>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Ustawa hazardowa/ prawo hazardowe cz. 2

Status
Zamknięty.
S 0

szefer

Użytkownik
Na początku witam wszystkich serdecznie.
Właśnie dostałem pismo z Urzędu Celnego w sprawie podejrzenia o przestępstwo art 110a kks. Chodzi o ustawę hazardową. Posiadam niewielki serwis bukmacherski i najprawdopodobniej to właśnie o niego chodzi. Z tego, co zdążyłem przeczytać, to naprawdopodobniej zostanie mi nałożona kara grzywny od 500 zł do 2-3 tys, w przypadku dobrowolnego poddania się karze.
Czy ktokolwiek z Was spotkał się z podobną sytuacja?
Pozdrawiam!
 
emil1702 380

emil1702

Użytkownik
Czy ktokolwiek z Was spotkał się z podobną sytuacja?
tak,
Dopiero kilka dni temu otrzymałem najważniejszy list od Sądu Rejonowego w Opolu. Sąd zezwolił na dobrowolne poddanie się odpowiedzialności i uznając mnie za winnego orzekł tytułem kary grzywny kwotę 3000 zł. Czyli sprawa jest już zakończona (nie musiałem nawet być obecny na posiedzeniu) ????
Przypomnę, że miałem dwie drogi wyjścia:
pierwsza - dobrowolne poddanie się odpowiedzialności i zapłata grzywny ustalonej przez Urząd Celny (brak wpisu w Krajowym Rejestrze Karnym);
druga - skierowanie sprawy do sądu i tam możliwe uniewinnienie (wadliwa prawnie ustawa hazardowa) lub skazanie (efekt - wpis do Krajowego Rejestru Karnego).
Wybrałem oczywiście pierwszą opcję.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
emil1702, jaka suma wypłaciłeś do banku?
To jest fragment z wpisu człowieka prowadzącego swój blog o bukmacherce - a nie opis problemu kolegi @emil1702

Wrzuć do wyszukiwarki ten fragment:
&quot;Witajcie !
Dopiero kilka dni temu otrzymałem najważniejszy list od Sądu Rejonowego w Opolu&quot;.
a znajdziesz w necie w/w blog za który go ścigali.
 
C 445

cristovao

Użytkownik
no @szefer już jesteś wiarygodniejszy, nie wiem co Ci napisać, wyżej masz opisany podobny problem
Art 110a §1
Kto, wbrew przepisom ustawy, zleca lub prowadzi reklamę lub promocję gier cylindrycznych, gier w karty, gier w kości, zakładów wzajemnych lub gier na automatach, umieszcza reklamę takich gier lub zakładów lub informuje o sponsorowaniu przez podmiot prowadzący działalność w zakresie takich gier lub zakładów, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych.
 
R 924

radziooh

Użytkownik
No nie to nie jest fajne, bo teoretycznie łamie sie prawo grając u zagranicznych. Lepiej by było gdyby podatek był 6% i wszystko legalnie i zgodnie z prawem.
trafiłeś w sedno. Ja nawet płaciłbym 12%podatku od zysku by spać spokojnie. Nieudolne Państwo nie jest wstanie nawet takiej błahostki uregulować.
 
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
trafiłeś w setno. Ja nawet płaciłbym 12%podatku od zysku by spać spokojnie. Nieudolne Państwo nie jest wstanie nawet takiej błahostki uregulować.
W państwach socjalistycznych, podstawowym sposobem zwiększenia wpływów do kasy tzw. państwa,
jest okradanie obywateli czyli sięganie do cudzych kieszeni.
Np. poprzez zwiększanie wysokości podatków albo wprowadzanie nowych.
Dopóki nie zmieni się taki sposób myślenia, &quot;państwo&quot; wskazanej kwestii nie podejmie.
BTW,
&quot;trafić w seDno&quot; ;)
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Ja nawet płaciłbym 12%podatku od zysku
Jeśli chodzi o podatek dochodowy to 12% to za mało. Po prostu by to nie przeszło. Wszędzie, gdzie działa podatek dochodowy od bukmacherki wynosi on ok. 20%. Tzn. żeby była jasność - za mały dla polityków ???? Bo mnie i każdemu tu też by odpowiadał, ale jest to niemozliwe do wprowadzenia. Jeśli dochodowy to tak jak pisałem ok. 20%. Natomiast obrotowy to jest ok. 5-6%. I piszę to na podstawie uregulowań w innych europejskich krajach gdzie to się sprawdza. Zarówno dochodowy jak i obrotowy. Ale już np 25% dochodowego w Hiszpanii nie do końca się sprawdziło. To już jest troszkę za dużo.
 
R 924

radziooh

Użytkownik
12% od dochodu nie było za mało gdyby nie było zasiłków, rent(bardzo czesto niezasłużonych) i stypendium socjalnych (też bardzo czesto wyłudzone, niezasłużone) mógłbym o tym pisać bardzo dużo ponieważ znam kilka przypadków wyłudzania od Państwa pieniędzy. Na socjal marnuje się mnóstwo pieniedzy z podatków. Niestety żadnemu politykowi w sejmie nawet na myśl nie przyszło by ograniczyć albo skończyć z socjalizmem.
 
bizziss 1,7K

bizziss

Użytkownik
25% dochodowego w Hiszpanii nie do końca się sprawdziło. To już jest troszkę za dużo
No nie wiem, nie pamiętam liczb, ale czytałem ostatnio o dużych mln € do kasy panstwa.

Dla ciekawostki,w Hiszpanii jest podatek od wygranych wynoszący od ~25% do ~50% w zależności od regionu zamieszkania, sytuacji rodzinnych i innych.Należy zrobić bilans danego roku i jeśli jesteśmy na plus (choćby 1€) należy to zadeklarować i rząd zabierze sobie z tego działkę.Kiedyś można było wpisać też straty i rząd coś zwracał, ale chyba już tego nie ma.Oczywiście nie wszyscy muszą się rozliczać-osoby zarabiające poniżej ~22.000€ rocznie, chyba że ich bilans roku(wygranych na czysto) wynosi więcej niż 1.000€. Ale jak ktoś pomimo niskich zarobków robi rozliczenie(np przysługuje mu jakiś zwrot za dziecko etc) to musi uwzględnić również dochody z gier online(nawet jeśli wynoszą 1€) Nie ma znaczenia ile razy wplacalismy/wypłacalismy kasę i ile jest na kontach bukmacherskich, wszystko trzeba samemu zliczyć i wpisać w odpowiednią karteczkę w zeznaniu podatkowym.

Tak więc myślę, że jeśli w Polsce to kiedyś zalegalizuja, nasz chciwy rząd będzie chciał z tego niezła działkę w okolicach 40% lub więcej (będą bzdecić, że wysoki podatek będzie działał antyuzależniająco itp)
Ktoś pisał wyżej 12%-powiem tylko tyle ha ha ha-sory, mając chyba najwyższy Vat i dochodowy w Europie, taka cyfra jest nieco żałosna
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Dla ciekawostki,w Hiszpanii jest podatek od wygranych wynoszący od ~25% do ~50% w zależności od regionu zamieszkania, sytuacji rodzinnych i innych.
Z tego co czytałem w necie to od bukmacherki mają 25% dochodowego, ale jest to już dość duży podatek i szara strefa nadal istnieje. Ale np już 20% dochodowego jak w Danii jest ok i pozwolił zlikwidować szarą strefę. Jej likwidacja polega na tym, ze po prostu legalnie zakładają firmy swoje siedziby w danym kraju, a nie że znikają w ogóle.
w okolicach 40% lub więcej
Nie no to taka zmiana nie ma kompletnie sensu. To byłby patologicznie wysoki podatek znowu. Odpada. Patrząc na inne kraje, które borykały się z podobnymi problemami jak Polska obecnie to 20% dochodowego to jest max, żeby i grającym i firmom się to opłacało.
 
C 445

cristovao

Użytkownik
Polska uniknie trybunału za ustawę hazardową?
Polska uniknie unijnego trybunału za ustawę hazardową. Jak dowiedziała się korespondentka RMF FM w Brukseli, Komisja Europejska, może zakończyć postępowanie przeciwko Polsce zanim sprawa zostanie skierowana do Trybunału Unii Europejskiej w Luksemburgu.
Komisja Europejska zarzucała Polsce, że ustawa hazardowa uchwalona w 2009 roku nie jest zgodna z unijnym traktatem. Gwarantuje on m.in. swobodę przepływu usług. Chodziło o polskie przepisy, zgodnie z którymi, warunkiem uzyskania licencji na gry hazardowe w Polsce jest &quot;fizyczna&quot; obecność danej firmy w kraju.

Na razie Polska odpowiedziała na pytania Komisji Europejskiej w tej sprawie a sama Bruksela chce uniknąć kolejnego etapu postępowania.
- Jesteśmy daleko od trybunału. Myślę, że sprawę zakończymy wcześniej - powiedział korespondentce RMF FM w Brukseli, jeden z unijnych urzędników.
http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/polska-uniknie-trybunalu-za-ustawe-hazardowa,2033991,4199
 
A 0

amator12345

Użytkownik
Dobra, a teraz jaka jest realna szansa na wykrycie czy dany obywatel gra czy nie gra?
czy istnieje taka możliwośc że buk albo posrednik od platnosci zakapuje delikwenta? (takiego np. wygrywajacego - co nie jest korzystne dla buka).
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Dobra, a teraz jaka jest realna szansa na wykrycie czy dany obywatel gra czy nie gra?
A skąd to mamy wiedzieć ? Trzeba pracowac w odpowiednich słuzbach bądź oraganch, zeby wiedzieć jak to działa. Jest wszczynane postępowanie - odpowiedni organ zwraca się do buka w celu udostępnienia danych. Tak na chłopski rozum. A co dalej czy buk udostępnia czy nie to już ciężko powiedzieć. Tak naprawdę sa to rozmowy czysto teoretyczne, bo nie było takich przypadków jeszcze. Albo były, ale nikt nie wie o tym czy odpowiednie organy zwracały się do buków o dane graczy.
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Dobra, a teraz jaka jest realna szansa na wykrycie czy dany obywatel gra czy nie gra?

czy istnieje taka możliwośc że buk albo posrednik od platnosci zakapuje delikwenta? (takiego np. wygrywajacego - co nie jest korzystne dla buka).
Jeśli jeszcze ktoś nie zna innych pytań/wątpliwości nowego kolegi @amator12345 , to polecam tę lekturę:

Witam, jestem nowy i zastanawiam się nad przygodą z bukmacherką.

Mam kilka pytań, które są mi niezdbędne aby podjąć decyzję, czy warto w ogóle z tym zaczynać.

jeżeli zacząłbym grać, to tylko po to aby na tym cos zyskac, stąd moje pytania.

1. Czy w końcu legalne jest granie u buków internetowych czy nie i z czym się należy liczyć? czytałem gdzieś, że jest europejska dyrektywa która na to zezwala.

2. zakładając że ktoś wygrywa u internetowych - jak wypłaca pieniądze? - czy nie boi się taka osoba ryzyka? nawet jeżeli teraz nie zna nikt takiego przypadku aby komuś za to się coś stało - nikt nie wie co będzie w przyszłości - za kilka lat... może nowe metody i różne akcje obrócą się przeciwko graczom, którzy w przeszłości trochę wypłacili... billingi zostają na wiele lat w historii. czy nikt się tego nie obawia?
podam przykład - słyszałem że niedawno dopadli jakiegos goscia który popełnił cos 20 lat temu (jakies morderstwo zdaje się z tego co wyczytałem) - bo nowe metody dopiero teraz pozwoliły ustalić że to on był sprawcą i mogą go teraz ukarać

3. jak ktoś regularnie wygrywa u buka - to po jakim czasie go taki buk moze zbanowac i czy w ogole moze? czy ma możliwość podania odpowiednim sluzbom namiaru na gracza, aby go zniechecic? - pytam bo takiemu chyba nie na rękę że na rynku jest taki gracz który tylko wygrywa... ?

4. czy jest tu ktoś albo czy znacie kogoś kto z powodzeniem grał by tylko u stacjonarnych?

5. czy zdazaly sie jakies incydenty gry u stacjonarnych? w sensie ze kogos okradli przy odbiorze nagrody pod budką, etc?

6. czy jest taki buk u ktorego za wygraną po prostu mozna by zrobic z jego konta jakąś bezposrednią opłatę - czyli np. wygrywasz, kupujesz za wygraną wakacje, buk przelewa pieniadze na konto touroperatora i w tytule przelewu wpisuje numer faktury xD cos takiego chyba bylo by wygodne?
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/1100335.html?print=tak&amp;amp;p=0

Jak prosto zarobić blisko 2 mld zł?

Nawet 1,7 miliarda złotych może nadal tracić polskie państwo, jeśli nie rozwiąże problemu szarej strefy na rynku zakładów bukmacherskich online – wynika z raportu Rolanda Bergera.

Krajowa Izba Gospodarcza udostępniła dane zebrane przez Roland Berger, z których wynika, że w Polsce 91 proc. rynku jest w rękach nielegalnych operatorów zakładów wzajemnych. Szacunki mówią o obrotach „szarej strefy&quot; sięgających 5 mld złotych rocznie. - Tymczasem za pomocą prostych rozwiązań kontrolnych, w latach 2014-2020 państwo mogłoby zyskać nawet jedną trzecią tej kwoty. 1,7 mld złotych to równowartość m.in. kosztu budowy trzech średniej wielkości szpitali specjalistycznych czy 41 kilometrów trzypasmowej autostrady – przekonują autorzy raportu. Na potwierdzenie swych sugestii przytaczają oni przykłady rozwiązań, jakie zastosowano w innych krajach unijnych. Należą do nich m.in.: blokowanie adresów IP nielegalnych operatorów. - Takie rozwiązanie zapewnia nie tylko większy poziom bezpieczeństwa nieletnim, ale zwiększa przychody budżetu państwa oraz ogranicza „szarą strefę&quot; – czytamy w raporcie. Co więcej eksperci firmy wskazują, że badania przeprowadzone w naszym kraju potwierdzają akceptację zastosowania w Polsce tej metody.
Z doświadczeń krajów unijnych wynika, że zastosowanie odpowiednich zmian w systemie internetowych zakładów wzajemnych pozwala skutecznie zwalczać „szarą strefę&quot; i zwiększyć wpływy do budżetu państwa nawet z zera do 200 mln euro.
Z raportu wynika ponadto, że nakładanie wyższych stawek podatkowych na legalnie działających operatorów zakładów wzajemnych jest tylko pozornie korzystniejsze dla budżetu państwa. W praktyce, efekt ich stosowania jest odwrotny do zamierzonego – wyższe podatki zniechęcają nielegalnych operatorów do ich opłacania na lokalnych rynkach.
Roland Berger przekonuje nawet, że niższe stawki podatkowe sprawią, iż rynek legalnych operatorów stałby się bardziej konkurencyjny w stosunku do „szarej strefy&quot;. Na potwierdzenie tej opinii przytacza przykłady krajów, w których stawki podatkowe na zakłady wzajemne online są wysokie. Tam stopień absorpcji jest zwykle bardzo niski. Na przykład w Holandii, która ma 20 proc. podatek z tytułu gier losowych online, legalni bukmacherzy stanowią zaledwie 15,8 proc. całego rynku. Z kolei w Rumunii z 10 proc. podatkiem od obrotu, legalni bukmacherzy stanowią 27,2 proc. rynku. W Polsce natomiast mamy 12 proc. podatek od obrotu, a legalni bukmacherzy stanowią u nas 9 proc. rynku.
- W krajach, gdzie stawki podatkowe są korzystniejsze dla operatorów, stosunek białej do szarej strefy jest zwykle wyższy, np. we Włoszech jest równy 78,3 proc., a w Danii – 77,2 proc. – przekonuje raport.
Eksperci przypominają, że w Polsce na mocy ustawy hazardowej działanie operatorów zakładów wzajemnych online, którzy nie uzyskali stosownego pozwolenia na prowadzenie działalności na terytorium RP ze strony Ministerstwa Finansów oraz nie dokonali rejestracji siedziby firmy w Polsce, jest nielegalne. Teoretycznie ustawa dostarcza narzędzia do ścigania nielegalnie działających bukmacherów, jednak w praktyce podejmowane działania są ograniczone.

.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom