>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Turniej Czterech Skoczni 2016/2017 (29.12.2016 - 06.01.2017)

A 531

albuquerque

Użytkownik
Peter Prevc - Stephan Leyhe @1.70 Unibet &amp; Forbet 11 - 8 ⛔
Jeszcze do nie dawna taka para byłaby nie do pomyślenia. Po słabym początku sezonu najstarszego z braci &quot;Prełców&quot;, forma jakby mu zwyżkuje. Po zawodach w Engelbergu wypoczywał, nie startował w Mistrzostwach Kraju i poprawę było widać już w pierwszym konkursie TC4 w Obersdorfie. Powoli jakby odzyskiwał radość ze skoków, którą okazuje po każdej, dobrej oddanej próbie. Wczoraj skakali bardzo porównywalnie, ale Leyhe jest znany z tego, że bardzo dobrze spisuje się na treningach, żeby w samym konkursie zejść nieco z poziomu. Skaczą praktycznie po sobie, więc warunki będą mieli podobne. Trzeba również wspomnieć o tym, że Prevc jeżeli skoczy daleko, to dostanie (przy nawet nie aż tak dobrym lądowaniu) bardzo wysokie noty, ze względu na markę, którą sobie wyrobił. Peter ponadto lubi te skocznie, rok temu wygrywał, dwa lata temu był 3.
 
crisronaldo 2,7K

crisronaldo

Użytkownik
Altenburger zadziwiająca odległość w serii próbnej ! Myślicie, że to jednorazowy wyczyn? Tą odległością zjadłby Ito na luzaku..
Stoch podium @1.72 ✅ Fenomenalny drugi skok! 0,5m od starego rekordu skoczni.
Wierzę w Kamila myślę że powalczy tu nawet o zwycięstwo. Kurs warty ryzyka.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
obc 119

obc

Użytkownik
Za nami połowa Turnieju i chyba możemy wysnuć już pewne założenia. Po części niemieckiej wykrystalizowała się trójka faworytów: Stoch, Kraft, Tande. Czwarty Eisenbichler traci już do trzeciego miejsca 12,6 pkt a to już troszkę jest, patrząc jak skacze wyżej wymieniona trójka.
Jestem przekonany, że w końcowej klasyfikacji T4S będą te same nazwiska.
Przed nami część austriacka, a więc można powiedzieć plus dla Krafta, będzie skakał u siebie, do naszego Kamila traci tylko 0,8 pkt, więc można powiedzieć że to żadna różnica. Skacze równo i daleko w każdym konkursie, w części niemieckiej 1 i 3.
Kamil lider po 2 konkursach, przewaga 0,8 pkt nad Kraftem i 6,6 pkt nad Tande, bardzo dobry występ w Oberstorfie i jednak dobre skoki w Ga-Pa. Czemu pisze dobre ? A no dlatego że na treningach Kamil odpowiednio 4 i 4, odpuścił kwalifikację, w serii próbnej dopiero 12 miejsce, a po pierwszej serii konkursowej miejsce piąte. Tak naprawdę Kamilowi wyszedł ostatni skok, fenomenalne 143 m, wcześniej bowiem najdalej lądował na 135 m bodajże, przegrywając czy to na treningach czy w pierwszej serii znacznie ze swoimi największymi rywalami. Plusem wg mnie dla Stocha jest skocznia w Innsbrucku na której fajnie mu się skacze i może tam jeszcze powiększyć swoją przewagę.
Daniel Andre Tande, chyba spekulacje odnośnie jego kolana czy tam czegoś były przesadzone, nieudany tylko pierwszy skok w Oberstorfie, w Ga-Pa odrobił już część straty i to on może być głównym faworytem na skoczniach austriackich, strata do Kamila tylko 6,6 pkt to niewiele.
Jedno jest pewne emocje do samego końca, przed nami jeszcze 4 bardzo ważne skoki, po których wszystko będzie jasne.

Daniel Andre Tande zwycięzcą T4S
Kurs: 3.50 STS
 
kosiorx 1,7K

kosiorx

Użytkownik
Daniel Andre Tande, chyba spekulacje odnośnie jego kolana czy tam czegoś były przesadzone
Kolana czy tam czegoś .. Podajesz typ i nawet nie patrzysz na stan zdrowia zawodnika? Typy nie neguje, bo Tande nawet z kontuzją &quot;tam czegoś&quot; jest w stanie wygrać TCS, ale zainteresuj się najpierw i zdobądź jakieś informację zanim zaczniesz pisać wypociny. Odsyłam do zdjęć kostki Norwega; należy pamiętać również o jego problemie z kolanem.

http://www.sport.pl/skoki/1,65074,21192836,turniej-czterech-skoczni-daniel-andre-tande-skacze-z-potwornie.html
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
viscaelbarca10 132

viscaelbarca10

Użytkownik
#1 Eisenbichler M. - Żyła typ: 1 @ 1.50
#2 Kraft - Domen typ: 1 @ 1.50
#3 Eisenbichler 1-6 miejsce @ 1.65

Za nami już połowa wielkiego turnieju czterech skoczni.Po części Niemieckiej na czele nasz Kamil i oby jak najdłużej.
Czas na część Austriacka i tym samym na skoncznie w Innsbrucku.
Pierwszy typ to stacie Eisenbichlera z Piotrkiem Żyła.Troche jak na moje prezent od efortuny że aż tak ładny kurs wystawili w tym starciu na Niemca.
Fakt Pioter ładnie skacze i w Garmisch był nawet po pierwszej seri 3 lecz jego skoki nie są już tak powtarzalne jak u Niemca.Marcus od początku sezonu w top 6.Ma co prawda zawsze problem z wylądowaniem bo gdzieś tam odlatuje mu noga za co głupio traci pkt. Ale mimo to i tak zawsze jest wysoko, a co dop będzie gdy wraz ze sztabem trenerskim wkoncu to poprawią.Jak na moje Niemiec powalczy o podium na koniec sezonu a w Austrii jeszcze o top 3 w T4S dlatego nie widzę niestety Piotrka w pozycji wygranej w tym starciu.
Kolejne starcie Kraft z Domenem.Boje się troche że Młody odpali ale miejmy nadzieje że nie i dalej będzie tak samo skakał jak zaczął T4S.Dodatkowo plus dla Krafta że skacze na swoim.Zajmuje obecnie w turnieju 2 miejsce i traci do Kamila tylko 1.2 pkt. Kiedy jak nie na własnym terenie? Nie może tego zrąbać, nie będąć w tak dobrej formie.
4 stycznia 2015 w trakcie zawodów Pucharu Świata w Innsbrucku ustanowił rekord skoczni Bergisel skacząc na odległość 137 metrów, powtórka w środe? 6 stycznia podczas zawodów w Bischofshofen uplasował się na 3. miejscu i został zwycięzcą 63. Turnieju Czterech Skoczni przed Michaelem Hayböckiem i Peterem Prevcem.I tym razem ma na to wielkie szanse i to jego widzę zwycięzko w tym starciu.
 
G 0

giszta

Użytkownik
Stoch w Insburcku zajmie miejsce, 1-3
Kurs: 1.50
Unibet
To jest idealny typ do Dubla, Jeżeli Kamil ma gdzieś wygrywać podczas TCS, to właśnie w tym pięknym i malowniczym mieście. Na skoczni Bergisel stawał na podium w swojej karierze dwa razy. Nigdy wprawdzie nie wygrał, ale też nigdy nie był w takiej formie podczas Turnieju jak w tej edycji.
Lubi tą skocznie, przypomina mu ona skocznie w Wiśle, do której faktycznie jest podobna.
Formę, ma co widzieliśmy w dwóch ostatnich konkursach, od Engelbergu nie schodzi z podium. Jeśli ma wygrać TCS to musi jutro wygrać konkurs w Insbrucku.
Wiadomo, że Kraft będzie skakał u siebie i będzie bardzo mocny, wiadomo, że Tande w tej chwili jest niewiarygodnie mocny, chociaż media podały informację o okropnie opuchniętej kostce Norwega, pytanie czy to nie jest lekka podpucha?
Tego nie wiem, ale to jest trójka,która do samego końca będzie walczyła o zwycięstwo.
Domen chyba już bez takiego gazu jak jeszcze przed Świętami, Co do reszty to widzę, jeszcze jakieś szanse u eisenbichlera ale nikt poza tymi zawodnikami. Kot niestety to nie ten poziom, Żyła fajnie skacze ale nie na podium.
Także Gram a nawet zachęcam do ryzyka dla odważnych i obstawienia po kursie 4.0 wygranej Kamila w jutrzejszych zawodach na skoczni w Tyrolu.
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
Muranka - awans do konkursu &quot;tak&quot; 1,8
Damjan - Semenic 1 1,53

Stursa - Ziobro 1 1, 5
Milenium po podatku 3,7
Muranka ostatnio przyaktorzyl, ale skacze zbyt duzo amatorow z Usa, Kazachstanu itp...dzieki ostatniej akcji kurs wzrosl - zal nie skorzystac. Top 50 mimo wszystko na luzie powinien ogarnac.
Damjan powoli buduje forme, brakujeu duzo do tej sprzed lat, ale i tak juz jest w slowenskiej czworce razem z Prevcami. Miejsce Semenica jest w CoC....nie ten poziom, co najwyzej pojedyncze skoki...
Stursa ciut slabiej niz na starcie sezonh, ale Janek mimo ze spatyzuje z nim mocno, ciagle szuka formy, a u niego jest tak ze im dluzej szuka tym niestety frustracja rosnie...
 
obc 119

obc

Użytkownik
Typy na dzisiejsze kwalifikacje świeżo po 2 treningach ( typy z STS )
Daniel Andre Tande - Manuel Fettner 2, kurs: 2,20
Pierwsza para i od razu moim zdaniem perełka, w treningu Fettner dwa razy 3 miejsce, za Stochem i Hayboeckiem, Tande no cóż, dzisiaj nic specjalnego nie pokazał, znacznie odstawał od Austriaka i to o parę metrów.
Peter Prevc - Severin Freund 1, kurs: 1,27
Tutaj chyba nic szczególnego w tej parze nie powinno się wydarzyć, Oboje są cieniami samych siebie sprzed roku, Peter lepiej w treningu ale szału nie było, a Severin bardzo słabo, żeby nie powiedzieć kiepsko
Richard Freitag - Andreas Wellinger 2, kurs: 1,50
Niemiecka para, w której widzę lepszego Wellingera, na drugim treningu odleciał, 127 m i był w czółówce, Freitag obydwa skoki w treningach przeciętne i nie ma przesłanek żeby było lepiej.
Całkowity kurs po odjęciu podatku: 3,68
Aaaaajjjj było blisko Tande jednak pokazał pazur, fantastycznie Kraft najdalej
Jutro para Stoch - Kraft ????
 
barto22 226

barto22

Użytkownik
Na szybko bo kwalifikacje już zaraz

Andreas Kofler - Severin Freund 1 1.98 Betsson ✅

W obu treningach lepiej skakał Kofler i co tu dużo dodać, jest w lepszej formie niż Niemiec. Nie wierzę by Freund lepiej skoczył w kwalifikacjach.

Stefan Hula - Daiki Ito 1 1.5 Betsson ✅

No tutaj to już promocja, uwielbiam kursy wystawiane przez Betsson bo ładnie dają zarobić. Hula 2x lepiej od Ito w treningach, fakt,że obaj nie oddali imponujących skoków ale Polacy w kombinezonach treningowych oddawali skoki. Stefan w formie i jak to było w Oberstdorfie i Ga-Pa z każdym skokiem będzie lepiej.
 
Otrzymane punkty reputacji: +43
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
Innsbruck HS140

Zaczynamy 3 konkurs TCS to i trzeba pograć trochę bardziej ryzykownie, po dwóch konkursach w Niemczech w miarę wiadomo kto w jakiej jest formie więc jest co porównywać.

Kamil Stoch wygra konkurs w Innsbrucku
Kurs: 5.00 buk:betsson
⛔

Bettson chyba trochę przesadził z tym kursem na Krafta dają 2.75 a na Kamila 5, nawet Hayboeck jest wyżej od Kamila z czym ja się na pewno nie zgodzę. Bwin wystawił prawidłowo po 2.75 na Stocha i Krafta. Moim zdaniem warto korzystać z pomyłki Betssona.
Kamil jak wszyscy którzy interesują się skokami wiedzą w mega formie, nawet odpuszcza sobie kwalifikacje bo czuje że jest bardzo mocny. W treningach dziś Kamil nie pozostawił nic do powiedzenia rywalom dwa razy wygrywając treningi. Owszem Kraft przyczepił się Kamilowi jak kiedyś Schmitt do Małysza ;) i dyspozycja dnia może zdecydować o wygranej w konkursie, ale mam jakieś przekonanie że jutro Kamil zostawi wszystkich w tyle i wygra zawody odskakując jeszcze na kilka pkt od Krafta. Kurs też zachęca sporo zawyżony więc gramy.

Typ: Kamil Stoch TOP 3
Kurs: 1.75 buk:betsson
⛔

Nie wiem zbytnio co tu napisać opisałem w miarę wyżej dlaczego uważam że Kamil wygra, a miejsce w 3 to dla Stocha ostateczność ale bettson daje taki kurs to też trzeba pobrać.

Jak wspomniał kolega wyżej jutro może być ciekawie, według moich prognoz 7 m/s więcej mocniejszy podmuch może bardzo mocno przeszkodzić skoczkowi. Ci najlepsi raczej sobie poradzą bo jak wiemy, jak ktoś jest w formie to i wiatr nie straszny.

SYSTEM KO


Skoro takie są prognozy pogody to trzeba brać te większe kursy, loteria to loteria 50/50.

Stefan Hula - Lukas Hlava
Typ: Hlava
Kurs: 5.37 (4.72) buk:Milenium ✅

W każdym skoku owszem lepszy Stefan, ale tylko nieznacznie wystawienie takich kursów to przesada. Dać 1.08 na Hule który nic nadzwyczajnego nie prezentuje, na pewno nie polecam grać tego typu z takim kursem. Hlava skacze średnio i to samo można powiedzieć o Stefanie, więc dziwne faworyzowanie Polaka. Obaj będą blisko siebie value spore więc gram.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
kosiorx 1,7K

kosiorx

Użytkownik
Jutro bedzie loteria. Nie szlejcie ze stawkami, zapowiadaja silny wiatr do 8m/s, oraz duze opady sniegu. O
Właśnie też o tym słyszałem i szukałem po różnych prognozach jak to ma wyglądać.




Jak widać sytuacja będzie gorsza niż w Niemczech, przez co mogą być nieco bardziej loteryjne zawody, ale mimo wszystko nie powinno być tak źle.


Innsbruck HS130 - dzień 1:

Kamil Stoch miejsce 1-3 @1,75 betsson

Nie ma co tutaj za dużo pisać, Kamil czuje się bardzo dobrze na tej skoczni co pokazały 2 wygrane treningi. Myślę, że jutro powalczy o 1 miejsce, bo naprawdę jest w jego zasięgu.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Manuel Fettner - Domen Prevc 1,75 Betsson ✅
Jak wszyscy wcześniej piszą, jutro ma wiać mocniej, z prognoz wynika, że najprawdopodobniej w plecy.
Innsbruck to skocznia Fettnera. Trenuje na co dzień w tym klubie i zna doskonale obiekt. Do tego dochodzi wysoka forma od początku sezonu. To wszystko złożyło się na wyniki na treningach, gdzie był dziś 4. i 3. W kwalifikacjach zajął 7. miejsce i jutro będzie skakał w parze z Włochem Insamem.
Domen po słabych skokach na starcie TCS w Ga-Pa wrócił do niezłych skoków i zajął 5. miejsce. Tu pierwszy skok miał dobry, ale drugi trening i kwalifikacje były słabe. Do tego jutro ma wiać, a najmłodszemu z Prevców brakuje doświadczenia i myślę, że w trudnych warunkach może sobie nie poradzić.

Piotr Żyła - Marcus Eisenbichler 2,20 Betsson ✅
Niemiec bardzo dobrze skakał w Ga-Pa, a i tak tylko nieznacznie wyprzedził Piotrka. Tutaj już tak nie błyszczał. Żyła dziś zaczął od badania skoczni ale ze skoku na skok było coraz lepiej i skończył na 3. miejscu w kwalifikacjach. W trudnych warunkach Piotrek radzi sobie zazwyczaj dobrze mając przewagę w tym aspekcie nad rywalem,a Eisenbichler raczej już poza granicami kraju o czołowe lokaty nie powalczy. Żyłę natomiast jak najbardziej stać na walkę o TOP3, bo jego forma wciąż wzrasta.
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Markus Eisenbichler - Manuel Fettner 2 2,30 ✅ [29-7] ✅ Unibet
Jak dla mnie zdecydowanie przesadzony ten kurs na Austriaka. To jest jego skocznia. Dzisiaj oddał wszystkie trzy bardzo dobre skoki. Wszystkie na podobna odległość. Jest powtarzalność i nawet w przypadku trudniejszych jutro warunków doświadczenie jest po jego stronie jak i znajomość skoczni. Liczę,że Fettner będzie w okolicach 4-7miejsca. Niemca widzę w okolicach 10.
Markusowi wyszedł tak naprawdę tylko skok w kwalach bo treningowe miał przeciętne.
Manuel Fettner - Domen Prevc 1,75 1 ✅ [7-25] ✅ Betsafe
Idąc tym tropem kolejna para w której stawiam na Fettnera.
Domen oddaje tu dobre skoki ale bez rewelacji. Nie ma tego czegoś co było u niego widać przed TCS. No i warunki przy niekorzystnym wiaterku to on sobie nie zbyt jeszcze radzi.
Kamil Stoch TOP - 3 1,75 4 miejsce⛔ Betsafe
Kamil znowu odpuścił sobie kwale. Czuje się dobrze i pewnie po treningach więc zrozumiały jest odpoczynek. Głównymi rywalami jutro będą gospodarze. Po takim kursie warto bo u innych zdecydowanie niższe.
Ps. A co powiecie na temat pary Hula - Kubacki??
Kto w tej parze będzie lepszy? Na początku chciałem iść w stronę Stefka po kursie 2,00 w expekt ale póki co sobie odpuściłem . Warto tez zauważyć,że Dawid ma trudniejszego rywala w parze któremu pojedyncze skoki wychodzą bardzo dobrze.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
barto22 226

barto22

Użytkownik
Piotr Żyła - Maciej Kot 1 2.55 Unibet ⛔ Niestety, 0,3 pkt

Nie wiem czym się kierował Unibet w tak dużej rozpiętości kursowej ale ja uważam,że jest to para 50/50 także value w stronę Piotrka. Żyła imponuje mi powtarzalnością, wszystkie 4 skoki konkursowe na najwyższym poziomie co daje mu aktualnie 5 pozycje w klasyfikacji TCS. Maciek z kolei nie jest aż tak pewny w swoich skokach,dzisiejszy kwalifikacyjny był świetny ale nie mam pewności,że odda dwie równe próby w konkursie. Jego skoki nie są aż tak pewne jak to było w Lillehammer.Zauważyłem,że Kot przeważnie po wyjściu z progu musi korygować lot co jednak odbija się na odległości,jako przykład mogą posłużyć skoki z 2 serii w Oberstdorfie i 2 serii w Ga Pa. Biorąc pod uwagę kurs warto postawić w tej parze na Żyłę.
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
Ps. A co powiecie na temat pary Hula - Kubacki??
Kto w tej parze będzie lepszy? Na początku chciałem iść w stronę Stefka po kursie 2,00 w Expekt ale póki co sobie odpuściłem . Warto tez zauważyć,że Dawid ma trudniejszego rywala w parze któremu pojedyncze skoki wychodzą bardzo dobrze.
Dla mnie 50/50 - obaj walczą o pozycję nr.4 w naszej kadrze, obaj powinni przejść swoich rywali, obaj imponują (nie sądziłem, że kiedyś napiszę to o Kubackim) regularnością. Hula miał słabszy drugi trening, ale nie sugerowałbym się tym. Dla mnie absolutny NO BET...
Milenium daje Hulę w parze z Koflerem i na Austriaka 1,55....warte zastanowienia;-)
 
N 147

neymar-jr

Użytkownik
Na jutro za drobne:
Kevin Bickner - Daniel Huber
Dwa ogóry -Amerykanin raz w karierze w 30 w PŚ vs debiutujący choć nie już taki młody Austriak. Kwale i treningi dla Ameykanina choć bez jakiejś wielkiej przewagi. Szanse dość równe obaj bez wiekszego doświadczenia, a Austraik skacze na swojej ziemi.
Typ: Daniel Huber 2.93 iforbet ✅
Druga para to średni z Prevców -Cene i doświadczony już Niemiec Karl Geiger. Cene fajnie - 8 w Obersdorfie, dodatkowo lider Pucharu Kontynenalnego jednak uważam, że kursy na poziomie 1.07- 1.10 to troche przesada. ✅
Typ: Karl Geiger 5.40 iforbet
Trzecia para najtrudniejsza, ale za symboliczne coś tam pogram. Andreas Wellinger vs Kanadyjczyk Boyd Clowes. Nie wiem chyba bardziej subiektywna opinia poprostu Niemiec nie przekonuje mnie w tym roku ani troche. Brakuje mu optymalnej,równej formy a Kanadyjczyk ma czasem fajne starty.
Typ: Boyd Clowes 10.00 iforbet ⛔
Dodatkowo w Sts powinny być handi pkt ale to raczej jutro.
Podsumowując parodia a nie konkurs. Olbrzymi szacunek dla Liegla.
P.S. Hristo sprawdziłem i miałeś rację ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
S 135

seba96

Użytkownik
Na jutrzejszy konkurs rzuciła mi się w oczy jedna z par. Zestawienie barci Prevców: Petera i Domena. Peter już nie tak rewelacyjny jak w zeszłym sezonie, jednak wydaje się, że wrócił już do solidnego poziomu i jest w swoich skokach regularny. Domen po świetnym początku jakby trochę przygasł, zdarzają mu się słabsze skoki, ale wciąż potrafi odpalić. W dzisiejszych treningach raz wyżej był Domen, raz Peter, w kwalifikacjach wyżej Peter. Nie widzę powodów dlaczego Peter nie miałby zająć wyższego miejsca od swojego młodszego brata. Jak dla mnie para 50/50, a kursy na to nie wskazują.
Kto lepszy?
Domen P. - Peter P. 2.7 STS ✅
 
hristo 585

hristo

Użytkownik
Kevin Bickner - Daniel Huber
Dwa ogóry -Amerykanin raz w karierze w 30 w PŚ vs debiutujący choć nie już taki młody Austriak
O ile mnie pamięć nie myli Huber startował już w austriackiej części TCS dwa lata temu, nie przebrnął kwali, więc taki pół-debiutant ????
 
Do góry Bottom