aktualnie, te kilka tygodni przed igrzyskami , jego testy butów wypadają co najwyżej blado,żeby nie powiedzieć żałośnie,wszak w Ga - Pa nie wszedł nawet do 50,ja jednak dobrze pamiętam,że 16 lat temu kilka tygodni przed igrzyskami Simi dopiero wychodził ze szpitala i nie wróżono mu nawet wzięcia udziało w IO o żadnych medalach nie wspominając.
Także w Korei Szwajcar na pewno będzie groźny i dziś zapewne także coś będzie testował,ale nigdy nie wiadomo kiedy te jego testy &quot;zaskoczą&quot;.
1,17 na Johanssona który gdyby nie to że posiada &quot;latający kombinezon&quot; i zapewne jak większość sportowców z Norwegii ma astmę lub jakąś inną chorobę, rywalizowałby zacięcie w PK z Rumunami i Turkami, nie jest warte ryzyka.
E: Kilka par było loteryjnych ,ale nie ta.
 
S 135

seba96

Użytkownik
Innsbruck kto lepszy
J. Kobayashi - S. Kraft 1 1.65

Pierwsza para na dzisiejszy konkurs. Kobayashi bardzo regularny przez cały sezon, jego forma wydaje się iść nadal w górę. Aktualnie Japończyk na 4. miejscu w generalce TCS i miejsce na podium ma na wyciągnięcie ręki. Myślę, że z jego powtarzalnością spokojnie wskoczy na podium. Kraft po wpadce w Ga-Pa odpadł z rywalizacji TCS. Widać, że przeżywa lekki kryzys jak wszyscy Austriacy co nie zmienia faktu, że nadal jest liderem tej kadry. Niby teraz skacze przed własną publicznością, ale wielkiej formy wyczarować w sekundę nie można. Idę w stronę Japończyka, który dziś zapewne powalczy o podium a nawet i zwycięstwo.
M. Eisenbichler - S. Hula 1 1.7
Stefan i Dawid wciąż nie przestają pozytywnie zaskakiwać, a ja wciąż nie mogę się do nic przekonać. Po bardzo dobrym występie w Obersdorfie przyszedł słabszy konkurs w Ga-Pa. Który konkurs odzwierciedla obecną formę Stefana? Myślę, że ten drugi. Nie wierzę w to, że Stefan jest w stanie oddać dwa dobre skoki i zagościć dziś w &quot;10&quot;. Traktuję pojedynczy skoki uli ardziej jako przebłyski. Eisenbichler przez cały sezon kręci się gdzieś w okolicach dziesiątki oddając jeden bardzo dobry skok i jeden poniżej oczekiwań. W kwalach Niemiec okazał sę lepszy od Polaka, myślę, że sytuacja dwukrotnie powtórzy się w konkursie.
A.Wellinger - T. Bartol 2 1.96

Po Wellingerze spodziewaliśmy się więcej. Dobry początek sezonu, natomiast TCS bardzo przeciętny, gdzieś zagubił swoją formę, wygląda bardzo chimerycznie. Nie potrafi oddać dwóch dobrych skoków w konkursie, a pojedyncze przebłyski to za mało na ten konkurs. Po drugiej stronie młody Słoweniec, który jak cała kadra Słowenii powoli budzi się ze snu zimowego. Bartol, lider kadry na chwilę obecną na 9. miejscu w generalce TCS tracący tylko kilka punktów do Wellingera zdaje się być w lepszej formie niż Niemiec. Pokazał się z dobrej strony w Ga-Pa (2. miejsce po 1. serii), również w Innsbrucku skacze bardzo dobrze i jest zwyczajnie lepszy od Wellingera z którym wygrał choćby wczorajsze kwalifikacje.
 
ac1899 9K

ac1899

Użytkownik
Schlirenzauer - Zajc (KO) Typ na 1 z kursem 1,50 w Fortuna

Ode mnie na dzisiaj taki typ. Kurs przyzwoity, a zakład powinienem być na plus. Pisałem wcześniej, że w Innbrucku pogoda lubi płatać figle i niestety wczoraj to się potwierdziło, przez co wyniki poniekąd były loteryjne. Oby dzisiaj było z tym lepiej, a wtedy Austriak z pewnością pokona młodego Słoweńca. Widać, że Gregor zaczyna skakać lepiej. Z każdymi kolejnymi zawodami jego skoki wyglądają coraz lepiej i zakładam, że ta tendencja zostanie podtrzymana. Myślę, że stać go dzisiaj na miejsca w okolicy 10-15. Widnieje u buka oferta na miejsca i jest tam Schlirie, z kursem 1,85 na miejsce w 15, ale ja wybieram jednak bezpieczniejszą opcję. Zajc dobre skoki przeplata słabszymi. Młody nie ma ustabilizowanej formy, a dodatkowo na tej skoczni nie radzi sobie najlepiej, dlatego ciężko będzie mu o pokonanie doświadczonego Austriaka. Zarówno w treningu, jak i kwalifikacjach Słoweniec notował słabsze rezultaty od swojego dzisiejszego przeciwnika. Dodatkowym handicapem dla Gregora jest miejsce rozgrywania zawodów.

Dodatkowo dorzucę trzy typy na sucho, które wydają mi się być wartymi zagrania.
Takeuchi - Huber (KO) - 1,37
Kraft
- Wellinger - 1,50
Forfang -
Eisenbichler - 1,60
Kurs łączny tych trzech zdarzeń to 3,29 po odliczeniu podatku.
 
atapuma 17

atapuma

Użytkownik
J.A. Forfang – J. Damjan 2 @2,79 fortuna ✅
Skłaniam się ku temu, że wydarzy się mała niespodzianka i nieoczekiwanie to Jernej Damian będzie wyżej w konkursie głównym. Zacznę od tego, że jeśli chodzi o poprzednio zakończony konkurs w Ga-Pa to różnica między tymi zawodnikami była stosunkowo nieduża – dokładnie 4 punkty. W pierwszym skoku treningowym Forfang pokazał to z czego jest znany – odrobinę trudniejsze warunki i latawiec już nie odlatuje – tylko 107 metrów. Damjan okazał się lepszy – 116,5 metra. Natomiast w kwalifikacjach zawodnicy zajęli sąsiadujące ze sobą pozycje tj. 10 i 11, z tym zastrzeżeniem, że w metrach bezwzględnych wyglądało to następująco: Słoweniec – 128, 5, Norweg – 123,5.
Norweg w obecnym T4S za każdym razem w drugiej serii konkursowej odpalał petardę, która pozwalała mu znacznie awansować w górę tabeli. Myślę, że tym razem coś takiego nie będzie już miało miejsca i w konkursie sprowadzonym do „wspólnego mianownika” pt. kto odda sumarycznie 2 równe, bardzo dobre, stabilne skoki to Jernej Damian okaże się lepszy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
lukas88 311,4K

lukas88

Forum VIP
P. Prevc- G. Schlirenzauer
Typ: 2⛔
Kurs: 2,03
eFortuna
6/10

Prevc strasznie nierówny, wczoraj 58 w treningu ( 101 m) i 26 w kwalifikacjach (123,5 m przy delikatnym wietrze pod narty). Gregor z kolei 8 na treningu (121 m) i 22 w kawlifikacjach (121 m przy silnych podmuchach w plecy). Także widać większą stabilizację u Austriaka, który w dodatku skacze &quot;u siebie&quot;. Peter to cień skoczka z przed 2 lat.

Forfang- Hula
Typ: 2✅✅✅
Kurs: 2,20
eFortuna
6/10

Podbnie jak powyżej, Hula stabilna forma, dobrze radzi sobie przy tylnych wiatrach. Forfang z kolei potrafi odpalić ale jeden skok. Bardzo nierówny w tym sezonie. Już dwa razy zaliczył spory awans po drugim skoku. Hula 2 na treningu i 8 w kwalifikacjach, Norweg z kolei 50 na treningu i 11 w kwalifikacjach. Przy mieszanych podmuchach wiatru większe szanse zdecydowanie po stronie Stefana.
Kilka betów podobnych:
Kobayashi J.- Forfang 1 @1,48 8j ✅✅✅
o Forfangu pisałem, z kolei Japończyk solidny od początku sezonu, wygrał kwalifikacje, 11 w treningu
Hula- Damjan 1 @ 1,65 7j⛔
Słowniec mocny przy wiatrach pod narty, dziś będzie kręcić z przewagą wiatru w plecy, co podobnie jak wyżej z Frofangiem, idę w kierunku Polaka.
Stoch- Frei(Zwei)tag 1 @ 1,83 7j✅✅✅
Kamil pokazuje niesamowitą stabilność formy, nawet trudne warunki pogodowe i oczekiwanie na górze nie wyprowadziło go z równowagi. Niemiec fajny początek sezonu, jednak Rysiek to dla mnie zawodnik ze słabą głową, zresztą zawsze uważałem go za chimerycznego zawodnika. Teraz dochodzi presja pościgu za Kamilem, której moim zdaniem nie udźwignie. Obaj skaczą niemal po sobie także warunki powinni mieć porównywalne.​
 
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
Schlierenzauer G. - Kot M. 1 @1.82

Tak samo jak kolega wyżej idę w stronę Gregora. Jest to jego ulubiona skocznia , ponieważ tam mieszka. Dużo na niej trenuje i zna ją od poszewki. Wczoraj w treningu bardzo ładny skok, w kwalach było troszkę gorzej a to dlatego, że po pierwsze przed skokiem poprzednika Aignera, była bardzo długa przerwa spowodowana mocnym wiatrem. Po drugie gdy już zasiadł po 25 minutowej przerwie dostał solidny wiatr w plecy z czego i tak ładnie wyleciał i było widać jak był rozczarowany po swoim skoku. Dzisiaj będzie chciał się pokazać przed rodziną, kibicami , znajomymi z jak najlepszej strony i wejdzie w top 15 a nawet wyżej bez problemu. Co do Maćka, średnia forma, nie błyszczy, nie przekonuje mnie w ogóle w tej parze.
 
franz100 495

franz100

Użytkownik
Schlirenzauer - Żyła 1 @ 1,40
Kubacki - Tande 1 @ 1,57

AKO 2,20⛔⛔
fortuna
Przed nami trzeci konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Na zawody w Innsbrucku wybrałem dwa typy, które wydają się być bardzo prawdopodobne, oba dotyczą całego konkursu, oba z udziałem naszych skoczków.
Gregor dołączył do Pucharu Świata w trakcie sezonu i tak jak należało się spodziewać, nie wskoczył od razu do czołówki. W pierwszych próbach nawet trochę się męczył, ale potem było już lepiej. Niestety Piotrek poniżej oczekiwań i to znacznie. Rok temu niespodziewanie zajął drugie miejsce w końcowej klasyfikacji turnieju za Kamilem Stochem, tym razem na półmetku jest 24 i traci do lidera 120 punktów. W każdych z poprzednich zawodów TCS, Austriak był wyżej od Żyły (Obersdorf 13-25, Ga-Pa 19-25). We wczorajszych kwalifikacjach również Gregor był górą. Podobnie było na treningu. Trzymam kciuki, żeby Piotr odnalazł klucz do dobrego skakania, ale niewiele wskazuje na to, by już dziś mu się to udało. Prawdopodobną opcją jest, że Żyła nie awansuje nawet do drugiej serii, gdyż skacze w parze z Karlem Geigerem. Gregor z Timim Zajcem też może nie mieć łatwo, ale nawet jeśli z nim przegra, to i tak sądzę że uzyska lepszy wynik od Polaka.
W drugiej parze którą wybrałem, stawiam z kolei na rodaka. Kubacki skacze solidnie, często czegoś mu jeszcze brakuje by walczyć o najwyższe miejsca, ale to samo można powiedzieć o Tande. Po dwóch konkursach dzieli ich 36,7 punktu na korzyść Dawida. Polak był lepszy też podczas wczorajszych kwalifikacji. Dodatkowym atutem w tej parze jest też to, że będą skakać stosunkowo w nieodległym czasie od siebie, bowiem przedzielą ich tylko dwie pary. Więc zmniejsza się ryzyko, że Polakowi przyjdzie skakać w dużo trudniejszych warunkach. A jeśli te będą podobne, to jestem spokojny o wynik Dawida względem Norwega.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom