>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
klammer 0

klammer

Użytkownik
mam dwa pytania
O co chodzi z tymi 720stoma stawkami dziennie kary, ile to konkretnie bedzie?
I drugie dotyczace grania za granica, czy jezeli np bede gral u bukmacherow internetowych przebywajac na wakacjach w czechach to czy nic za to nie moga zrobic? Moge sobie wrocic i sie nie bac o to ze sie do tego przyczepia?
 
S 0

sparrco

Użytkownik
Nasz rzad potrzebuje pokazowek by zatuszowac swoja nieudolnosc. Z tego powodu moze chciec powylapywac kilka osob by moc napisac na pierwszych stronach &quot;Gowno prawdy&quot; cos w stylu - gang niebezpiecznych hazardzistow rozbity !! itp. Ludzie poczuja sie bezpieczniej i skocza pkt % w wyborach. Na szczescie da sie obejsc to prawo na kilka sposobow, wiec paniki nie ma. Ci co traktowali buka na powaznie dalej beda mogli zarabiac, natomiast osoby ktore sie tylko bawily pewnie im to rybka czy kurs na Barce bedzie 1,05 czy 1,01 ????
Zapewne tak będzie, jednak wolałbym nie znaleźć się w grupie &quot;wybrańców&quot; ;)

mam dwa pytania
O co chodzi z tymi 720stoma stawkami dziennie kary, ile to konkretnie bedzie?
I drugie dotyczace grania za granica, czy jezeli np bede gral u bukmacherow internetowych przebywajac na wakacjach w czechach to czy nic za to nie moga zrobic? Moge sobie wrocic i sie nie bac o to ze sie do tego przyczepia?
Stawkę dzienną określa sąd, w zależności od dochodów oskarżonego.
&quot;Stawka dzienna nie może być niższa od jednej trzydziestej części najniższego miesięcznego wynagrodzenia w czasie orzekania w pierwszej instancji, ani też przekraczać jej czterystukrotności.&quot;

Skoro będziesz się łączyć przez zagranicznego dostawcę netu, to nic nie zrobią. Będą mogli przetrzepać konto bankowe, ale aby to zrobić, prokurator będzie potrzebował &quot;podejrzenia popełnienia przestępstwa&quot;, którego celnicy mają szukać u polskich operatorów (połączenia z serwerami hazardowymi).
 
R 0

rutraman

Użytkownik
Witam wszystkich!

mam pytanko:
-czy możliwe jest (bedąc Polakiem) obstawiać zakłady w pinnacle z terytorium Holandii-oficjalnie Holendrzy mają zakaz zakładania tam kont i gry u tego buka, ja swoje zakładałem w Polsce i interesuje mnie czy mógłbym tam grać?

z góry dzięki za odpowiedź
 
inkub1986. 343

inkub1986.

Użytkownik
Czas wrocic do wypelniania skarpet lub przeniesc konto do Monte Carlo. Ewidentnie koledzy z polityki pchaja do przodu kolegow, ktorym nagle zachcialo sie &quot;inwestowac w zaklady wzajemne&quot;. Jak zwykle gra jest nieczysta. Co wyszlo z ustawa o swiatelkach 24/7/365?
 
bonk87 15

bonk87

Użytkownik
Pewnie Europa będzie miała kolejny powód, żeby z nas zrobić pośmiewisko, jak już instytucje unijne zrównają naszą zajebistą ustawę z ziemią.
 
S 0

sparrco

Użytkownik
Teraz jest w Senacie. Senat zgłosił 12 poprawek i właśnie je &quot;nanoszą&quot;.
Nieaktualne.
Senat naniósł poprawki już 12 maja.
13 maja skierował nowelizację do Komisji Finansów Publicznych oraz Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. Sprawozdanie trafi do Sejmu na najbliższym posiedzeniu 25-27 maja.
 
R 32

rado1965

Użytkownik
sparrco skad taki pośpiech z tą ustawą oni ja pchają na siłę ,czy jak sprawozdanie trafi 25-27 maja do sejmu do od nowa jest 1 2 i 3 czytanie orientujesz się moze sparrco?
 
matthias 18

matthias

Użytkownik
Wymyślili Malty i inne Gibraltary (w kwestii podatków). Jeżeli to wejdzie, to pozostaje wierzyć, że znajdzie się i na to jakiś sposób. Chociaż gdyby to było takie proste, to byśmy tu o niczym nie dyskutowali.
Nie wiem co o tym myśleć. Co za kraj... Kolejny powód, by czym prędzej uciekać...
No ale tak to jest, buki, wredni kapitaliści, wyżerają z nas biednego ludu ostatni grosz, my nie mamy wyboru. Okradają nas, sieją zgorszenie i zepsucie w postaci hazardu.
Już widzę te niuzy programach informacyjnych:

Wielki sukces polskiej Izby Celnej, która wraz z policją rozbiła niebezpieczny 50-osobowy gang internetowych hazardzistów. Służby weszły nad ranem do ich domów i zarekwirowały komputery oraz twarde dyski z prowadzonymi statystykami, a także kilkadziesiąt płyt DVD z archiwalnymi meczami. Okazało się, że podejrzani obstawiali w internecie wyniki meczów piłkarskich, kilku grało w pokera, a jeden nawet ośmielił się zagrać w ruletkę online. Ich konta bankowe zostały zamrożone, a skarb państwa przejmie brudne pieniądze pochodzące z nielegalnego procederu. Sprawa została przekazana do prokuratury.
Jakby mnie skosili za bukmacherkę, to bym się chyba czuł jakbym z totalitaryzmem walczył, bez kitu:razz:
 
klammer 0

klammer

Użytkownik
Skoro będziesz się łączyć przez zagranicznego dostawcę netu, to nic nie zrobią. Będą mogli przetrzepać konto bankowe, ale aby to zrobić, prokurator będzie potrzebował &quot;podejrzenia popełnienia przestępstwa&quot;, którego celnicy mają szukać u polskich operatorów (połączenia z serwerami hazardowymi).
Ale ja wlasnie mam dosc ukrywania sie. Czy jak bede gral w czechach to moge wrocic i normalnie w razie kontroli finansowej powiedziec im prosto w oczy ze gralem ale nie na terytorium RP i moga mi naskoczyc.
 
S 0

sparrco

Użytkownik
sparrco skad taki pośpiech z tą ustawą oni ja pchają na siłę ,czy jak sprawozdanie trafi 25-27 maja do sejmu do od nowa jest 1 2 i 3 czytanie orientujesz się moze sparrco?
Nie, nie ma już żadnego czytania. Sejm albo odrzuca poprawki Senatu, albo odrzuca całą ustawę albo ją przyjmuje, i już, koniec. Potem prezydent musi podpisać i po 14 dniach wchodzi w życie. Czyli został ok. miesiąc. Chyba, że jeszcze będą musieli to przekazać do KE do zatwierdzenia, gdzieś tak czytałem, ale głowy nie dam. Więc może trochę więcej niż miesiąc.

Ale ja wlasnie mam dosc ukrywania sie. Czy jak bede gral w czechach to moge wrocic i normalnie w razie kontroli finansowej powiedziec im prosto w oczy ze gralem ale nie na terytorium RP i moga mi naskoczyc.
Nie jestem ani prawnikiem, ani ekspertem podatkowym, ale moim zdaniem nie będziesz mógł.
Grając za granicą unikniesz kontroli, bo celnicy nie będą przecież sprawdzać zagranicznych operatorów.
Natomiast aby grać tam legalnie przez net i móc w razie kontroli w PL powiedzieć: &quot;ta kasa jest z hazardu&quot;, musiałbyś mieć tam rezydencję podatkową. Nie wiem jak jest w Czechach, ale w np. w UK trzeba przebywać min. 6 m-cy i płacić podatki. Wówczas brytyjski HM Revenue &amp; Customs (skarbówka) może wystawić certyfikat rezydencji podatkowej. Jako, że dochody z hazardu w UK są legalne i zwolnione z podatku, możesz nawet wykazać je w PL w PIT jako dochody zagraniczne.

Tak myśle, tak to rozumiem, ale może się mylę :cool:
 
S 2

sid07

Użytkownik
Nieaktualne.
Senat naniósł poprawki już 12 maja.
13 maja skierował nowelizację do Komisji Finansów Publicznych oraz Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. Sprawozdanie trafi do Sejmu na najbliższym posiedzeniu 25-27 maja.
A jest jakaś konkretna data wg której ta ustawa ma wejść w życie? Bo coś mi kiedyś przeleciało przez ucho o 1 czerwca... Czy to wciąż nieustalone?
 
S 0

sparrco

Użytkownik
A jest jakaś konkretna data wg której ta ustawa ma wejść w życie? Bo coś mi kiedyś przeleciało przez ucho o 1 czerwca... Czy to wciąż nieustalone?
14 dni od momentu podpisania przez prezydenta.
Więc na pewno nie 1 czerwca, raczej pod koniec miesiąca.
 
widzu 4,5K

widzu

Forum VIP
Mam pytanie. Jak wyglądanie obstawianie u buków w Szkocji chodzi mi o granie przez neta. Jest podatek czy nie ma?!
 
H 3

hugoboss24

Użytkownik
witam panowie wlasnie kupilem angielski internet i czekam na przesylke do polski!! wiecie jak bedzie wygladalo granie po nowej ustawie hazardowej,czy grajac na angielskim necie w polsce nie bedzie problemu z graniem,chodzi mi o granie na angielskich warunkach w polsce pozdrawiam ????
 
mariuszm127 134

mariuszm127

Użytkownik
witam panowie wlasnie kupilem angielski internet i czekam na przesylke do polski!! wiecie jak bedzie wygladalo granie po nowej ustawie hazardowej,czy grajac na angielskim necie w polsce nie bedzie problemu z graniem,chodzi mi o granie na angielskich warunkach w polsce pozdrawiam ????
yyy... Ale że o co chodzi? ;D
Mówisz o internecie mobilnym? Niestety, muszę cię zmartwić - pieniądze wyrzucone w błoto. Internet mobilny zakupiony w Anglii nie będzie działał w Polsce ;)
Chyba że mówisz o czymś innym, to przepraszam ;P
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom