>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

I Liga - Dyskusje, transfery, informacje [Sezon 2011/2012]

Status
Zamknięty.
B 2K

borek149

Użytkownik

Górnik Polkowice otrzymał dzisiaj licencję na grę w pierwszej lidze.

Pierwsze spotkanie polkowiczanie w nowym sezonie rozegrają 29 lipca o godzinie 18:00 z Pogonią Szczecin.
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Ruch Radzionków będzie grał na własnym stadionie

Komisja ds. Licencji wyraziła zgodę na rozgrywanie przez Ruch Radzionków wszystkich domowych meczów na swoim stadionie.
W przypadku nieotrzymania takiej zgody radzionkowianie swoje mecze rozgrywaliby na boisku w Zabrzu.
Wojciech Kędziora piłkarzem Piasta


Najnowszym nabytkiem Piasta Gliwice został Wojciech Kędziora. 30-letni napastnik przechodzi do śląskiego klubu z Zagłębia Lubin na zasadzie wolnego transferu.
- Rozmowy były długie i trudne, ale udało się mi przekonać Wojtka, aby grał właśnie u nas - powiedział menedżer Piasta Janusz Bodzioch.

Kędziora grał już w Piaście w latach 2004-2008.

GKS Katowice sfinalizował wypożyczenie Bartłomieja Pawłowskiego

Dziś GKS Katowice sfinalizował rozmowy dotyczące rocznego wypożyczenia Bartłomieja Pawłowskiego z Jagiellonii Białystok.
18-letni napastnik w poprzednim sezonie zagrał w siedmiu meczach ekstraklasowej Jagiellonii. Pawłowski występował również w zespole Młodej Ekstraklasy białostoczan, gdzie w siedmiu spotkaniach strzelił trzy bramki. Wcześniej grał w juniorskich drużynach Promienia Opalenica oraz Łódzkiego Klubu Sportowego.
90minut.pl
 
groven 2,2K

groven

Forum VIP
Odnośnie stadionu Ruchu Radzionków dodam, że jest to jeden z najbardziej pełnych obiektów jeżeli chodzi o kibiców. W poprzednim sezonie uplasowali się na 2 pozycji w procentowym rankingu frekwencji na śląskich stadionach. Sam stadion &quot;Cidrów&quot; nie zachęca do jego odwiedzania. Trybuny porośnięte trawą, obskurna budka, na której kiedyś w latach świetności był zegar, oraz pamiętający lata peerelowskie budynek. A mimo tego na Ruch średnio przychodzi prawie 1000 kibiców. Myślę, że przyznanie im licencji na rozgrywanie meczy na własnym stadionie było także tym motywowane.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Stadion ma pojemność jakieś 10 tyś zaś dopuszczone jest znacznie mnie [ nie wiem ile, ale podejrzewam, że tylko krzesełka także to może maksymalnie 2 tysiące ] także nic dziwnego, że % frekwencji jest spory.Stadion stary, mieszczący się w dzielnicy Bytomia, ze stadionu widać blokowiska jednego z osiedli.
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Odnośnie stadionu Ruchu Radzionków dodam, że jest to jeden z najbardziej pełnych obiektów jeżeli chodzi o kibiców. W poprzednim sezonie uplasowali się na 2 pozycji w procentowym rankingu frekwencji na śląskich stadionach. Sam stadion &quot;Cidrów&quot; nie zachęca do jego odwiedzania. Trybuny porośnięte trawą, obskurna budka, na której kiedyś w latach świetności był zegar, oraz pamiętający lata peerelowskie budynek. A mimo tego na Ruch średnio przychodzi prawie 1000 kibiców. Myślę, że przyznanie im licencji na rozgrywanie meczy na własnym stadionie było także tym motywowane.
Stadion ma pojemność jakieś 10 tyś zaś dopuszczone jest znacznie mnie [ nie wiem ile, ale podejrzewam, że tylko krzesełka także to może maksymalnie 2 tysiące ] także nic dziwnego, że % frekwencji jest spory.Stadion stary, mieszczący się w dzielnicy Bytomia, ze stadionu widać blokowiska jednego z osiedli.
Jeśli dobrze pamiętam to właśnie koło 1000, może 1200 krzesełek.
Ruch zawsze miał sporo kibiców ale jednak teraz 10.000 by nie zapełnił.
Dodatkowo (z tego co wiem) stadion znajduje się w gorącym miejscu wokół którego dochodzi czasem do pozasportowych spięć ;)
No ale wiem to z relacji osoby nie związanej ze sportem a co dopiero z ruchem kibicowskim więc mogę się mylić.
Czy dopuszczenie stadionu to dobry ruch?
Z perspektywy Ślązaka tak. Życzę im jak najlepiej...
Ale to już nie pierwszy raz gdy PZPN robi wyjątek z jakiś irracjonalnych powodów:
&quot;- Wszycy musicie wprowadzić wysokie standardy! Jeśli nie to nie ma licencji&quot;
&quot;- Ale my nie damy rady...&quot;
&quot;- Ok. To Wy nie musicie. Postawcie tam tylko tojtoje&quot;

:?
 
B 2K

borek149

Użytkownik

Piotr Dziuba odchodzi z pierwszoligowej Pogoni Szczecin. Jego kontrakt z klubem został rozwiązany za porozumieniem stron.

28-letni napastnik w szczecińskim zespole występował przez ostatnie dwa lata. W tym czasie wystąpił w 20 ligowych meczach i strzelił dwa gole.

Zawodnik ma w najbliższym czasie podpisać umowę z jednym z trzecioligowców.
 
dabol1 679

dabol1

Użytkownik
Galdino z Zawiszy Bydgoszcz zagra w MKS-ie Kluczbork. Dla mnie to ciekawy zawodnik, grał najczęściej w pierwszym składzie ekipy z Bydgoszczy, myślę, że ten pomocnik to duże wzmocnienie MKS-u. Na środku obrony mamy świetnego Wilusza, Wengera, który został wypożyczony z SMS-u Łódź, jest też młody Mateusz Kuźniecow z LKS Wierzbica Górna. Wener to wychowanek MKS-u, Kuźniecow zresztą też. Nie wiadomo co z Darkiem Góralem, który podobno miał pojawić się na testach w Piaście. Ganowicz to zawodnik znany w polskiej piłce, były kopacz Odry czy Zagłębia Lubin. Przyszedł też Michał Sudoł. Obrona raczej będzie mocnym punktem MKS-u tym bardziej, że w klubie został Orłowicz i Stawowy. Gorzej wygląda obsada bramki. Po odejściu podstawowych bramkarzy - Stodoły i Świtały, teraz o pozycje walczyć będzie Łukasz Jarosiński z Młodej Wisły, Mateusz Abramowicz, oraz młody i dość słaby bramkarz Grzegorz Wnuk. Myślę, że pierwszym bramkarzem będzie Jarosiński, bądź co bądź, najbardziej doświadczony. Niestety nieciekawie wygląda sytuacja w ataku. Tylko 2 nominalnych napastników to może być za mało, żeby osiągnąć przyzwoity wynik. Tuszyński i Półchłopek - mistrzowie marnowania sytuacji, a Tuszyński - mistrz wdawania się w bezsensowne dryblingi, a co za tym idzie, straty. W pomocy są jeszcze 4, oprócz Galdino, nowe twarze. To Krysian i Fryzowicz z Młodego Zagłębia Lubin, Adrian Pajączkowski oraz 18-letni Adam Deja z OKS-u Olesno. Ciekawi mnie jak spiszą się gracze Miedzowych. Myślę, że MKS ma na tyle silną kardę by zająć w II lidze miejsca 3-7. Patrząc realnie szanse na awans są niewielkie. Kadrowo bardzo fajnie wygląda Miedź Legnica, ale myślę, że o awans będą się biły GKS Tychy, Zagłębie Sosnowiec i właśnie Miedź. Tyle na razie ode mnie z Kluczborka, to moje przedstawienie kadry i szans Kluczborka w II lidze gr. zachodnia. ????
 
R 0

robert.gs

Użytkownik
@Groven od ilu lat żyję nigdy nie było zegara przy Narutowicza 11.

@Qozi miasto Radzionków nigdy nie wyda większej kasy na ten stadion co jest. Od paru lat jest mydlenie oczu o nowym stadionie szczególnie przed wyborami.

@Kukla teraz 10 tys by nie zapełnił bo są inne pokolenia a także sprawy o których nie chce mówić oficjalnie na forum bo można to odebrać jako tzw &#39;&#39;napinke&#39;&#39;. Zostali Ci którzy mieli zostać. Ta osoba, która Ci mówiła o spięciach to odpowiem tak niektórzy kibice PB nie umieją żyć bez kibiców Ruchu. ;)
O jaki wyjątek Ci chodzi? Cidry spełniły wszystkie wymagania jakie PZPN oczekiwał . Jest dach dla tylu ludzi ile miało być, jest odnowiony tunel i jest kosmetyka.

@Dabol1 Galdino będzie dużym wzmocnieniem pomocy, obrona jest jedną z lepszych w lidze. Co do obsady bramki to będzie bronić Abramowicz. Po jeden trenerem MKS-u jest były szkoleniowiec Czarnych, po dwa potrzeba przynajmniej dwóch mlodzieżowców w składzie, po trzy Mateusz nie bronił źle w Czarnych a Jarosiński długo nie grał. Nie zgodze się też z tym , że Sosnowiec będzie sie bił o awans, nie w tym sezonie jeśli tam będzie środek tabeli to będzie dobrze.
 
B 2K

borek149

Użytkownik

W czwartek 28 lipca zakontraktowano kolejnego zawodnika, który za zadanie mieć będzie trafiać jak najczęściej do bramki rywali.

Roczny kontrakt, z opcją przedłużenia podpisano z Serbem Vukiem Sotiroviciem. Nowy nabytek Pogoni urodził się 13 lipca 1982 roku w Belgradzie. Piłkarską karierę rozpoczynał w FK Železničar. Następnie występował w FK Grafičar i FK Kosanica. Do Polski trafił wiosną 2005 roku. W naszym kraju reprezentował barwy ŁKS-u Łódź, Zawiszy Bydgoszcz, Jagiellonii Białystok i Śląska Wrocław. Ostatnią rundę spędził w zespole Jagiellonii Białystok.

Vuk Sotirović rozegrał w ekstraklasie 77 spotkań w których zdobył 25 bramek.
 
pokerface 69

pokerface

Użytkownik
Marcin Krzywicki został wypożyczony do pierwszoligowego Ruchu Radzionków. Rosły napastnik spędzi w klubie ze Śląska najbliższy rok.
Nowy klub Krzywickiego przegrał w inauguracyjnej kolejce pierwszej ligi z Dolcanem Ząbki (0:2).
Cracovia.pl
 
jackoo24 0

jackoo24

Użytkownik
Bogdanka nie może organizować imprez masowych

W związku z negatywną opinią policji (brak monitoringu cyfrowego na obiekcie) Bogdanka Łęczna nie dostała pozwolenia na organizację imprez masowych.

Na mecze z udziałem łęcznian u siebie będzie mogło przychodzić maksymalnie 999 kibiców.

źródło: Bogdanka Łęczna
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Piast zagra na nowym stadionie w listopadzie

Nowy stadion Piasta Gliwice zostanie prawdopodobnie oddany do użytku w listopadzie - pisze Gazeta Wyborcza. Początkowo obiekt miał być gotowy na 15 września.
Opóźnienia wynikają z prac związanych z monitoringiem i identyfikacją kibiców. Piast obecnie rozgrywa spotkania na wyjeździe. Władze gliwickiego klubu podpisały do końca roku umowę na wynajęcie stadionu w Wodzisławiu Śląskim.

Dokonano zmiany gospodarza w meczu 9. kolejki I ligi z Olimpią Elbląg. Spotkanie to odbędzie się w Elblągu. Piast prowadzi także rozmowy w tej samej sprawie z Ruchem Radzionków.
Damian Skołorzyński w Termalice Bruk-Bet


Damian Skołorzyński został wypożyczony do pierwszoligowej Termaliki Bruk-Bet Nieciecza - informuje Wisla.Krakow.pl.

20-letni obrońca wiosną wystąpił w jednym spotkaniu w barwach Wisły w ekstraklasie.

Pierwotnie zawodnik miał trafić do Ruchu Radzionków.
90minut.pl
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Daniel Mąka piłkarzem Polonii Bytom

Daniel Mąka został piłkarzem Polonii Bytom. Z klubem podpisał dwuletnią umowę.
23-letni napastnik przez ostatni rok grał na wypożyczeniu w pierwszoligowej Termalice Bruk-Bet Nieciecza. W tym czasie wystąpił w 15 ligowych meczach.
Oficjalne potwierdzenie tego, co mogliśmy zobaczyć w przerwie meczu z Piastem.
Daniel przychodzi do Polonii i moim zdaniem jest to bardzo dobry krok i dla klubu i dla gracza. Kasy wielkiej nie dostanie ale po poprzednich klubach głodować nie będzie - a to daje większy komfort pracy. Może spokojnie odbudowywać formę bo potencjał drzemie w nim na prawdę duży.
Mam nadzieję, ze szybko wkomponuje się w zespół i już w najbliższych kolejkach bedzie stanowił o sile zespołu.
 
suchoparek 1,8K

suchoparek

Użytkownik
Płocki biznesmen, Mariusz Patrowicz* potwierdza, że chce zainwestować w Ruch Chorzów i GKS Katowice. - Do 15 sierpnia powinienem spotkać się z Dariuszem Smagorowiczem (właścicielem Ruchu - przyp. red.) i wówczas otrzymam ich konkretną ofertę. Chciałbym rozpocząć współpracę z oboma klubami jednocześnie – zapowiada biznesmen.
Katowiczanie już zapoznali się z propozycją Patrowicza. Jego zamiarem jest wykupienie udziałów klubu, a także jego sponsorowanie.
* w lipcu był zainteresowany wykupieniem udziałów w Wiśle Płock

Mariusz Patrowicz
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Wydaje mi się, że 1 liga ma być pokazywana ale dopiero od jakiejś wrześniowej kolejki. Tak słyszałem na jakimś meczu ale potwierdzenia w necie nie mogę znaleźć.
 
B 2K

borek149

Użytkownik
Za nami 3. kolejki I ligi. Niestety żaden z dotychczas rozegranych meczów nie był transmitowany w ogólnopolskiej telewizji. Wkrótce ma to się jednak zmienić.

- Cały czas trwają negocjacje w tej sprawie. Szczegóły powinniśmy poznać po dzisiejszym zgromadzeniu zarządu. Póki co nic jeszcze nie jest pewne - mówi rzecznik prasowy TVP, Joanna Stempień-Rogalińska. Z kolei prezes Piłkarskiej Ligi Polskiej, Władysław Szypuła przyznaje: - Wczoraj otrzymałem ofertę, ale jeszcze nie zapoznałem się z jej dokumentami, dlatego nic więcej nie mogę powiedzieć.

Jak donosi dziennik &quot;Sport&quot; powstał już wstępny plan transmisji na najbliższy weekend, a wygląda następująco:

Piast Gliwice - Pogoń Szczecin (TVP Sport), 13 sierpnia - 18:00
Ruch Radzionków - GKS Katowice (Orange Sport), 13 sierpnia - 17:00
Termalika Bruk-Bet Nieciecza - Arka Gdynia (Orange Sport), 14 sierpnia - 18:00
 
suchoparek 1,8K

suchoparek

Użytkownik

Wydział Gier PZPN postanowił utrzymać wynik 1:1 meczu GKS Katowice - Olimpia Elbląg.
- Oznacza to, że wniosek o walkower, jaki złożył klub z Katowic, został odrzucony - poinformował nas jeden z członków WG. - Jednocześnie jednak sprawa sędziów, którzy popełnili tak rażący błąd, została oddana do Wydziału Dyscypliny.
Przypomnijmy,że arbiter Tomasz Grabowski -
na co dzień poseł SLD - ukarał piłkarza Olimpii, Marcina Pacana, dwiema żółtymi kartkami, ale po drugim upomnieniu, w 86 minucie, nie usunął go z murawy. Na tę pomyłkę nie zareagowali ani asystenci arbitra, ani sędzia techniczny.
Nieoficjalnie wiadomo, że na taki, a nie inny werdykt miała wpływ sama treść wniosku złożonego przez katowiczan. Gdyby klub z Bukowej domagał się np. powtórzenia spotkania sprawa byłaby rozpatrywana także pod tym kątem, natomiast postulat walkoweru był sprzeczny ze stanowiskiem, że za błąd sędziego nie powinna odpowiadać cała drużyna.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom