>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Biathlon sezon 2010/2011

Status
Zamknięty.
ted 9,5K

ted

Forum VIP
Greis stracił biegowo 12sec

TBM co Edera to bym uważał, moim zdaniem poprawił się biegowo a ze strzelnicą jest u nich podobnie w tym że Austriak szybciej strzela. Strata 10sec to nic.✅

Tchoudov @ 2,1 vs Slesingr Tobet ✅
5sec przewagi Ruska, jak mu się chce i są smarowania to potrafi bardzo dobrze biegać, nawet przy 1 więcej pudle co nie jest powiedziane i tak będzie lepszy
zaraz połącze posty
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
na początek pościgowy mężczyzn...
Boe w top6 1.35 betsafe ✅ . Młody Norweg w świetnej formie, lider Pucharu Świata, najlepszy w klasyfikacji biegów pościgowych. Nie ma większych wpadek, dziś znów sporo powinien nadrobić szybkością strzelania do tego biegowo bardzo dobrze, myślę że w top6 będzie spokojnie.
Tcherezov - Sumann 1 1.35 Unibet ✅ . Widać że jest w wysokiej formie, strzelecko nie powinien zawalić, a forma biegowa dobra. 33 sekundy przewagi nad nie najlepiej biegającym Sumannem, powinien dać rade.

Boe - Sumann 1 1.33
tipsport. ✅ Biegowo zbyt duża różnica między nimi, Boe spokojnie sobie z nim poradzi.
M.Fourcade top6 1.38 tipsport. ✅ Według mnie główny faworyt do zwycięstwa, wyniki mówią same za siebie, lepszy biegowo od Tcherezova, czy faktycznie wygra nie wiem, zobaczymy, ale nie wierzę by mógł wypaść z szóstki, musiałby koszmarnie pudłować, co jest bardzo wątpliwe.
no i z wyższych kursów podoba mi się Bergman - Stephan 2 2.35 betsafe ✅ . Biegowo i w indywidualnym i w sprincie lepszy Niemiec, jakoś Szwed mnie nie przekonuje od dłuższego czasu, bardzo przeciętne występy, dlatego spróbuję za drobne bo Niemiec strzela przyzwoicie i typ jak najbardziej ma szanse wejść ????
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
TBM co Edera to bym uważał, moim zdaniem poprawił się biegowo a ze strzelnicą jest u nich podobnie w tym że Austriak szybciej strzela.
Tym razem to ja się pomyliłem i miałeś rację. Bardzo dobry występ Edera i to jego błyskawiczne strzelanie... Liczyłem na jakąś szybką serię np. 2 pudeł i byłoby po sprawie, ale chybił tylko raz ;)
Kaisa Makarainen - Teja Gregorin @ Makarainen - 1,55 Betsafe ✅ [3-16]
Makarainen liderka Pucharu Świata - 8 miejsce w sprincie strata 49s
Gregorin 12 miejsce w sprincie strata 1min 4s.
Różnica na starcie 15 sekund. Kaisa wystartuje w grupie z dobrymi biegaczkami Kuzmina, Zidek, Ekholm i powinna utrzymać wysokie tempo od początku. Gregorin w grupie z Yurlovą, Domraczewą. Różnica ok 15 sekund po przybyciu na strzelnicę powinna się utrzymać.
Dyspozycja biegowa zawodniczek lekko na korzyść Finki, która na początku sezonu była rewelacyjna, ale w Ruhpolding choć nadal jest dobrze to już nie bardzo dobrze. Zwracając uwagę na fakt iż Kaisa startuje szybciej i biega nieco lepiej, zakładam, że ma jedną karną rundę zapasu.
Czas strzelania jest porównywalny. Skuteczność lepszą ma Makarainen. W tym sezonie w biegach pościgowych:
Makarainen 38/40
Gregorin 34/40
Miejsca zajmowane w biegach pościgowych w tym sezonie. W nawiasie miejsce zajmowane po sprincie [Oestersund i Hochfilzen]:
Makarainen 1 [1] i 2 [3]
Gregorin 9[7] i 9 [11]
Bardzo dobra w tym sezonie jest Makarainen, pod względem ogólnej skuteczności strzelania zalicza się do Top10. Biegowo rownież w granicach pierwszej 10. Przy czterech strzelaniach z reguły poważnie nie zawodzi, do tego jest nieco lepsza biegowo od Gregorin i startuje z przewagą kilkunastu sekund.

Vita Semerenko - Svetlana Sleptsova @ Sleptsova - 1,55
Betsafe ✅ [12-10]
Startują w odstępie trzech sekund, a więc handicap praktycznie zerowy. Biegowo na długim dystansie lepsza Sleptsova i to o całkiem sporo, bo potrafi dołożyć Semerenko nawet ok 45s czyli w granicach dwóch karnych rund. Sleptsova słabo wypada w sprintach, ale w biegach pościgowych jak i masowym, czyli biegach długich prezentowala się z bardzo dobrej strony [biorąc pod uwagę bieg i strzelanie].
W Oestersund potrafiła awansować na 7 miejsce z 14 po sprincie, a w Hochfilzen z 48 awansowała na 20. W biegach gdzie rywalizacja toczy się ramię w ramię z czterema strzelaniami z dobrej strony prezentuje się na strzelnicy. W pościgowym 36/40 a w masowym 20/20. Widać więc, że lubi bezpośrednią rywalizacje, a jej doświadczenie jest tutaj cenne.
Semerenko nawet mimo dobrego strzelania może być gorsza od Rosjanki ponieważ gorzej biega. Na strzelnicy odnotowuje bardzo dobre wyniki, ale... akurat w biegach z czterema strzelaniami przytrafiają jej się poważne wpadki. Co zauważyli również komentatorzy Eurosportu siostry Semerenko mają syndrom ostatniego strzelania, które psują. Nie zdziwię się jak dzisiaj będzie podobnie. Vita w tym sezonie 22 [awans z 31] i 15 [utrzymane 15] w pościgowych.
Stawiam na szybszą na trasie biegowej Rosjankę, u której takie biegi wyzwalają dodatkowe siły, bo jak świadczą wyniki to właśnie w takich konkurencjach prezentuje się najlepiej.
 
biesy 10

biesy

Użytkownik
ajaj, Greis! przy identycznym strzelaniu bylem pewny, ze Niemiec wygra z Ferrym, po 4 strzelaniu juz ksiegowalem kase, Szwed jednak pokazal klase, odjechal w pewnym momencie na kilkanascie metrow i wygral, szkoda, byla bardzo duza kasa do wygrania
teraz panie
Ekholm-Zaitseva 2 2.05 ✅✅✅tobet biegowo lepsza Rosjanka, dzisiaj nie ma wiatru, nawet z 1-2 pudlami powinna byc przed Szwedka
Tofalvi-Liduma 1 1.85 ✅✅✅tobet Tofalvi stabilna na strzelnicy, przeciwniczka &quot;lubi&quot; karne rundy
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Valj Semerenko - Vita Semerenko @ 1,83 Bet365 ✅ 11-12
Pojedynek sióstr Semerenko. W tym sezonie zdecydowanie lepsza na strzelnicy jest Vita. Ale za to biegowo znowu i to o wiele lepsza jest Valj. Dzisiaj Valj wyruszy 12 sekund za swoją siostrą. Jednakże w biegu sprinterskim Vita popełniła 1 błąd na strzelnicy a Valj aż 3. Czyli widać że biegowo zdecydowanie wygrywa zawodniczka na którą dzisiaj stawiam. Liczę również że dzisiaj Valj nie zawali kompletnie strzelania i może nawet powalczy o czołówkę.
Andrea Henkel - Tora Berger @ 1,66 bet365 ⛔ 2-1
Drugi typ na Henkel. Dzisiaj wyruszy na trasę można powiedzieć że równo ze swoją rywalką bo strata 1 sekundy do Tory to jest przecież nic. Dzisiaj w powietrzu jest kompletna cisza więc to jest minimalny plus dla Henkel. Obie zawodniczki w tym sezonie strzelają poniżej swoich i kibiców oczekiwań. Jednak zawody rozgrywane w Niemieckim Ruhpolding więc Henkel nie może zawieść rzeszy dopingujących jej kibiców. Biegowo zawodniczki również porównywalne choć również minimalny plus można zapisać po raz kolejny po stronie Henkel. Ja uważam Henkel za zawodniczkę lepszą od Norweżki i mam nadzieję że w końcu dzisiaj odniesie zwycięstwo.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Już od czwartku kolejne zmagania.
PŚ: Anterselwa - 20.01.2011 - 23.01.2011
20.01 - 14:30 Sprint M
21.01 - 14:30 Sprint K
22.01 - 13:00 Sztafeta K
22.01 - 15:30 Bieg ze startu wspólnego M
23.01 - 12:45 Bieg ze startu wspólnego K
23.01 - 14:45 Sztafeta M
Davey Watt hehe dzięki za poprawkę;) Już wszystko jest aktualne ????
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Cyl TOP15 nie 1.45 ✅
Według mnie warto. Anterselwa to raczej jedno z trudniejszych miejsc na powrót po chorobie. A z niusów wynika, że Aga jeszcze nie jest w pełni sił. Nawet z bezbłędnym strzelaniem będzie ciężko jej zająć miejsce w 20 sądzę.
Slepcowa TOP10 1.95 ⛔
Kurs przyjemny, a w chwili obecnej Swieta wydaje się być obok Zajcewej najlepszą z Ruskich. W Pursuicie ostatnio świetne strzelanie i w końcu dobry bieg. Czas zanotować dobry wynik i w sprincie.
betsafe
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Helena Ekholm - Anna Carin Zidek @ Ekholm - 1,72 w Unibet ✅ [19-27]
Biegowo porównywalne, na strzelnicy trochę lepszą skutecznością może popisać się Ekholm, dla której pudło w biegu sprinterskim to niezwykła rzadkość. Na 50 strzałów w tym sezonie, podczas biegów sprinterskich spudłowała tylko dwa razy.
Ekholm ani razu nie wypadła z czołowej 10 biegu sprinterskiego zajmując kolejno 5,5,7,9 i 9 miejsce.
Zidek tylko dwukrotnie była nieznacznie lepsza od swojej rodaczki i zajmowała odpowiednio: 9, 12, 24, 8 i 7 miejsce.
Trudna trasa biegowa w Antholz nie preferuje żadnej z wymienionych zawodniczek, liczę jednak na kolejne niezawodne i szybkie strzelanie ze strony Heleny Ekholm, co powinno pozwolić jej wygrać z koleżanką z reprezentacji.

Andrea Henkel - Tora Berger @ Henkel - 1,67 w Unibet ⛔ [4-1]

Henkel jest na fali, ale ciągle czegoś jej brakuje w odniesieniu zwycięstwa. W Ruhpolding przegrała sprint o 1 sekundę właśnie z Berger. Niemka patrząc na kilka zawodów wstecz jest bardzo regularna i odnotowuje świetne wyniki zajmując miejsca na podium, do tego prezentując bardzo dobrą dyspozycję biegową i solidną strzelecką. Berger potrafi mieć tydzień kapitalny, ale i tydzień słabszy. Nie ma tak równej formy jak Niemka. Po ubiegłotygodniowym wystrzale ze strony Berger tym razem nie spodziewam się tak efektownego zwycięstwa z jej strony, do tego na strzelnicy w tym sezonie nie zawsze potrafi strącać wszystkie krążki. Henkel pod tym względem do ścisłej czołówki również nie należy, ale spisuje się lepiej od Norweżki.
W tym typie pokładam nadzieje w regularności Niemki, która ma wypracowaną wysoką formę. U Berger są to wyskoki wśród, których brak systematyczności.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
tbm 642

tbm

Forum VIP
Dzisiaj tylko tak pobieżnie...
W masowym poza biegiem sporo można nadrobić szybko strzelając. Tutaj do czołówki należy np. Eder, Tchoudov czy Greis. Słabo pod tym względem wypadają np. Bergmann czy Stephan, ktorzy nawet mimo celnego strzelania sporo czasu spędzają na strzelnicy i w ostatecznym rozrachunku nie są tak wysoko. Np. Bergmann mimo jednego pudła w Oberhofie był dopiero 16, a Tchoudov z 4 pudlami był 7!.
Zwracam uwagę również na dobrą postawę Tchoudova w biegach masowych. W Anterselwie w minionych latach zajmowal 4 i 6 miejsce. Dla porównania Bergmann 27 i 23.
Stąd typ w Betsafe lub Unibet
Tchoudov - Bergmann 1 - 1,88 / 1,85 ⛔
Poza tym:
Peiffer - Stephan | 1 - 1,55 Betsafe ✅
Sumann - Eder | 2 - 2,10 Bet365 ✅
Greis - Ferry | 1 - 1,71 Bet365 ⛔
Eder - Bergmann | 1 - 1,62 Tobet ✅
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Szwedki top5 1.35 tipsport. Po pierwsze nie wiem jak podejść do dzisiejszego biegu sztafetowego, te składy faworytek... hmmm mogą być niespodzianki, Szwedki widzę dzisiaj nawet na podium, na to kurs w tipsporcie 2.20, przy ok. 1.60 przeciętnie, a że będą w top5 to spokojnie powinno wejść. Skład dobry, pewnie na pierwszej zmianie nie będzie tak dobrze jak w sprincie, ale nawet jeśli Jonsson trochę straci to i tak nie powinno być źle, Nillson potrafi w sztafecie się sprężyć, Zidek regularna w tym sezonie a Helena biegowo dobrze się spisywała, strzelecko wiadomo, wierzę dziś w te Szwedki ???? Wysoko widzę też Ukrainki.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Co do typu na Maksa to dla mnie no bet, choć bardzo chciałbym by to weszło ???? Ale ten występ w Oberhofie, to był jednorazowy wyskok w biegu, bo Maxim dalej biega beznadziejnie. Choć strzelaniem może się obronić.
DeLorenzi-Stephan 2 1.75
Stephan to straszny harpagan. Ale formę potrafi złapać jak trzeba i wtedy kręci się blisko strefy medalowej. Dobrze strzela ostatnio Niemiec. Liczę na podtrzymanie dobrej passy. W Anterselwie zwykle notuje swoje najlepsze wyniki. A z kolei Włoch w zawodach z 4 strzelaniami często traci.
 
chajtgr 54

chajtgr

Użytkownik
Dziś w Antholz zaczynamy od biegu sztafetowego pań . Bedzie to trzeci bieg sztafetowy w tym sezonie. Mnie skusił jeden dość wysoki kurs ale mam nadzieje ze warty ryzyka ...
Ukraine Women-Rosja Kobiety Ukraine Women 2,70 Unibet ⛔ oj nie :-|
Do tej pory w tym sezonie Ukrainki były już dwukrotnie lepsze zajmując 2 i 4 miejsce natomiast Rosjanki spisywały się poniżej oczekiwań zajmując miejsca poza podium( 4 i 5 miejsce ) W Antholz Ukrainki wystąpią w najmocniejszym składzie z siostrami Semerenko ,O. Kvhostenko i O. Pidrushiną .Rosjanki tez wystąpią w mocnym składzie wystawiając doświadczone zawodniczki (Sleptsowa , Bogali , Guseva,Zaitseva).Licze tu na dobra postawę Ukrainek w strzelaniu w którym należą do najlepszych oraz na wpadki Rosjanek które potrafią pokusić się o karne rundy w biegu sztafetowym ...
 
kanonier9 248

kanonier9

Użytkownik
Jakiś typ na panie dziś macie?
Ja jedynie to znalazłem:
A.Kuzmina - K.Makarainen
Typ: 1 (1.84) ✅ ✅
Betgun

Chyba warto, tym bardziej, że Finka ostatnio nie strzela za ciekawie, natomiast Słowaczka spisuje się coraz lepiej. Ostatnio była 2, więc czemu by tego nie powtórzyć w biegu masowym?

Jak w masło ????
 
legionista87 65

legionista87

Użytkownik
Ja znalazłem dosyć fajny typ na Betsafe.
Domracheva - Sleptsova +45 sekund handicap po kursie 1,40
45 sekund handicapu to tak jakby dwie karne rundy przy takim samym tempie biegania.Jeśli chodzi o zawody w Antholz to lepiej strzelanie idzie Sleptsovej.W sprincie 3 pudła a Domracheva 5.W sztafecie Rosjanka tylko jedno dobieranie a Białorusinka 3.
Ponadto zagrałem Kuzminę w TOP 15 która jest solidną zawodniczka i w Antholz prezentuje się solidnie także 15-nastka jak najbardziej w zasięgu.
I zagrałem również Niemkę Bachman że nie będzie w TOP 8.Według mnie jest wiele więcej lepszych zawodniczek od niej które spokojnie mogą ją wyprzedzić liczę na kolejne tragiczne strzelanie z jej strony.Okazja ku temu znakomita dzisiaj mamy aż 4 strzelania ????
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Andrea Henkel TOP3 @ 1,90 Tobet ⛔ 15
Andrea jest w bardzo dobrej formie świadczą choćby o tym jej ostatnie rezultaty. Zastanawiałem się nawet na zagraniem jej zwycięstwa w dzisiejszym biegu masowym bo kurs naprawdę zachęcający.
Francja - Russia @ 1,95 Tobet ⛔ 7-4
Francuzi dzisiaj w najmocniejszym zestawieniu. Na pierwszej zmianie mamy Vincenta Jay, na drugiej starszego z braci Fourcade, Simona. Na trzeciej zmianie solidny Boeuf, a sztafetę zakończy zwycięzca wczorajszego biegu masowego Martin Fourcade. Skład sztafety wygląda imponująco i myślę że dzisiaj mogą przy dobrym strzelaniu wygrać ostatnie zawody w Antholz-Anterselvie. Natomiast Rosjanie w dość eksperymentalnym zestawieniu. Jako pierwszy pojedzie Shipulin, drugi Garanichev, trzeci Makoveev, i ostatnie najbardziej doświadczony Tcherezov. Zdecydowanie brakuje tutaj Ustiugowa i Czudowa. Znając Rosjan ktoś konkretnie spieprzy bieg i dziwi mnie taki kurs w tym pojedynku na Francuzów.
Szwecja - Austria @ 1,90 Tobet ⛔ 6-5
Austriacy chyba zgubili swoją bardzo dobrą formę. Dzisiejszy skład sztafety również pozostawia wiele do życzenia. Brakuje Edera i Dominika Langentingera. W ich miejsce dzisiaj pojadą Pinter i Eberhard. Do tego Sumann i Mesotitsch. Moim zdaniem takim składem nie mają szans pokonać Szwedów. Szwedzi dzisiaj w Najmocniejszym zestawieniu na pierwszej zmianie Lindstrom później Jonsson. Na trzeciej zmianie Ferry i ostatni doświadczony Bergman. Szwedzi również mogą dzisiaj namieszać w czołówce. A kurs w tym pojedynku bardzo dobry.
Nie tym razem :?
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
Zdecydowanie brakuje tutaj Ustiugowa i Czudowa.
przy ich formie to nie jest żadna strata

Rosja - Austria
typ: 1 kurs: 1,6 betsafe
✅
W sztafecie rosyjskiej lekkie przetasowania, dziś powinni być zdecydowanie szybsi biegowo a przy możliwości dobierania nabojów nie powinni tracić na karnych rundach. Austria skład bardzo przeciętny i nie sugerowałbym się ostatnim wynikiem Mesotitscha
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Norwegia ZW 2.05 Betsafe
Dziś w najmocniejszym zestawieniu, bez &quot;szalonego&quot; Bergera, o ich sile mogliśmy się przekonać w 1.sztafecie w tym sezonie, gdzie zdeklasowali rywali na zmianach 2-4...
Rosja - Niemcy 2 1.80 Betsafe
Rosjanie przemeblowany skład, wierzę, że ktoś zawali ostro na strzelnicy, Niemcy obecnie najmocniejsze zestawienie, Greis i Pfeiffer dobrze dysponowani
Słowenia - USA 1 1.65 Betsafe
składy takie jak w 1.sztafecie, gdzie Słoweńcy o ponad 2.30min przed USA, którzy mają duże luki w składzie
Szwecja - Włochy 1 1.35 Betsafe
Szwedzi w tradycyjnym składzie z dwoma najlepszymi na końcu, Włosi niby potrafią czasem indywidualnie się pokazać, ale np. w 1.występie mimo lepszego strzelania ponad 1.30min za Szwedami..
 
P 1

pawko12

Użytkownik
zwycięzca zawodów - M. Fourcarde
kurs: 4.5
buk: Betclick
analiza: Po dwutygodniowej przerwie wracamy na biathlonowe trasy. Zawodnicy przenieśli się do USA by tam wystartować dziś w sprincie. Jak pokazuje lista startowa dzisiejszego biegu do Presque Isle nie przyjechało wielu bardzo dobrych biathlonistów (brak Svendsena i Bjoerdalena oraz austriaków, brak tez Greisa). W takim przypadku lista zawodników, którzy będą dziś walczyć o zwycięztwo znacznie się zmniejsza. Moim zdaniem dzisiejsze zawody jest w stanie wygrać francuzki zawodnik Martin Fourcarde. W ostatnich zawodach pokazał on, że jest w świetnej formie biegowej (biec lepiej od norwegów to wielka sztuka). Ze strzelaniem u Martina nie jest najgorzej i jeśli dziś poradzi sobie na strzelnicy, na mecie powinno być bardzo dobrze. W dzisiejszych zawodach główni rywale Fourcarda do zwycieztwa to szwed Ferry oraz lider klasyfikacji generalnej Boe. Ferry w biegu traci sporo do Martina. Myślę, że jak szwed będzie mieć 1 pudło mniej od francuza to i tak w biegu straci. Natomiast Boe w bardzo dobrej formie - choć ostatnio zauważyłem wolniejsze bieganie u tego zawodnika. Norweg zapewne przyjechał do Usa by uciec w reszcie w generalce. Nie bedzie to proste bo jest M. Fourcarde, na którego stawiam na win. Nie powinien stracić super formy przez dwa tygodnie. Z aklimatyzacja w Ameryce również nie powinno byc problemów. Zapowiadają się ciekawe zawody.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom