>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Speedway World Cup (9-16 lipca)

Status
Zamknięty.
M 126

mj_bull

Użytkownik
Dziś cały dzień nic innego nie robię tylko myślę na temat tego półfinału. Jeśli chodzi o zwycięzce to nie przychodzi mi nic innego do głowy jak wygrana Australijczyków. Podoba mi się zaciekłość z jaką w tym roku jeżdżą Holder, Batchelor i Ward. Za Dania nie przemawia dla mnie nic poza własnym torem i N.Pedersenem. Bjerre to dla mnie taki chimeryczny zawodnik, Iversen jeździ w kratkę, podobnie jak drugi z Pedersenów. Pozostaje Korneliussen, który raczej nic dziś nie zwojuje. W skrócie:

1.Australia
2.Dania/Szwecja
3.Dania/Szwecja
4.Niemcy
 
feekus 1,7K

feekus

Forum VIP
tak mówicie jeszcze, że niektórzy będą odpuszczać półfinał, żeby potrenować sobie w barażu w Gorzowie..
Dla mnie ***** prawda, spójrzcie sami na ewentualny skład barażu..
Z dzisiejszego półfinału odpadają Niemcy czyli załóżmy Dania w finale, a Australia ze Szwecją przeskakuje do barażu. Z brytyjskiej imprezy trzeba liczyć na Anglików i Rosjan (tych Rosjan, których na baraż mogą wesprzeć wielkie gwiazdy, Emil i bracia Ł.). Zatem pytanie do Was - czy na pewno myślicie, że ktoś będzie tu kombinował i ryzykował, aby specjalnie w tak mocno obsadzonym barażu jechać?? wg mnie jeśli tylko Ruscy pykną Pepicków to zobaczymy najmocniejszy garnitur Zbornej w Gorzowie, a o ich potencjale mówić nie trzeba. Spotkają się 4 bardzo mocne nacje z delikatnie odstającymi Brytolami, którzy jednak nie są wcale bez szans.. Dyspozycja dnia zadecyduje i tu nie będzie jazdy na pół gwizdka, bo któż wie jak zawody barażowe mogą się potoczyć...
 
coolmen7 8,8K

coolmen7

Użytkownik
tak mówicie jeszcze, że niektórzy będą odpuszczać półfinał, żeby potrenować sobie w barażu w Gorzowie..
Dla mnie ***** prawda, spójrzcie sami na ewentualny skład barażu..
Z dzisiejszego półfinału odpadają Niemcy czyli załóżmy Dania w finale, a Australia ze Szwecją przeskakuje do barażu. Z brytyjskiej imprezy trzeba liczyć na Anglików i Rosjan (tych Rosjan, których na baraż mogą wesprzeć wielkie gwiazdy, Emil i bracia Ł.). Zatem pytanie do Was - czy na pewno myślicie, że ktoś będzie tu kombinował i ryzykował, aby specjalnie w tak mocno obsadzonym barażu jechać?? wg mnie jeśli tylko Ruscy pykną Pepicków to zobaczymy najmocniejszy garnitur Zbornej w Gorzowie, a o ich potencjale mówić nie trzeba. Spotkają się 4 bardzo mocne nacje z delikatnie odstającymi Brytolami, którzy jednak nie są wcale bez szans.. Dyspozycja dnia zadecyduje i tu nie będzie jazdy na pół gwizdka, bo któż wie jak zawody barażowe mogą się potoczyć...
Jak najbardziej się zgadzam. I dodam jeszcze jedno: Te ekipy nie wiedzą, kto będzie w barażu czy Polska czy Wielka Brytania ? A jeżeli Polska, no to jedna z tych ekip lepszych odpada. Stąd też kalkulacji na pewno nie będzie z żadnej ekip bo wiedzą, że gdyby Polska sobie odpuściła półfinał wtedy jedna z nich na tym cierpi...
Widzę też dobrą ofertę w Expekt: Na to kto będzie najlepszy w swoich reprezentacjach.
Faworyci Jonsson, Pedersen i Crump. I w tych 3 reprezentacjach minimalnie niżej oceniani są Lindgren, Bjerre oraz Holder. Dla mnie Australia i Dania odpada do stawiania, Pedersen lider ale Bjerre na tym torze śmiga. Crump i Holder to kompletnie nie wiadomo kto.
Ale już Jonsson powinien być liderem, śmiga aż miło czy to w Polsce czy w Szwecji. Lindgren solidnie jeździ ale to nie jest ten poziom co kolega, miewa wpadki. Do tego sprawdziłem układ pól no i Jonsson 2x z pola A ( najlepsze na tym torze ), ogolnie to widzę u niego dziś 11-12 pkt. Lindgren 2x z pola C ( teoretycznie najsłabsze ) i po jego biegach daję mu 8-9 pkt.
 
verti 3,4K

verti

Forum VIP
I jak opinie po półfinale?
Zwycięstwem reprezentacji Danii zakończył się I półfinał Drużynowego Pucharu Świata, który rozegrany został na torze w Vojens. Tym samym Duńczycy uzyskali awans do finału, który w najbliższą sobotę odbędzie się na torze w Gorzowie.
Wyniki:

I. Dania - 50
1. Nicki Pedersen - 10 (2,w,2,3,3)
2. Bjarne Pedersen - 12 (3,3,d,3,3)
3. Kenneth Bjerre - 11 (3,3,1,3,1)
4. Niels Kristian Iversen - 5 (1,0,2,1,1)
5. Mads Korneliussen - 12 (3,3,1,3,2)
II. Szwecja - 48
1. Andreas Jonsson - 11 (3,2,3,1,2)
2. Fredrik Lindgren - 10 (2,1,1,2,4!)
3. Antonio Lindbaeck - 12 (2,3,3,2,2)
4. Jonas Davidsson - 8 (3,2,1,1,1)
5. Thomas H. Jonasson - 7 (1,2,2,2,w)
III. Australia - 47
1. Jason Crump - 11 (1,2,3,2,3)
2. Darcy Ward - 13 (0,2,3,2,3,3)
3. Troy Batchelor - 4 (d,1,-,2,1)
4. Rory Schlein - 5 (2,0,2,1,-)
5. Chris Holder - 14 (2,3,3,1,2!,3)
IV. Niemcy - 9
1. Kevin Woelbert - 2 (0,2!,0,0,0)
2. Max Dilger - 4 (1,1,0,0,2)
3. Tobias Busch - 1 (1,0,0,0,0)
4. Mathias Schultz - 2 (0,1,1,0,0)
5. Tobias Kroner - 0 (0,0,0,0,0)
Bieg po biegu:
1. Jonsson, N. Pedersen, Crump, Woelbert
2. B. Pedersen, Lindgren, Dilger, Ward
3. Bjerre, Lindbaeck, Busch, Batchelor (d)
4. Davidsson, Schlein, Iversen, Schultz
5. Korneliussen, Holder, Jonasson, Kroner
6. Bjerre, Jonasson, Woelbert(2!), Schlein
7. Holder, Jonsson, Dilger, Iversen
8. Korneliussen, Crump, Lindgren, Busch
9. Lindbaeck, Ward, Schultz, N. Pedersen (w/u)
10. B. Pedersen, Davidsson, Batchelor, Kroner
11. Ward, Iversen, Lindgren, Woelbert
12. Lindbaeck, Schlein, Korneliussen, Dilger
13. Holder, N. Pedersen, Davidsson, Busch
14. Crump, Jonasson, Schultz, B. Pedersen (d)
15. Jonsson, Ward, Bjerre, Kroner
16. B. Pedersen, Lindbaeck, Holder, Woelbert
17. Bjerre, Crump, Davidsson, Dilger
18. Ward, Jonasson, Iversen, Busch
19. Korneliussen, Batchelor, Jonsson, Schultz
20. N. Pedersen, Lindgren, Schlein, Kroner
21. Ward, Korneliussen, Davidsson, Woelbert
22. N. Pedersen, Dilger, Batchelor, Jonasson (w/su)
23. B. Pedersen, Jonsson, Holder(2!), Busch
24. Holder, Lindgren(4!), Bjerre, Schultz
25. Crump, Lindbaeck, Iversen, Kroner
I co te &quot;Kangury&quot; mają przeskoczyć Polaków ;)?
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
levy42 3,9K

levy42

Użytkownik
Moje wrażenia popsuła niestety postawa byłego MŚ czyli Jasona Crumpa,który perfidnie odpuścił zawody,przyznał się do tego w wywiadzie,zresztą było widać,że po przegranym starcie odpuszczał. Ciekawe,że Ward walczył jak szalony,mówił że chcą to wygrać..Ale chyba opinia i postawa kapitana była decydująca..Za to Szwedzi i Duńczycy walczyli o 1 miejsce bardzo ambitnie.
Teraz chciałbym,żeby Polacy odpuścili półfinał Anglikom. Wtedy w barażu mamy:polskę,Szwecję,Australię i Rosję(Czechy). I mam nadzieję,że w ten sposób Australia Kangury nie wejdą do finału. I za kombinowanie w dzisiejszych zawodach zostaną sprawiedliwie pokarani,a Tomek Gollob przy tym zrewanżuje się Boyce&#39;owi za ten cios przed laty;)
 
niccolo7 1,8K

niccolo7

Użytkownik
Pod względem typerskim prawie wszystko nie po mojej myśli, bo dwa typy na ⛔, ale na szczęście odrobiłem coś na live. Duńczycy jakoś wymęczyli wygraną, głównie dzięki znakomitej jeździe Madsa. Zaskoczył chyba wszystkich, bo kto się spodziewał, ze akurat on będzie liderem drużyny. Zawiódł na pewno PUK, ale myślę, że w Gorzowie on i Korneliussen mogą zamienić się rolami, bo jakoś nie chce mi się wierzyć, ze Mads da radę tam walczyć równie skutecznie.
Rozczarowali trochę Australijczycy, bo stać ich było na więcej. Nie wiem też czy to późne skorzystanie z jokera było spowodowane &quot;niechęcią&quot; do wygrania tego półfinału czy też po prostu nieudolnością duetu Boyce - Lemon, bo mieli parę świetnych okazji do wykorzystania tego bonusu a wybrali najgorszy moment (chyba mieli jakieś dziwne kalkulatory, bo liczyli i liczyli te punktu straty, ale jakoś np przed biegiem 11 czy 13 im 6 pkt straty nie wychodziło). W Aussie pozytywnie zaskoczył Darcy, który mnie trochę pogrążył, ale nie spodziewałem się, ze jest w stanie pojechać tak kapitalnie i za to szacun dla niego.
Tak jak przewidywałem Szwedzi powalczyli i w pewnym momencie mieli parę punktów przewagi, ale schrzanili końcówkę. Niepotrzebny atak i wykluczenie Jonassona, a wcześniej dość zaskakująca przegrana AJ-a z Madsem i Troyem i niestety uciekła wygrana. O Niemcach nie ma co pisać bo poza Dilgerem nikt nie podjął walki, co akurat nie dziwi.
Co do drugiego półfinału, to oczywiście Polacy są faworytem, ale bardziej byłbym spokojny o wygraną gdyby Cieślak zamienił jednak Koldiego na Janowskiego. Janusz sezon ma nierówny, wręcz słaby z nielicznymi przebłyskami, więc może lepiej było dać mu odpocząć i spróbować w kadrze młodego, ale już jeżdżącego na niezłym poziomie Maćka. Dodatkowo atutem zawodnika Sparty jest tegoroczne objeżdżenie po angielskich torach. Mimo wszystko Polacy pozostają moim faworytem do wygrania drugiego półfinału, bo jakoś nie widzi mi się, żeby Brytyjczycy mieli z nami wygrać bez Rico w składzie. Choć ciekaw jestem jaki handicap zaproponują bukmacherzy, bo rozmiary zwycięstwa naszych rodaków wcale nie muszą być duże.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
I co te &quot;Kangury&quot; mają przeskoczyć Polaków :wink:?
Verti, ja dalej twierdzę że Aussies będą znacznie mocniejsi w Gorzowie. Abstra***ąc od kombinacji z barażami to tor w Vojens nigdy im za bardzo nie leżał i dziś to potwierdzili. Choć Ward, Holder i Crump zrobili swoje. W Gorzowie Batchelor i Schlein/Watt powinni czuć się znacznie lepiej. Ciekaw jestem jakie kursy się pojawią ale według mnie baraże powinni gładko wygrać.
Co do tego wywiadu z Crumpem to według mnie ten &quot;redaktor&quot; &quot;trochę&quot; źle to przetłumaczyć. Głowy sobie obciąć nie dam bo akurat nie usłyszałem dokładnie Jazona ale wydaje mi się że powiedział że o 1 msc będą walczyć Szwecja z Danią, bo AUS są już za daleko ale KTO WIE może im się uda. Bądź co bądź puścili Holdera jako JOKER, który IMO nie oddał tego biegu perfidnie i w sumie nawet jak się podłożyli to wszystko im się idealnie udało ale kto wie ...
Szwedzi mnie troszkę zawiedli. &quot;Puchli&quot; z każdą rundą. Niemniej fuksiarsko wygrałem zakład Szwecja wyżej 2.5 msc w BetGunie i im dziękuje ???? Lindgren zawiódł na całej linii. Jak na lidera to zrobił o te przynajmniej 3-4 pkt mniej, bo te 8 co zrobił (bez dżokera) to stanowczo za mało.Toninho i AJ zrobili swoje ale TBJ już średnio. Davidson bardzo pasywnie. Wynik lepszy od jazdy. Według mnie w barażu i ew. finale powinien pojechać Nermark który powinien być 4 wartościowym zawodnikiem. Ta zmiana może im dać awans do półfinału i ew. medal.
Duńczycy też bez szału jak na jazdę na swoim torze. W Gorzowie na taki wynik Bjarne czy Korneliussena nie ma szans. Nawet na zbliżony. Podtrzymuję to co napisałem tydzień temu. Duny w finale będą tłem dla rywali ????
Ogólnie kilka fajnych biegów było i z przyjemnością zawody obejrzałem. Choć najbardziej ciekawa i tak była informacja Olkowicza że Emil ... no właśnie czyżby Emil jednak pojawił się w Kings Lynn ? Oby. Zwłaszcza w kontekście barażu ????
 
W 66

warchlak

Użytkownik
niccolo7 - Janowski za Kolodzieja jest nie potrzebny. Janusz nie jest w najwyzszej formie, ale tez nie ma sie co oszukiwc, ze jak do skladu wskoczylby Janowski to zaraz natrzaskalby 10 pkt...
Wg mnie obaj nie sa podporami reprezentacji, ale jednak jesli ktos z nich mialby nagle wystrzelic to wlasnie Kolodziej. Mimo wszystko jest bardziej objezdzony, nawet ze sprzetem mysle, ze mu pomoga i powininno byc nie najgozej. Jakby sprzet byl lipny to zawsze moglby pojechac na motocyklu np Hampela (nie powinna to byc czarna magia)
Janowski jest jeszcze za mlody, jakby to byl jakis wielki junior taki jak Ward to okej, niech jedzie, ale to jest junior co najwyzej dobrze rokujacy na przyszlosc, a nie na obecna walke z najlepszymi.
Wczorajszy polfinal - bardziej komedia niz zawody, bylo troche walki, ale wszystko bez jakiegos napiecia, bo nawet w przypadku porazki jest baraz. Prawdziwa zabawa zacznie sie dopiero w finale.
 
niccolo7 1,8K

niccolo7

Użytkownik
Bez przesady, nie róbmy z Warda wielkiego juniora. Owszem, wczorajszy półfinał mu wyszedł znakomicie, ale tak jak sam słusznie zauważyłeś wielkiego napięcia nie było. Dla mnie Darcy jest świetnie zapowiadającym się żużlowcem, przypomina trochę swojego &quot;bliźniaka&quot; Holdera sprzed kilku lat, ale na pewno nie bije umiejętnościami Maćka. Wiadomo, na wyspach jeździ znakomicie, ale akurat to nie dziwi. Gdyby był już zawodnikiem na wysokim poziomie, to bez trudu powinien zakwalifikować się do finału GP Challange, ale mimo, że był jednym z faworytów półfinału w Gorican to zawiódł. Nie twierdzę, że Maciek byłby w stanie trzasnąć 10 pkt w King&#39;s Lynn, ale w mojej ocenie bardziej zasłużył na powołanie aniżeli zawodzący w tym sezonie Koldi. Janowski, choć nadal jest juniorem to od paru lat z powodzeniem ściga się w Ekstralidze i dla mnie jest największą nadzieją polskiego żużla. Jeśli chodzi o objeżdżenie w tym sezonie to także jest argument za Spartaninem, bo przecież śmiga w Swindon, więc angielskie tory zwiedza parę razy w miesiącu.
Tak czy inaczej liczę, że Polska nie będzie kalkulować, bo jednak baraż ze Szwedami, Australijczykami i prawdopodobnie Rosjanami (prawdopodobnie, bo jeśli pojadą w poniedziałek bez Emila, to nie sądzę by pokonali objeżdżonych na wyspach Czechów) może okazać się niełatwym zadaniem, bo tak jak zauważył Jacques kangury będą czuć się tam znacznie lepiej, Szwedzi podobnie, a i Rosjanie w pełnym składzie będą niezwykle groźni.
 
cielak221 71

cielak221

Użytkownik
Bez przesady, nie róbmy z Warda wielkiego juniora.
Podwójny mistrz świata juniorów to nie jest dla Ciebie osiągnięcie na miarę wielkiego juniora? Jeśli nie to jaki jest Twoim zdaniem wymiernik, żeby określić kogoś mianem wielkiego w swoim przedziale wiekowym?
 
niccolo7 1,8K

niccolo7

Użytkownik
Podwójny mistrz świata juniorów to nie jest dla Ciebie osiągnięcie na miarę wielkiego juniora? Jeśli nie to jaki jest Twoim zdaniem wymiernik, żeby określić kogoś mianem wielkiego w swoim przedziale wiekowym?
Zgadza się masz rację, że podwójny tryumf w IMŚJ uprawnia do nazwania go wielkim juniorem. Po prostu użyłem złego słowa, bo zamiast junior powinno być zawodnik i na tym polegał mój błąd.
Teraz do rzeczy. Nadal nie widziałem żadnych wieści z obozu Rosjan co do obsady 5 miejsca w drużynie. Gdzieś czytałem, że może pojedzie Gizatulin, ale nic nie jest pewne. Nasi wschodni sąsiedzi liczą, że nawet tak słabym składem uda im się wygrać z Czechami i dostać do barażu gdzie już mają jechać w pełnym składzie. Moim zdaniem jeśli nie dokooptują kogoś piątego do składu, to mogą się srodze zawieść, bo Czesi słabi nie są. Ich liderem powinien być zawodnik Orłów z Eastbourne, Lukas Dryml, który w tym sezonie znakomicie radzi sobie na wyspach. Myślę, że to on będzie główną Czeską armatą i bardzo możliwe, że pojedzie 6 razy. Stąd też mój typ na liczbę jego punktów. Bet365 wystawił linię 7, która dla mnie jest do przyjęcia. Zdobycie co najmniej 8 &quot;oczek&quot; nie jest niesamowicie wygórowanym celem dla Bubiego. W mojej ocenie prezentuje on poziom wyższy od wszystkich Rosjan, a i spokojnie może powalczyć z niektórymi Brytyjczykami czy Polakami.
Lukas Dryml powyżej 7 punktów # 2,05 bet365 ⛔ (7 pkt)
Limit pecha przekroczony dwukrotnie! Najpierw zerwany łańcuszek przy pewnym prowadzeniu, a potem niesłuszne wykluczenie po upadku Bombera. 4-5 punktów pechowo uciekło, a wystarczyłby zaledwie jeden więcej do wygrania zakładu :-(.
 
maui 83

maui

Użytkownik
Przeglądam właśnie kursy i zakłady na dzisiejszy półfinał w King`s Lyn i trafiam w expekcie na zdarzenie:
Janusz Kolodziej - Piotr Protasiewicz (joker liczony jako normalne punkty)
[email protected] [email protected]
✅✅✅✅

Jak wiadomo Kołdi ma problemy sprzętowo-sportowe... nie jeździ tak jak rok temu. Natomiast Pepe trzyma stabilną formę w lidze i startach europejskich (awans do gp challenge). Kursy jakby wzięte z rękawa albo z zeszłego roku jak dla mnie. Co o tym sądzicie? Ja zaryzykuję na Piotrka póki kurs się trzyma.
 
dr.house 16

dr.house

Użytkownik
Canal + Sport transmituje. Co do typu Jasko - Pepe 2 wydaje się byc dobrym wyborem zwłaszcza po takim kursie @1,95. Zwłaszcza że Pepe jeżdził nigdyś w barwach King&#39;s Lynn
 
maui 83

maui

Użytkownik
Po głębszym przemyśleniu sprawy i sprawdzeniu portfela ???? gram ładny dubelek:

Janusz Kolodziej - Piotr Protasiewicz 2 @1.95
SWC Event 2 Poland win @1.45


AKO: 2.83
BUK: Expekt
Stawka: 7/10✅✅✅✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
dr.house 16

dr.house

Użytkownik
Myśle że nawet Polacy nie chcą jeżdzić w barażu ze Szwedami i Australijczykami więc za wszelką cenę będą chcieli wygrać. Pytanie tylko czy poradzą sobie na dziwacznych angielskich torach? WB na swoich torach, poza tym maja bardzo wyrównaną kadre i każdy (no moze poza Barkerem) może wygrać bieg. Smaczkiem uwagi może być fakt &quot;wspaniałych&quot; tłumików, przecież poza Kasperem nikt nie wie jak zachowywać będą się maszyny.
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Panowie, kto pod &quot;3&quot; u Rosjan pojedzie ? Czyżby jednak Emil ? Bo 3.20 na Rosjan z Czechami w Betsafe wygląda kusząco...
 
maui 83

maui

Użytkownik
Panowie, kto pod &quot;3&quot; u Rosjan pojedzie ? Czyżby jednak Emil ? Bo 3.20 na Rosjan z Czechami w Betsafe wygląda kusząco...
To jest chyba największa zagadka tego półfinału... szukałem, ale nie znalazłem żadnego info na ten temat.
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
No skoro jest do dyspozycji, a sprawa rozbija się o kasę, to może jednak się znalazły pieniądze z federacji, bądź innego źródła..?
No nic, pożyjemy, zobaczymy.
Za drobne zagram na Rosjan z nadzieją, że Emil się pojawi w składzie...
E; Griszka też fajnie;) o ile tak będzie...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom