>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Wybory Parlamentarne 2007 - zagłosuj na swoją partię

remik47 0

remik47

Użytkownik
Chciałbym, aby w ankiecie użytkownicy głosowali na partię, na którą mają zamiar zagłosować 21 października. Jeśli ktoś nie ma ukończonych 18 lat niech zagłosuję na tę partię, która dostałaby jego głos gdyby był pełnoletni.
Dzięki temu poznamy poglądy polityczne bukmacherskiej społeczności :-D
W tym temacie możemy również dzielić się swoimi poglądami na życie polityczne w Polsce.
Mamy okres kampanii wyborczej więc można zachęcać innych do głosowania na dane ugrupowanie. Miło byłoby, gdyby zwolennicy poszczególnych partii nie obrzucali się wyzwiskami, a sensownie uzasadniali swoje wypowiedzi :spokodfhgfh:
 
narosdz 46

narosdz

Forum VIP
Ja, gdybym miał prawo do głosowania (niestety mam 17 lat), zagłosowałbym między Platformą Obywatelską, a Lewicą i Demokratami. Obserwując na dzień dzisiejszy politykę polskiego rządu wybrał bym chyba jednak PO, ponieważ zrobiłbym wszystko, aby PO wgrało w % z PiS&#39;em, bo wg mnie nie ma gorszej partii od ugrupowania pana Jarosława K.
 
R 0

robert-20790

Użytkownik
Ja głosuję na Samoobronę. Andrzej, Andrzej, Andrzej!

Tak na prawdę to nie wiem na kogo moge zagłosować. PO, LPR, PSL, Samoobrona, stanowczo odpadają.
LID jest &#39;nową partią&#39; i tą starą. Duzo jej się zarzuca, jednak moim zdanie lata wcześniejsze to były lata zdecydowanie trudniejsze od tych dzisiejszych. Nie można wykluczyć, że nie było korupcji i lewych transakcji i kiepskich ludzi. Nie można mówić, że dzisiejsze &#39;zwycięstwo&#39; PISU jakie sobie przypisuja, czyli spadek bezrobocia, wiecej miejsc pracy i roziwjająca sie gospodarka, ponieważ to jest proces długotrały i nie wrze w to, że SLD w poprzednich rzadach nic nie zrobił, bo moim zdaniem zrobiło i to dużo i zrobiło to w trudnych warunkach, przecież to były poczatki demokracji i innych wojenek. PIS zrobił na pewno jedno z czym zgodzi się raczej kazdy polak, PIS zaostrzył prawo, powołał specjalne jednostki do zwalczania przestepczosci i całkowicie neutralizuje wszelkie rodzaju przekręty. Na pewno Polksa staje sie panstwem prawa i sprawiedliwości.
LID ma na pewno groźnego przeciwnika, nie wiem jeszcze na kogo zagłosuję, jednak wiem że mój głos oddam na PIS lub LID, może i jest to coś sprzeznego w pewnym sensie ale innych parii nie ma, a te nie sa najgorsze. PO raczej się &#39;nie liczy&#39;&#39; przegra te wybory i śmiem sądzić, że LID wyprzedzi PO :p

Edit: Na PO nie zagłosuję ponieważ nic nowego nie wprowadzą a raczej nie podolaja wyzwaniu.
Równiez prosze zwrócić uwagę na to jacy ludzie pracują w PO a w PISie, przecież każdy niewidomy rozpozna profesjonalistę od zwkłego przeciętnego prawnika. PIS jest tak wykszatłcony, tak profesjonalny, że potrafią sprostać każdemu wyzwaniu, fakt najdrozsza partia polski, chyba drozszej nie bylo, jednak jaka jest teo cena.

Denerwuja mnie na pewno zakazy jakie wprowadza pis, sa na pewno przerazajace bo niedlug nei bedzie mozna spozywac alkoholu we wlasnym domu, tak jak malo co zakaz palenia w samochodach a przeciez ta wiekszosc mial pis i to on decydowal wiec na nikogo innego winy zrzucic mnei mozna.

Równiez w LIdzie ni epowinno byc niektorych ludzi. Widze ze gloisy ida na LID jednak czy wiecie co bedzie po wyborach ? Tak w ogole to kto bedzie w lidzie ? Przeciez Kwasniewski jest wizytowka jednak czy nia bedzie ? Duzo sie mowi, nawet o tym ze kwasniewski jest tylko chwilowo i pomaga Lidowi, i LID to juz nei to samo co Kwasny ???? (tzn odwornie :p)
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
LID jest &#39;nową partią&#39; i tą starą. Duzo jej się zarzuca, jednak moim zdanie lata wcześniejsze to były lata zdecydowanie trudniejsze od tych dzisiejszych. Nie można wykluczyć, że nie było korupcji i lewych transakcji i kiepskich ludzi. Nie można mówić, że dzisiejsze &#39;zwycięstwo&#39; PISU jakie sobie przypisuja, czyli spadek bezrobocia, wiecej miejsc pracy i roziwjająca sie gospodarka, ponieważ to jest proces długotrały i nie wrze w to, że SLD w poprzednich rzadach nic nie zrobił, bo moim zdaniem zrobiło i to dużo i zrobiło to w trudnych warunkach, przecież to były poczatki demokracji i innych wojenek.
Według mnie główną zasługę dzisiejszego rozwoju gospodarki nie należy przypisywać żadnemu rządowi . Gospodarka tak na prawdę w takim kraju sama się obroni . (Można jej tylko zaszkodzić co w ostatnich miesiącach robi PiS) . Polacyr bogacą się dwa razy więcej rocznie niż rośnie PKB !! Choć największą zasługę polityczną IMO tego stanu rzeczy można przypisać rządowi nie AWS , PIS-u czy SLD a niezależnego wtedy ( choć tak na prawdę partii demokratów , która nie załapała się w poprzednich wyborach do sejmu :| ) . Teraz są częścią LiD-u . A bezrobocie ? Co z tego , że zmalało skoro trzeci milion Polaków wyjeżdża na zmywaki do GB . Co z tego , że społeczeństwo się bogaci skoro ludzi , którzy żyją na skraju nędzy i ubóstwa oraz poniżej średniej krajowej przybywa z każdym miesiącem ! 10 % Polaków ! ...
LID ma na pewno groźnego przeciwnika, nie wiem jeszcze na kogo zagłosuję, jednak wiem że mój głos oddam na PIS lub LID, może i jest to coś sprzeznego w pewnym sensie ale innych parii nie ma, a te nie sa najgorsze. PO raczej się &#39;nie liczy&#39;&#39; przegra te wybory i śmiem sądzić, że LID wyprzedzi PO :p
estiach . Elastyczność to dobra sprawa ale nie można przeginać ani na le

Według mnie to nie jest sprzeczne . PO jest partią nijaką , coraz bardziej populistyczną i zmienną w niektórych kwestiach . Elastyczność jest dobrą cechą ale jej nadmiar jest o wiele gorszy niż jej brak . A mam wrażenie , że PO coraz bardziej zależy na władzy a nie na zmienianiu Polski . Dwa lata temu może bym i na nich zagłosował ale teraz nie . Mówi się , że Kaczyński jest &quot;dyktatorem&quot; PiS-u . Może to i prawda , ale Tusk wcale nie jest taki cacy , ba IMO jest gorszy bo ciągle pozbywa się ludzi którzy razem z nim tworzyli siłę PO jak Olechowski , Płażyński , Gilewska a teraz Rokita chociażby . Zostawia samych &quot;przydupasów&quot; , którzy mu nie &quot;fikną&quot; .Ja jestem przekonany , że dopóki PO będzie dowodzone przez Tuska to nigdy nie będą samodzielnie rządzić Polską . I może dobrze ... Kaczyński dzieli naród jak nikt inny wcześniej od wielu lat , ale jest konsekwentny i ma wizję której się trzyma . Moim zdaniem strasznie nieudolnie przeprowadzaną i po prostu złą , lecz to w nim trzeba szanować . Taki typowy polityk lat 70-80 , który stosuje sprawdzone metody . Ja jestem przeciwnikiem PiS-u bo te rządy są strasznie nieudolne , lecz co by nie mówić jest to jakiś trwały pogląd . Ja jestem za zaostrzeniem przepisów w niektórych sprawach , walką z korupcją itd. Ale pierdolenie za przeproszeniem o układach , złych korporacjach to głupota . Zwłaszcza , że sami w partii i w rządzie mają korupcję i układ . No i to wykorzystanie TVP i sądów by prowadzić swoją propagandę jest żenujące :-| Nie wspominając o budowie infrastruktury ( nie licząc dworca gosiewskiego we włoszczowej ) czy utracie środków unijnych przez opieszałość i nieudolność pisu.
Równiez prosze zwrócić uwagę na to jacy ludzie pracują w PO a w PISie, przecież każdy niewidomy rozpozna profesjonalistę od zwkłego przeciętnego prawnika. PIS jest tak wykszatłcony, tak profesjonalny, że potrafią sprostać każdemu wyzwaniu, fakt najdrozsza partia polski, chyba drozszej nie bylo, jednak jaka jest teo cena.
Że co ?? :-|:-o Nie sądziłem , że kiedyś to przeczytam ... PIS kojarzy mi się właśnie z czymś zupełnie odwrotnym

Równiez w LIdzie ni epowinno byc niektorych ludzi. Widze ze gloisy ida na LID jednak czy wiecie co bedzie po wyborach ? Tak w ogole to kto bedzie w lidzie ? Przeciez Kwasniewski jest wizytowka jednak czy nia bedzie ? Duzo sie mowi, nawet o tym ze kwasniewski jest tylko chwilowo i pomaga Lidowi, i LID to juz nei to samo co Kwasny :sad: (tzn odwornie :p)
Sorry ale tu też Ciebie nie rozumiem . Jak to kto będzie w Lidzie ? A Kwaśniewski przecież nie głosuje do sejmu i to jest od dawna wiadome :| On jest ich liderem programowym i ew. kandydatem na premiera a nie na posła ...
Żeby było jasne wcale nie twierdze , że LiD jest the best i tylko cacy ( sami demokraci z częścią SDPL byłoby lepszym rozwiązaniem ). Ale ja innej alternatywy nie widzę . I to jest smutne ...
I tak najlepszy byłby rząd profesjonalistów a nie polityków . Mam nadzieje , że kiedyś w Polsce będziemy głosować podobnych zasadach jak w USA czy GB .
A póki co to najlepszym rozwiązaniem IMO byłby sojusz LiD-u z PO. Choć i tak daleko im do dobrego rządu , nie mówiąc o idealnym . Ale ja jestem niemal pewny , że będzie koalicja PIS PO / POP IS ...
 
jamajus 0

jamajus

Użytkownik
Widać jak zorientowany w polityce jest autor ankiety ????

LPR to nie liga polskich rodzin a Liga Prawicy Rzeczpospolitej, LPR + Unia Polityki Realnej ( Honorowym prezesem jest Janusz Korwin Mikke) + Prawica Rzeczpospolitej Marka Jurka byłego marszałka Sejmu. Wiec jesli bede głosował na kandydata UPR jednoczesnie wespre LPR Giertycha. Podobnie do parlamentu próbuje sie dostać Leszek Miller z list Samoobrony chce wejsc do Sejmu a juz będąc w nim utworzy koło poselskie lub partie pod nazwą Polska Lewica.

Serdecznie zapraszam na blog Janusza Korwina Mikke http://korwin-mikke.blog.onet.pl/
 
remik47 0

remik47

Użytkownik
Bardzo przepraszam za pomyłkę. Rzeczywiście wyleciało mi z głowy, ze LPR ma od niedawna inną nazwę. Szczerze mówiąc nie jestem zwolennikiem &quot;wielkiej trójcy&quot; Jurek-Giertych-Korwin Mikke, dlatego też nie zwróciłem na to większej uwagi. Rozumiem jednak, że są też zwolennicy tego ugrupowania i jeszcze raz ich przepraszam.
 
R 0

robert-20790

Użytkownik
Według mnie główną zasługę dzisiejszego rozwoju gospodarki nie należy przypisywać żadnemu rządowi . Gospodarka tak na prawdę w takim kraju sama się obroni . (Można jej tylko zaszkodzić co w ostatnich miesiącach robi PiS) . Polacyr bogacą się dwa razy więcej rocznie niż rośnie PKB !! Choć największą zasługę polityczną IMO tego stanu rzeczy można przypisać rządowi nie AWS , PIS-u czy SLD a niezależnego wtedy ( choć tak na prawdę partii demokratów , która nie załapała się w poprzednich wyborach do sejmu :| ) . Teraz są częścią LiD-u . A bezrobocie ? Co z tego , że zmalało skoro trzeci milion Polaków wyjeżdża na zmywaki do GB . Co z tego , że społeczeństwo się bogaci skoro ludzi , którzy żyją na skraju nędzy i ubóstwa oraz poniżej średniej krajowej przybywa z każdym miesiącem ! 10 % Polaków ! ...

estiach . Elastyczność to dobra sprawa ale nie można przeginać ani na le

Według mnie to nie jest sprzeczne . PO jest partią nijaką , coraz bardziej populistyczną i zmienną w niektórych kwestiach . Elastyczność jest dobrą cechą ale jej nadmiar jest o wiele gorszy niż jej brak . A mam wrażenie , że PO coraz bardziej zależy na władzy a nie na zmienianiu Polski . Dwa lata temu może bym i na nich zagłosował ale teraz nie . Mówi się , że Kaczyński jest &quot;dyktatorem&quot; PiS-u . Może to i prawda , ale Tusk wcale nie jest taki cacy , ba IMO jest gorszy bo ciągle pozbywa się ludzi którzy razem z nim tworzyli siłę PO jak Olechowski , Płażyński , Gilewska a teraz Rokita chociażby . Zostawia samych &quot;przydupasów&quot; , którzy mu nie &quot;fikną&quot; .Ja jestem przekonany , że dopóki PO będzie dowodzone przez Tuska to nigdy nie będą samodzielnie rządzić Polską . I może dobrze ... Kaczyński dzieli naród jak nikt inny wcześniej od wielu lat , ale jest konsekwentny i ma wizję której się trzyma . Moim zdaniem strasznie nieudolnie przeprowadzaną i po prostu złą , lecz to w nim trzeba szanować . Taki typowy polityk lat 70-80 , który stosuje sprawdzone metody . Ja jestem przeciwnikiem PiS-u bo te rządy są strasznie nieudolne , lecz co by nie mówić jest to jakiś trwały pogląd . Ja jestem za zaostrzeniem przepisów w niektórych sprawach , walką z korupcją itd. Ale pierdolenie za przeproszeniem o układach , złych korporacjach to głupota . Zwłaszcza , że sami w partii i w rządzie mają korupcję i układ . No i to wykorzystanie TVP i sądów by prowadzić swoją propagandę jest żenujące :-| Nie wspominając o budowie infrastruktury ( nie licząc dworca gosiewskiego we włoszczowej ) czy utracie środków unijnych przez opieszałość i nieudolność pisu.

Że co ?? :-|:-o Nie sądziłem , że kiedyś to przeczytam ... PIS kojarzy mi się właśnie z czymś zupełnie odwrotnym

Sorry ale tu też Ciebie nie rozumiem . Jak to kto będzie w Lidzie ? A Kwaśniewski przecież nie głosuje do sejmu i to jest od dawna wiadome :| On jest ich liderem programowym i ew. kandydatem na premiera a nie na posła ...

Żeby było jasne wcale nie twierdze , że LiD jest the best i tylko cacy ( sami demokraci z częścią SDPL byłoby lepszym rozwiązaniem ). Ale ja innej alternatywy nie widzę . I to jest smutne ...

I tak najlepszy byłby rząd profesjonalistów a nie polityków . Mam nadzieje , że kiedyś w Polsce będziemy głosować podobnych zasadach jak w USA czy GB .

A póki co to najlepszym rozwiązaniem IMO byłby sojusz LiD-u z PO. Choć i tak daleko im do dobrego rządu , nie mówiąc o idealnym . Ale ja jestem niemal pewny , że będzie koalicja PIS PO / POP IS ...
Cofam zdanie bo teraz juz nie wiem na kogo zaglosuje. Wczesniej typowalem PIS lub LID teraz cos mi sie odmienia i mozliwe ze zaglosuje na PO &lt;haha&gt; pnieważ najprawdopodobniej powstalaby koalicja PO i LID Jednak co mnie najbardziej irytuje to to ze Tusk z mojeko punktu widzenia strasznie ulega i nie stawia wrunkow bo tak na prawde nic nie przedstawił tylko pierniczy ze bedzie lepiej (Kaczki mowia w prost bedzie tak i tak) i moglby byc takimj kociakiem PISu. Jednak gdyby koalicja PO i LID to nawet nawet.

Pis nie ma wyboru, koalicja moze byc zawarta tylko i wylacznie pomiedzy PO, bo wydaje mi sie ze LPR odpada, samoobrona rowniez i PSL a co do LIDU to stanowisko jets jasne.

Wybór jest pomiędzy na prawde partiami róznymi. PIS stawia na wzorowe PRAWO i wsadzanai ludzi do wiezien. Nie przecze.. jednak z mojego punktu widzenia wszystko jest dobrze jednak jeszcze raz wszystko jest za ostre.

Ja to mam poglady co chwile inne :p
Nie glosuje jade do Berlina tam juz glosowali i duzo zarabiaja, zasilek dal bezrobotnych wysoki, pozniej rencina i jakos umre przy 70 ????
 
sawas 27

sawas

Użytkownik
Serdecznie zapraszam na blog Janusza Korwina Mikke http://korwin-mikke.blog.onet.pl/
Mam nadzieję, że to zaproszenie w formie żartu, bo ten pan jest zdecydowanie ... chory umysłowo... Chce obalić Polskę, zarzuca Kaczyńskim, że ich kampania to haki i utrudnianie życia innym, podczas gdy jego program polega tylko i wyłącznie na propagowaniu swoich wątpliwych zasług i ... tym czego tak nie lubi u innych, czyli prania brudów innych ugrupowań... K-A-T-A-S-T-R-O-F-A. Wolę Leppera, Giertycha i kogo tam jeszcze razem wziętych niż tego oszołoma... Na wyborach wrzuciłbym pustą kartę, bo nie ma partii godnej głosu obywatela. Obowiązek spełniony a darmozjady ode mnie nic nie dostaną.
 
jamajus 0

jamajus

Użytkownik
gdy jego program polega tylko i wyłącznie na propagowaniu swoich wątpliwych zasług i ... tym czego tak nie lubi u innych, czyli prania brudów innych ugrupowań... K-A-T-A-S-T-R-O-F-A. Wolę Leppera, Giertycha i kogo tam jeszcze razem wziętych niż tego oszołoma... Na wyborach wrzuciłbym pustą kartę, bo nie ma partii godnej głosu obywatela. Obowiązek spełniony a darmozjady ode mnie nic nie dostaną.
Hola, hola! A co ty wiesz o programie UPR? A kto przedstawił ustawę lustracyjną w 1992 roku, i jeszcze do tego została przegłosowana czego skutkiem była zmiana rzadu Olszewskiego przez Wałęse (ówczesnego prezia). Naszczesie prezesem UPR-u jest kto inny niz ten oszołom jak ty go nazywasz. Jest nim Wojciech Popiela http://wojciech-popiela.blog.onet.pl/

Poza tym powiedz mi co dzieje sie z głosami partii które nie przekroczyły progu wyborczego 5% oraz z &quot;pustymi&quot; głosami (pewnie je w komisji sami wypełniają:jezora ????
 
piterach 0

piterach

Użytkownik
Nie mam jeszcze osiemnastu lat ale zaglosowalbym na Lewice i Demokratow. Podobala mi sie wczoraj gadka Kwasniewskiego. Juz raz byl prezydentem i to jest wielki minus, ale pokazal ze wywiazuje sie z obietnic.
 
sawas 27

sawas

Użytkownik
Hola, hola! A co ty wiesz o programie UPR? A kto przedstawił ustawę lustracyjną w 1992 roku, i jeszcze do tego została przegłosowana czego skutkiem była zmiana rzadu Olszewskiego przez Wałęse (ówczesnego prezia). Naszczesie prezesem UPR-u jest kto inny niz ten oszołom jak ty go nazywasz. Jest nim Wojciech Popiela http://wojciech-popiela.blog.onet.pl/

Poza tym powiedz mi co dzieje sie z głosami partii które nie przekroczyły progu wyborczego 5% oraz z &quot;pustymi&quot; głosami (pewnie je w komisji sami wypełniają:jezora54 ????
Heh, spokojnie - wiem kto jest &#39;prezesem&#39; UPR. Pan Popiela ma podobną &#39;władzę&#39; jaką miiał/ma w PiS Przemek Gosiewski/Kuchciński, czyli żadną. Poza tym sam pan prezes jest pod ogromnym wpływem JKM...
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
narosdz bo to pokazuje , który program jest najbardziej zbieżny z Twoim poglądami . Tak jak wspomniałem w Polsce praktycznie nikt nie głosuje patrząc na program wyborczy tylko na ładne oczy , czyli na tych którzy stwarzają lepsze wrażenie i mają lepszych marketingowców ;-)
 
narosdz 46

narosdz

Forum VIP
narosdz bo to pokazuje , który program jest najbardziej zbieżny z Twoim poglądami . Tak jak wspomniałem w Polsce praktycznie nikt nie głosuje patrząc na program wyborczy tylko na ładne oczy , czyli na tych którzy stwarzają lepsze wrażenie i mają lepszych marketingowców ;-)
Bullshit... zrobiłem ten test, to im wyskoczyło, że za dużo &quot;nie mam zdania&quot; to poleciałem, tak, żeby nie było za dużo i wyszła taka pierdoła... taka jest prawda, że nie każde hasło rozumiałem, więc szedłem na intuicję, a że ten test zakłada tak, a nie inaczej to wychodzą pomyłki...
 
K 0

kamil_miszcz

Użytkownik
Właściwie u mnie ten test pokrywa się z rzeczywistością, będę głosował na PiS, chociaż nie zgadzam się ze wszystkim, co ta partia ma w programie.

Prawo i Sprawiedliwość - 73% zbieżnych odpowiedzi

Pozostałe partie:
Liga Prawicy Rzeczpospolitej - 68%
Platforma Obywatelska - 53%
Samoobrona RP - 48%
Lewica i Demokraci - 43%
Polska Partia Pracy - 38%
Polskie Stronnictwo Ludowe - 38%
 
sawas 27

sawas

Użytkownik

Jak widać nie jestem jeszcze &quot;dojrzały politycznie&quot;. 70 % na PO to za mało...
Wierzę, że powstanie kiedyś partia, organizacja, która będzie odpowiadała dużej większości społeczeństwa... Dlatego właśnie wybieram się po liceum na kierunki &quot;Stosunki międzynarodowe&quot; oraz &quot;Politologia&quot;. Na studiach zamierzam zorganizować dużą grupę ludzi o podobnym światopoglądzie, młodych, ambitnych, żądnych zmian. Chcę, by do 2020 roku Polska była krajem cywilizowanym w każdym aspekcie społecznym. Plany... jakby to powiedzieć... daleko idące, może nierealne; niektórzy pewnie zaczną pukać się w czoło, ale mam nadzieję, że kiedyś pożałują tego gestu... Pozdro
 
Do góry Bottom